پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

آموزش درست کردن آش شولی یزدی

مجموعه : آموزش آشپزی
آموزش درست کردن آش شولی یزدی

آموزش درست کردن آش شولی یزدی 

به هر نقطه از ایران که سفر کنیم، مردم آش محلی مربوط به خود را دارند که در این مقاله آش محلی یزد یعنی شولی را برای شما آموزش مي دهیم.این آش مخصوص استان یزد هست، آش شولیِ اصیل یزدی را درست کنید و در ظهر جمعه یک غذای محلی بخورید.

 

مواد لازم:

سبزی «نصف آن اسفناج و نصف دیگر شوید، تره، جعفری و چند شاخه شنبلیله» 1500 گرم
چغندر بزرگ 2 عدد
پیاز 3 عدد
نعنا خشک 2 قاشق غذا خوری
آرد 1,1/2 لیوان
عدس 1 لیوان
روغن به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم
زردچوبه 2 قاشق مربا خوری
سرکه به مقدار لازم

 

طرز تهیه:

1- چغندر را پوست کنده، سپس آن را به صورت خلالی برش داده و با مقداری آب بگذارید روی شعله تا نیم پز شود.

 

2- بعد از نیم پز شدن چغندر، عدس و سبزی خرده شده را به آن اضافه کنید و صبر کنید تا کاملا بپزد.در این فاصله نعنا و پیاز داغ را درست کنید و به آن زردچوبه را اضافه کنید.

 

3- به آرد حدود 4 تا 5 لیوان آب اضافه کنید و سپس با دست، کاملا انها را با هم مخلوط کنید. وقتی سبزی و عدس پخته شد نصف پیاز داغ را به قابلمه اضافه کنید و بگذارید چند قل بخورد.

 

4- بعد از آن، ابتدا حدود 4 لیوان آب جوش به آش اضافه کنید و سپس آرد آب گرفته را به آرامی به آش اضافه کنید و همزمان هم، مفید به هم بزنید تا آرد گلوله نشود.

 

سایر نکات:

اگر آش خیلی غلیظ شد باز هم آب به آن اضافه کنید و سپس آن را مفید به هم بزنید تا غلظت آن چیزی شبیه سوپ شود.بعد از اینکه نمک و فلفل آش را اندازه کردید، به آن نعنا داغ و بقیه ي پیاز داغ و سرکه را اضافه کنید «گرچه کمی از آن را برای تزئین نگه مي داریم» و بگذارید تا چند قل بزند تا بوی تند سرکه کم شود.اگر سرکه دوست نداشتید مي توانید آش را با رب انار میل نمایید

 

 

Loading...
ماجرای شرم آور مخفی شدن مرد جوان در حمام خانه این زن
ماجرای شرم آور مخفی شدن مرد جوان در حمام خانه این زن
مشاهده بیشتر