پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

فایده های بی نظیر آب آلبالوی خوشمزه را بدانید

فایده های بی نظیر آب آلبالوی خوشمزه را بدانید

فایده های بی نظیر آب آلبالوی خوشمزه را بدانید 

آب آلبالو نوشیدنی پرطرفدار روزهای گرم تابستان و بهار هست، آلبالو میوه اي سرشار از خاصیت هاي خوب برای انسان هست. آب آلبالو نه تنها طراوات‌بخش و خوشمزه هست، بلکه فواید زیادی نیز برای سلامتی دارد. این نوشیدنی مقوی حدود ۱۲۰ کالری در هر ۱ فنجان دارد و سرشار از مواد مغذی مثل پتاسیم و آهن هست. این نوشتار را بخوانید تا ۸ علت را برای نوشیدن و لذت بردن از آب آلبالو بدانید!

 

۱. به بازیابی بدن‌تان بعد از تمرینات ورزشی کمک می کند.

آب آلبالو می تواند به بازیابی بدن پس از انجام ورزش کمک کند. این نوشیدنی به طور طبیعی سرشار از پتاسیم هست، و پتاسیم تکانه‌هاي الکتریکی را در سراسر بدن هدایت می کند. این ماده‌ي معدنی همین طور به حفظ فشار خون مناسب، هیدراتاسیون، بازیابی عضلات، تکانه‌هاي عصبی، هضم غذا، ضربان قلب، و تعادل pH کمک میکند. آلبالو حاوی حدود ۳۳۰ میلی‌گرم پتاسیم در هر فنجان هست، و این میزان تقریبا ۱۰ درصد از نیاز هرروز‌ي شما را فراهم سازی می کند.

 

۲. با التهاب و درد آرتریت مقابله می کند.

تحقیقات نشان میدهند که آنتی‌اکسیدان‌هاي موجود در آب آلبالو می توانند درد و التهاب آرتروز را کاهش دهند. مطالعه‌‌اي که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، نشان داد که نوشیدن آب آلبالو دو بار در روز و به مدت ۲۱ روز درد احساس شده توسط افراد مبتلا به آرتروز را کاهش میدهد. آزمایش‌هاي خون نیز نشان داد که التهاب افراد شرکت‌کننده در مطالعه نیز به طور قابل توجهی کاهش یافت.

 

۳. تورم را کاهش می‌‌دهد.

هنگامی که آدم‌ها درد ناشی از تورم را تجربه میکنند، اغلب به داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی «NSAID» روی می‌آورند. با این حال، اثرات این داروها می تواند زیان آور باشد، به خصوص زمانی که شما انها را مکررا مصرف می کنید یا به آن ها آلرژی دارید. مطالعه‌اي که در سال ۲۰۰۴ انجام شد، نشان داد که مکمل آب آلبالو می تواند التهاب و رفتار مرتبط با درد را در حیوانات کاهش دهد. این امر نشان می دهد که آب آلبالو میتواند یک درمان برای تورم در انسان باشد.

 

۴. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

آلبالو نیز مثل تمام میوه‌ها و سبزیجات، سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاي قدرتمند و خواص ضد ویروسی هست. فلاونوئیدها «زردینه یا زیست‌زرینه»، یک نوع آنتی‌اکسیدان موجود در آب آلبالو، توسط گیاهان برای مبارزه با عفونت ساخته می شوند. تحقیقات نشان می دهد که این مواد شیمیایی میتوانند تاثیر قابل‌توجهی بر عملکرد سیستم ایمنی بدن بگذارند.

 

۵. متابولیسم بدن را تنظیم میکند و با چربی‌ها مبارزه میکند.

