پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

آموزش درست کردن نان سیب گردو دارچین

آموزش درست کردن نان سیب گردو دارچین

آموزش درست کردن نان سیب گردو دارچین 

نان های سنتی از هر شهر ایران دارای مزه بسیار خوبی میباشند, امروز به شما تعلیم تصحیح کردن نان سنتی سیب گردو دارچین را تعلیم می‌دهیم. 

 

مواد لازم برای تهیه نان پونچيک ;
شكر 5 قاشق سوپخوری + 150 گرم
آرد 1 قاشق سوچخوری + 350 گرم
شير ولرم 1/2 پيمانه
روغن یا کره 50 گرم
نمک به مقدار کم
تخم مرغ 2 شماره
گردوی نگينی شده یک سوم پیمانه
سیب 3 شماره
دارچین به مقدار لازم
خرفه خشک در صورت تمایل به مقدار لازم

 

طرز تهیه نان سیب و دارچین ;
ابتدا خمير نان را با حکم پايين حاضر كنید. 1 قاشق سوپخوری آرد و 1 قاشق سوپخوری شكر و 1/2 پيمانه شير ولرم رو هم زدم و 1 قاشق سوپخوری خمير مايه ريختم و 10 دقيقه گذاشتم تا عمل بياید 4 قاشق سوپخوری شكر و كمی نمک و 50 گرم روغن يا كره ذوب شده را در ظرفی ديگر هم زدم

 

و 2 شماره تخم مرغ اضافه كردم و در حد مخلوط شدن هم زدم و مايه قبلی را هم ريختم و هم زدم سپس حدود 350 گرم آرد را ريختم تا حدي كه به دست نچسبد گرچه به آب خور آردتان بستگی دارد آرد را همه ي وقت تدریجی اضافه کنید ورز دادم و در ظرف گذاشتم روی آن را پوشاندم تا يک ساعت در دمای اتاق استراحت كند.

 

در اين فاصله مواد سيب و دارچين را حاضر كردم, 3 شماره سيب را پوست گرفته و رنده درشت زدم و با 150 گرم شكر مخلوط كردم روی حرارت هم زدم تا آب آن كشيده شود حدود يک سوم پيمانه گردوی نگينی شده و كمی دارچين زدم و خاموش كردم تا خنک شود.

 

بعد از يک ساعت كه خمير دو برابر شد, خمير را با وردنه به اندازه كف قالب تارت به کلفتی نیم سانت باز كردم و وسط قالب مواد سيب و دارچين و گردو را ريختم و از خمير نوار باريك روی آن گذاشتم. مجدد يک ربع استراحت دادم و روی آن را با زرده و زعفران با برس زدم و خرفه پاشيدم و داخل فر 160 به مدت بيست دقيقه گذاشتم. نان لذیذ با مزه بینظیر حاضر شد.

 

 

Loading...
لخت شدن دختر جوان در چین وسط خیابان جلوی مردم
لخت شدن دختر جوان در چین وسط خیابان جلوی مردم
مشاهده بیشتر