پارس ناز پورتال

تبلیغات

آموزش تهیه پسته پلو و مرغ خوش طعم

مجموعه : آموزش آشپزی
آموزش تهیه پسته پلو و مرغ خوش طعم

آموزش تهیه پسته پلو و مرغ خوش طعم 

آموزش تهیه پسته پلو و مرغ را در این مطلب برای شما آماده کرده ایم که می توانید در این مطلب ببینید و این غذای خوشمزه را طبخ کنید. پسته پلو در اصل یک غذای پاییزی است چون طعم و مزه پسته تازه در غذا چیز دیگری است ولی حالا که تا پاییز شش ماه مانده قرار نیست تا آن موقع صبر کنید؛ این غذا، هم رسمی است هم خوشمزه .

آموزش تهیه پسته پلو و مرغ خوش طعم

مواد لازم براي 4 نفر

3 پيمانه برنج
8 تكه فيله مرغ
3 پيمانه مغز پسته
2 پيمانه شويد تازه يا خشك
2 عدد پياز متوسط
1 عدد سيب كوچك
2 عدد ساقه كرفس
2 عدد هويج كوچك
نمك و فلفل به مقدار لازم
روغن به مقدار لازم
3 ق س زعفران آب‌كرده
3 ق س زرشك

 

طرز تهیه:

1. پسته ها را در آب جوش بریزید و بگذارید چند ساعت خیس بخورد در این مدت چند دفعه آب آن را عوض کنید . برنج را پاك كرده با آب ولرم به آرامي بشوييد. سعي كنيد برنج در موقع شستن خرد نشود. بعد آن را با سنگ نمك در كاسه اي ريخته، روي آن مقداري آب بريزيد و به مدت پنج- شش ساعت بگذاريد خيس بخورد .

 

پوست پسته ها بعد از خیس خوردن به راحتی جدا می شود . پوست ها را بکنید را هم پوست كنده و از پوست دوم جدا كنيد تا دو لپه سبز رنگ پسته ديده شود.

 

2. شويدها را بعد از پاك كرده وخوب خرد كنيد و كناري بگذاريد. پيازها را هم ريز خرد كنيد. فيله هاي مرغ را در مقداري روغن بريزيد و در اواسط پخت، پياز خرد كرده را هم افزوده و پس از كمي تفت دادن مقدار آب بریزید و بگذاريد تا تكه هاي مرغ بپزند. البته براي مزه‌دار كردن مرغ ها كمي زعفران آب كرده و نمك و فلفل هم اضافه كنيد.

 

3. برنج را به روش معمول در قابلمه آب جوش ريخته و بگذاريد سبك شود. بعد از آبكش كردن برنج ته قابلمه را ته ديگ مناسب و دلخواه (برگ كاهو، نان يا سيب زميني) بچينيد. برنج آبكش شده را روي ته ديگ ريخته و لايه لايه شويد و مغزپسته هاي بدون پوست را به آن اضافه كنيد. مقداري روغن روي برنج ريخته

 

و آن را به مدت 45دقيقه دم كنيد. بعد از پخت، برنج را در ديس كشيده و با مرغ تزئين كنيد. مقداري برنج را با زعفران خوش عطر و بو كرده و با آن روي غذايتان را تزئين كنيد. كمي زرشك را هم در روغن يا كره تفت دهيد و با آن اطراف برنج را زيباتر كنيد.

 

 

مطالب جنجالی سایت