پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

لوازم آرایشی

تبلیغات

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟ 

عده اي از زوج ها به خصوص آقایان تمایل دارند که فیلم پورن و مستهجن تماشا کنند و همسرشان نیز درباره اینکار مخالفت میکند. علاقه شدید بشر به فیلم پورن از روی چیست ؟وقتی شخصی فیلم پورن نگاه میکند اثرات زیادی روی مغز وی خواهد گذاشت .

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟

اعتیاد به پورنوگرافی بسیار در حال افزایش است و اعتیاد به فیلم پورن بسیار خطرناک است.اعتیاد پورنوگرافی – یک حساسیت جسمیاگر ما این موقعیت رابه طرف اعتیاد به شهوت، سکس و پورنوگرافی برگردانیم، شرایط دقیقا همان است، و یا حتی شاید قابل مشاهده‌تر باشد. وقتی فردی شروع به دیدن پورنوگرافی، شهوت کردن و انجام رفتارهای جنسی اجباری میکند، بدنش واکنش‌های‌‌ شیمیایی مختلفی ایجاد میکند.

 

چگونگی شکل این واکنش‌ها بسته به این‌که نگاهی دزدکی در خیابان بیاندازم، در محیط کارم شهوت کنم، فیلم‌های‌‌ جنسی واضح ببینم، یا حافظه‌ام را برای بازخوانی موضوعات جنسی بکارگیرم، می تواند با یکدیگر متفاوت باشد.اما در هر کدام از این حالت‌ها، بدنم یک واکنش غیرعادی شیمیایی را در خود توسعه میدهد، هر وقت شروع به استفاده از سکس «غریزه جنسی» یا پورن بعنوان یک مخدر میکنم.

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟

پزشک عفت السادات مرقاتی خوئی در گفت و گویی اظهار داشت: در واقع استفاده از مواد محرک تحت عنوان فیلمهای آموزش مسائل جنسی شایع شده است که فکر می‌کنم علت آن ناشی از مشکلاتی نظیر نا آگاهی و فقدان دانش جنسی است که زوجین در زندگی جنسی خود تجربه می کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: عده اي از زوجین بر این باورند که با استفاده از فیلمهای پورنو یا خانوادگی صحنه دار حال در ماهواره یا دی وی دی نیز مهارت کسب می کنند در حالیکه این مواد مصنوعی برای روابط زناشویی به شدت خطرزا است.

 

وی هشدار داد: بنده بطور شخصی معتقدم استفاده از فیلمهای مستهجن حال بعنوان آموزش، سرگرمی یا کسب آگاهی و مهارت می تواند مهلک باشد.

 

مدیر گروه سلامت جنسی ضایعات نخاعی بیمارستان امام «ره »تهران تصریح کرد: هدف نمایش اینگونه فیلم ها با هدف زن و شوهری که به نیت آموزش یا تحریک شدن به سمت انها گرایش یافته اند متفاوت است و بطور دقیق پیغام دریافتی آن زوج با پیغام آن فیلم کاملأ متفاوت است.

 

مرقاتی خوئی اظهار داشت: در خوش بینانه ترین حالت معتقدم اثرات تماشای چنین فیلم هایي بر روابط زناشویی زوجین نه تنها اثر بخش نیست بلکه بدون این‌که انها متوجه شوند اثرات بسیار منفی به همراه خواهد داشت.

 

وی با اشاره به این‌که به دنبال تحریک جنسی توسط فیلمهای مستهجن بی شک هر انسانی دچار تحریک فیزیولوژیک می‌شود؛ بیان کرد: بدلیل نرمال نبودن تحریکات فیزیولوژیک در متون علمی هم مانند متون اسلامی بر عدم انجام آن تأکید شده که استفاده از محرکات مصنوعی برای تحریک و شروع رابطه جنسی رفتار سالمی نیست.

 

فوق تخصص روابط جنسی و اعتیاد گفت: در واقع کیفیت بالای رابطه جنسی همراه با خوشایندی کامل و لذت سالم که از اهداف اصلی رابطه زناشویی یک زوج محسوب می شوند بطور قطع توسط تماشای فیلمهای پورنوگرافی تأمین نمیشود.