شواهدی در ارتباط با حیوانات وجود دارد که نشان می دهد آلبالو می تواند به تنظیم متابولیسم بدن شما کمک کند و توانایی شما را برای از دست دادن چربی شکمی افزایش دهد. یک مطالعه نشان داد که آنتوسیانین‌ها « نوعی فلاونوئید مسئول رنگ قرمز آلبالو» علیه چاقی مبارزه می کنند. مطالعه‌ي دیگری که روی موش‌ها صورت گرفت، نشان داد که آلبالو می تواند به کاهش التهاب و چربی شکمی کمک کند، و خطر ابتلا به سندرم متابولیک «سندروم متابولیک» را کاهش دهد.

 

۶. مشکل بی‌خوابی را رفع می کند.

آب آلبالو بخورید تا رویاهای شیرین مشاهده نمایید. این نتیجه‌‌اي هست که محققان دانشگاه ایالتی لوئیزیانا گرفته‌اند. آن ها الگوهای خواب ۷ فرد بزرگسال را دیدن کردند. در دو هفته‌ي اول، شرکت‌کنندگان در مطالعه دو بار در روز آب آلبالو نوشیدند، پس از آن دو هفته هیچ چیزی ننوشیدند، و پس از دو هفته یک نوشیدنی دارونما نوشیدند. آب آلبالو باعث شد شرکت‌کنندگان به طور متوسط ۸۴ دقیقه بیش‌تر بخوابند در مقایسه با زمانی که دارونما مصرف کرده بودند.

 

همین طور، با دقت به مطالعه‌اي که اخیرا انجام شده‌هست، خواص ضد التهابی آب آلبالو همراه با ملاتونین موجود در آن که برای تنظیم خواب خوب هست، می تواند کمک‌تان کند که خواب بهتری داشته باشید. نتایج این مطالعه نشان می دهند که آب آلبالو دارای اثرات نمونه داروهای بی‌خوابی مثل سنبل‌الطیب «علف گربه» یا ملاتونین در بزرگسالان مسن‌تر هست.

 

۷. جلوی رشد سرطان را میگیرد.

در مطالعه‌اي که در سال ۲۰۰۳ صورت گرفت، محققان آب آلبالو را با سولینداک «داروی غیر استروئیدی ضد التهابی» که متعارف‌ترین داروی ضد التهابی پیشگیرانه برای تومورهای روده‌ي بزرگ هست، مقایسه کردند. اگر چه این مطالعه، حیوانی بود اما نکته‌ي قابل‌دقت این هست که نتایج به‌دست آمده نشان داد آب آلبالو – بر خلاف داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی – رشد سلول‌هاي سرطانی را کاهش میدهد.

 

۸. از نقرس پیشگیری می کند.

 به گزارش پارس ناز یک مطالعه‌ي اخیر که در مجله‌ي غذا هاي کاربردی منتشر شده‌‌هست، نشان میدهد که آب آلبالو می تواند با نقرس مبارزه میکند. نقرس نوعی ورم مفاصل هست که باعث حملات مکرر درد شدید و تورم میشود. در این مطالعه، شرکت‌کنندگان کنسانتره‌ي آب آلبالو راکه با آب رقیق شده بود، نوشیدند.

 

این میوه سطح اسید اوریک «ماده‌اي شیمیایی هست که در صورت چندان بودن باعث نقرس می شود» و پروتئین واکنش C «یک نشانگر التهاب» را کاهش داد. محققان باز هم این تاثیر را به آنتوسیانین‌هاي موجود در آلبالو نسبت می دهند، ماده‌اي که باعث رنگ قرمز تیره‌ي این میوه شده‌هست.

 

*آب البالو، حتی اگر خواص آنتی‌اکسیدانی و مواد مغذی موجود در آن را نادیده بگیریم، خوشمزه و طراوت‌بخش هست. سعی کنید به جای نوشیدنی‌هاي گازدار و نوشیدنی‌هاي ورزشی چیزی بنوشید که واقعا می تواند در اوضاع سلامتی شما تفاوت زیادی ایجاد کند.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
اوضاع زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن
اوضاع زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن
مشاهده بیشتر