پارس ناز پورتال

تبلیغات

لوازم آرایشی

تبلیغات

آموزش درست کردن ترشی فلفل سبز خوشمزه

آموزش درست کردن ترشی فلفل سبز خوشمزه

آموزش درست کردن ترشی فلفل سبز خوشمزه 

ترشی فلفل سبز طعم عالی و خوشمزه ای دارد و برای خوردن همراه با غذا بهترین گزینه می باشد. می توانید آموزش درست کردن آن را در زیر ببینید. ترشی فلفل سبز

آموزش درست کردن ترشی فلفل سبز خوشمزه

فلفل سبز یا فلفل قرمز 500 گرم . نمک 5 قاشق غذاخوری
ترخون 2 شاخه . سرکه سفید مقدار لازم . سیر مقدار لازم

 

طرز تهیه :

8 لیوان آب و 5 قاشق غذاخوری نمک را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید ، پس از اینکه 5 دقیقه جوشید از روی حرارت بردارید و کناری قرار دهید تا سرد شود.

 

فلفل ها را بشویید سپس داخل آب نمک جوشیده بریزید ، روی ظرف را بپوشانید و به مدت 2 شب کناری قرار دهید تا تلخی فلفل ها گرفته شود ، پس از 2 شب فلفل ها را با آب سرد آبکشی کنید و بر روی دستمال قرار دهید تا خشک شود و رطوبت فلفل ها گرفته شود ( روی بدن هر فلفل با سوزن چند سوراخ ریز ایجاد کنید ).

 

داخل شیشه تمیزی چند حبه سیر و مقداری ترخون بریزید سپس فلفل ها را داخل شیشه قرار دهید و روی فلفل ها را با سرکه پر کنید ، روی دهانه ظرف تکه ای نایلون قرار دهید سپس در شیشه را محکم کنید و در جای خنکی قرار دهید تا ترشی ها برسند ( 7 تا 10 روز برای رسیدن ترشی ها زمان لازم است ).

 

نکته ها :

برای جلوگیری از کپک زدن دقت کنید که شیشه ، فلفل ها و ترخون هیچ رطوبتی نداشته باشند ؛ میتوانید از انواع فلفل ها استفاده کنید ، همچنین میتوانید فلفل ها را کامل داخل شیشه بریزید یا اینکه فلفل ها را خرد کنید.

 

 

لوازم آرایشی