 

به گفته وی مغز انسان طوری ساخته و برنامه ریزی شده که بتواند از تصورات و خیالات سالم مغزی استفاده کند. حال افراد با تماشای این مواد مصنوعی فایل هایي با عنوان محرک های مصنوعی به ذهن شان اضافه می کنند که هیچ خاصیت و ویژگی خیالات و تصورات جنسی طبیعی را ندارد.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم دکتری تهران تصریح کرد: بنابر این سوال ا ینجاست که استفاده از خیالات طبیعی که خداوند در مسیر تکامل در مغزمان قرار داده؛ بهتر است یا چیزی که از بیرون به مغزمان اضافه شده؟

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟

وی هشدار داد: اما آنچه از بیرون به مغز اضافه شده قدرت مانور بیشتری در مغز دارد، به عبارت دیگر دریک رابطه زناشویی زن و شوهر بجای فکرکردن به هم و لذت بردن ازبدن یکدیگر با مراجعه به آن فایل های مصنوعی لذت می‌برند.

 

میزان استقبال و گرایش خانمها به تماشای فیلمهای مستهجن بیشتر است یا مردان؟

 

مرقاتی خوئی در پاسخ به این سوال نیز گفت: میزان گرایش در مردان بیشتر است و بر اساس تجربه ام علت اصلی آن و دعوت عده اي از مردان برای تماشای اینگونه فیلم ها از شریک جنسی حاکی از بی مهارتی، نا آگاهی و بی دانشی زنان است.

 

وی افزود: در واقع مردان نتیجه گیری می کنند که همسرشان چنین قابلیت هایي ندارد و ریشه آن برگرفته از رفتار جنسی در فضای خصوصی است که از دیدگاه مرد رفتار جنسی زن رفتاری مبتکرانه تلقی نمیشود بلکه یک رفتار سنتی غیر فعال است.

 

متخصص رفتار شناسی جنسی به شفا آنلاین گفت: طی مطالعات، بررسی مراجعین در کلینیک ها و… دریافته ایم بیشتر زنان از روی رفتار جنسی به همسرشان اینگونه تلقین می کنند که از مهارت کافی برخوردار نیستند و از این رو مردان آن ها رابه صورت غیر مستقیم برای فرا گرفتن مهارت به تماشای اینگونه فیلمهای ویرانگر دعوت می کنند.

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟

به گفته وی تعداد زیادی از زوجین اینگونه اند یعنی از خانواده های خوبی هستند و فقط برای افزایش مهارت جنسی همسرشان آنان رابه تماشای فیلمهای مستهجن دعوت می کنند.حال آنکه تعداد کمی از افراد هم اصلأ به هیچ چیز معتقد نیستند، بلکه به بی بند و باری جنسی، تنوع در شریک جنسی و رابطه جنسی معتقدند ؛ انسان هایي اند که رفتارهای پرخطر دارند و همسرشان رابه خطر می‌اندازند.

 

عضو انجمن علمی سکسولوژیست ایران تاکید کرد: درصورت حمایت دولتمردان و رسانه ها ، میتوانیم آموزش مسائل جنسی را در غالب ارزش ها و هنجارهای خودمان به مردم ارایه بدهیم تا بدلیل احساس کمبود، نیازی به استفاده های نادرست از اینگونه محرکات مصنوعی نداشته باشند.

 

چگونه عدم تمایلم به تماشای فیلمهای مستهجن رابه همسرم بگویم؟

 

متخص رفتار شناسی جنسی در پاسخ به این سوال عنوان کرد: دعوت به تماشای فیلمهای مستهجن یعنی قدم اول برای تحریک جنسی و شروع رابطه؛ حال اگر کسی به این رفتار جنسی تمایل و رضایت نداشت نباید به آن تن دهد.

 

وی ادامه داد: بنابر این دراین صورت باید از تماشای آن امتناع شود؛ حال زن یا مرد بگوید اینکار برای افزایش تحریک جزء علائق جنسی من نیست و نکته قابل توجه علمی بودن علت مخالفت یکی از طرفین برای استفاده چنین فیلم هایي است.

 

مرقاتی خوئی دراین باره خاطرنشان کرد: چون اینگونه افراد می‌خواهند همه ی چیز به صورت طبیعی اتفاق بیفتد حتی گاهی تماشای فیلمهای پورنوگرافی درصورت عدم تمایل منجر به انزجار فرد از روابط جنسی خواهد شد.

 

از فیلمهای آموزشی التیام روابط زناشویی استفاده کنیم؟

 

مدیر گروه سلامت جنسی ضایعات نخاعی بیمارستان امام در پاسخ به سوال دیگر شفا آنلاین اذعان کرد: تعداد زیادی از اینگونه فیلمهای موجود در داروخانه ها به صورت ناشیانه تهییه شده؛ یعنی از جاهای دیگر گرفته شده با ترجمه پارسی.

 

وی هشدار داد: زوجین تا زمانی که از یک مشاوره خوب بهره نگرفته باشند نباید از این قبیل فیلمهای آموزشی استفاده نکنند. ودر صورت تمایل به استفاده نیزحتمأ صلاح و ضرورت استفاده ازآن را از مراجع ذی ربط یا یک مشاور کسب کنند.

 

آیا تماشای فیلمهای مستهجن به تنهایی به همسران توصیه میشود؟

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم دکتری تهران پاسخ داد: اثر تخریبی تماشای فیلمهای مستهجن به تنهایی خیلی بیشتر از دو نفره دیدن است.حال آنکه بطور کلی تماشای اینگونه فیلم ها به زن و شوهرها توصیه نمی‌شود.

 

متاسفانه اینروزها تماشای فیلم‌های پورنو یا مستهجن در میان عده اي از زوج‌ها رایج شده است و انها فکر میکنند که دیدن چنین فیلم‌هایي میتواند به بهتر شدن رابطه جنسی‌شان کمک بکند‌.فیلم‌های مستهجن، فیلم‌های اغراق‌شده‌اي هستند. وجود اغراق جنسی دراین فیلم‌ها هم کاملا توجیه مالی برای تولید کنندگان آن ها دارد. البته فیلم‌های پورنو، انواع متفاوتی دارند که این انواع مختلف، جنبه آموزشی ندارند و تماشای آن ها کمکی به التیام رابطه جنسی زوج‌ها نمی کند.

 

چرا؟ «چون فیلم‌های مستهجن ، فیلم‌هایي طولانی‌مدت هستند و بحث صنعت و تجارت در مورد آن ها مطرح است. به‌همین دلیل هم بازیگران چنین فیلم‌های از انواع روش‌های تاخیری در رابطه جنسی خود استفاده می‌‌کنند و نقش کارگردانی هم در روند تولید این فیلم‌ها، بسیار پررنگ است.»

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟

«زمانی که زوج‌ها، یک فیلم مستهجن طولانی‌مدت را با هم نگاه میکنند، توقعات جنسی‌شان از یکدیگر بالا می رود. یعنی خانم‌ها با دیدن توانایی‌های بالای جنسی مرد بازیگر، توقع داشتن همان توانایی‌ها را از همسر خود دارند و آقایان هم با تماشای فعالیت‌های جنسی مختلف زن‌های بازیگر این فیلم‌ها، توقع دارند که همسرشان بتواند تمام آن حرکت‌ها را انجام دهد. در حالی‌که این توقعات در موارد بسیار زیادی، اصلا عملی وقابل اجرا نخواهد بود.»

 

خیلی از افراد، ازدیدن چنین فیلم‌هایي که لخت‌گری را درحد اعلای خود به نمایش میگذارند ، بدشان می آید و منزجر می شوند. دراین شرایطی که یکی از زوج‌ها از دیدن چنین فیلم‌هایي لذت می برد و دیگری زجر میکشد، تماشای انها نه‌تنها کمکی به بهتر شدن رابطه جنسی نمی کند، بلکه تاثیر منفی هم بر رابطه زوجین میگذارد.

 

بازیگران فلم‌های مسیتهجن ، هنرپیشه‌های کاملا حرفه‌اي هستند که توانایی کامل بازی کردن در نقش خود رابه‌خوبی دارند. ضمن این‌که آن ها از امکانات بسیار زیادی که طبق معمول در معرض زوج‌های عادی نیست هم استفاده میکنند. بنابر این، انجام تعداد زیادی از صحنه‌های فیلم‌های مستهجن می تواند آسیب‌های جسمانی در پی داشته باشد.

 

اثرات دیدن فیلم های سکسی در رابطه زناشویی

اعتیاد به پورنوگرافی« دیدن فیلمهای سکسی » در زندگی زناشویی در جامعه امروزی ایران در خانوادها ممکن است دیده شود.گاهی دیده میشود یکی از زنان و یا مردان در مقابل صقحه کامپیوتر سرگرم دیدن فیلمهای پورنوگرافی هستند و کنجکاوانه و با حرص و ولع او تمام شب را در کنارهمسر خود به اینکار مشغول است

 

و تظاهر میکند مشغول انجام کار و یا فرستادن ایمیل به دوستانش است و پیگیری همسرش خیلی زود دست وی را رو میکند. ممکن است ببینید همسر سر به زیر شما، پشت رایانهاش عکسهایی را می‌بیند که نمی‌توانید باور کنید. دراین مواقع تصور نکنید که زندگی شما به اتمام خط رسیده . دراین مواقع باید به‌ دنبال این موضوع باشید که چرا او به اینکار گرایش پیدا کرده است . ایا او نمی تواند بشما نزدیک شود و امیال جنسی اش را بروز دهد ؟

 

 به گزارش پارس ناز، تعداد زیادی از مشکلاتی که همسر شما امروز با آن دست و پنجه نرم میکند، از کودکیاش ناشی میشوند. گرایش به پورن هم از این قاعده مستثنا نیست. ممکن است همسرتان در کودکی یا در دوران نوجوانی از روی کنجکاوی کودکانه اینگونه فیلم ها را دیده ولی چون او در ان زمان از تحریک جنسی چیزی نمیدانسته نمیتوانسته انرا تجربه کند لذا حالا می خواهد انرا تجربه کند .ممکن است همسرتان با کلنجار رفتن به  این فکر خودرا در کلاف سردرگمی قرار دهد

 

و یا ممکن است تصور کند که او نمی تواند ان شخص فیلم باشد و از رابطه جنسی هراس پیدا کند .و یا از همسرخود انتظار این را داشته باشد که چرا او مثل ان زن یا مرد فیلم نیست .یا گاهی اوقات ممكن است صحنههای پراز خشونت در فیلم دیده باشد و تصور کند یک سکس خوب همانند ان فیلم همیشه باید با خشونت توام باشد

 

و وی را به انسانی پرخاش گر و خشن تبدیل نماید .و باعث دو گانگی در زندگی او شود زیرا در اجتماع ان خشونت را نمی‌بیند یا ممکن است باعث انزجار او از سکس شود. اگر شما به ابتلای همسرتان به چنین مشکلی شک دارید، می‌توانید این احتمال را درنظر بگیرید اما یادتان نرود که همه ی آدمها با چنین دلیلی به سمت این عکسهای نمی‌روند. کنجکاوی کار دستش داده . . گاهي هم ممکن است فقط يك كنجكاوي یا تفریح ساده در بزرگسالان دلیل گرایش به دیدن پورن شود

 

و بعد از مدت کوتاهی هم ديدن آن متوقف شود اما بعضي افراد ترجيح ميدهند تنها از طريق ديدن فيلم لذت ارتباط زناشویی را تجربه کنند. اين مسئله ميتواند هم در مردان و هم در زنان چه متاهل و چه مجرد اتفاق بيفتد. در افراد مجرد ادامه اين وضع باعث ميشود تا فرد از ازدواج پرهيز كنندیا اگر ازدواج کردند همیشه به دیده شک و عمل کثیف به سکس نگاه کنند .. شما پیش از آنکه از این ماجرا یک بحران بسازید، باید بدانید که همسرتان در چه مرحلهای قرار دارد و تا چه حد به این عکسهای وابسته شده است. البته کنجکاوی و شکافتن موضوع گاهی اثر مثبت دارد .

 

دیدن پورن در نوجوانی به اين معنا نيست كه نوجوان حتماً گرايش جنسي ناسالم دارد یا داشته گاهي اوقات فرد نوجوان هنوز به مسائل جنسي آگاهي ندارد و حجب و حيا مانع ميشود تا از والدين يا افراد ديگر دراين مورد سؤال كند و صرفا به قصد كنجكاوي پورن ميبيند تا اطلاعات جنسياش را بالا ببرد. اما تكرار ديدن صحنههاي پورن برای ارضایکنجکاوی نیستبلکه امیال جنسی زیادی است که ان نوجوان داردو بیماری هم نیست .

 

افراد با هم متفاوت هستند و امیال جنسی متفاوت دارند ولی اشکال کار در انجاست که صحنه های غلو شده را نمی‌توانند از هم دیگر جداسازی کنند ودر ان سن نمی دانند که در ان روابط عشقي وجود ندارد و صرفا بر ارضاي جنسي تاكيدشده است باعث مخدوش كردن ادراك يك رابطه سالم همراه با علاقه و عشق در آينده خواهد شد. اگر همسر شما سابقه رابطههای شکست خوردهای را در کارنامهاش دارد و امروز هم نمی تواند تمام جسم و روانش رابه شما بسپارد،

آیا تماشای فیلم پورن برای همسران اشکالی دارد؟

ممکن است گرفتار تصویر نادرست یا اذيت دهندهای باشد که از نوجوانی با خود آورده است. اما قبل از زدن هر برچسبی به او، از این موضوع مطمئن شوید. بهتر است زود قضاوت نکنید و قبل از زدن هر برچسبی به او، نشانهها را کنار هم بگذارید و بررسی کنید. اعتياد به پورن مثل هر اعتياد ديگري است و زماني اتفاق ميافتد كه فرد ساعات زيادي از روز را صرف پرداختن به آن ميكند يا براي به دست آوردن ابزارش، دست به رفتارهاي آسيبرسان مثل پرداختن پول زياد،

 

درگير شدن در مسائل غيرقانوني و… ميزند. در مواجهه با فردي كه به كرات از ابزارهاي پورن استفاده ميكند چه كودك، چه نوجوان يا همسر، مهم است انگيزه فرد از این تمايل را بدانيم. مثلاً در مواردي كه فرد متاهل است آيا صرفا يك كنجكاوي وی را به ديدن پورن ميكشاند؟ آيا در روابط جنسي با همسرش دچار مشكل است،

 

آيا مشكلات روزمره زندگي و خانوادگي باعث كاهش روابط عاطفي او با همسرش شده؟ ایا او تصور میکند که از نظر فیزیکی و ظاهری در او نقصی وجوددارد بهمین دلیل همیشه در حال مقایسه خود با انها است ؟ در هرحال يك گفتوگوي صريح و بيپرده بين همسران درگير دراين مسئله ميتواند به شناسايي انگيزهها و رفع مشكل كمك كند. در نهايت كمك گرفتن از يك متخصص در امور روابط جنسي يا سكستراپيست ميتواند راهحل باشد.

 

کار از کار گذشته است؟ اگر ارتباط زناشویی شما سرد شده است و بتازگی فهمیدهاید که همسرتان سراغ دیدن پورن میرود؟ شاید مشکل شما از انچه تصور میکنیدساده ترباشد.بعضی ازروانشناسانمعتقدند در افراد متاهل به مرور زمان تمايل به پورن باعث كاهش تمايل به رابطه جنسي با همسر شده ولی این جانب به این نکته معتفد نیستم و آن گونه رفتارها را رفتارهای پیچیده اي مدانم گاهی تمایلات جنسی زیاد باعث اين مسئله ميتواند شود

 

و گاهی هم اظهارات یکی از زوجها میتواند باعث شود مثلاً مقایسه شخص با افراد فیلم پورنو که منجر به كاهش رابطه عاطفي بين انها و كاهش گنجايش دوست داشتن همديگر شود. در بعضي اوقات هم فرد متاهل با ديدن روابط جنسي غلو شده در فيلمهاي پورن، توقعات جنسياش از همسرش بالا رفته و جذابيت جنسي همسرش را كمتر از واقع برآورد ميكند و ديگر نميتواند از طريق همسرش ارضاي جنسي شود.

 

بهمین دلیل این افراد به دیدن پورن و جای گزین کردن آن با ارتباط مشروع زناشوییشان روی میآورند و بیآنکه باخبر باشند، عشقی که سال ها برای ساختنش تلاش کردهاند را ویران میکنند. البته ممکن است سردی میان شما به دلایل دیگری ایجاد شده باشد، پس اول با مشاور صحبت کنید و مشکل اصلی را پیدا کنید. شاید خود شما هم در ایجاد این فاصله مقصر باشید. همسرتان را درمان کنید انگيزههای همسرتان را بشناسید.

 

اگر او میل جنسی بیشتر از عادی دارددر حد امکان با او همگام شوید و ببینید چرا او سراغ چنین رفتاری رفته است؟ آیا اختلافات شدید شما باعث این گرایش شده یا او کاملا ناآگاهانه وارد این جریان شده است؟ عواملی که رفتار وی را تقويتكردهاند را بشناسید. آیا دوستي با افرادي با همين تمايلات و سپري كردن زمان زيادي در تنهايي و بيكاري وی را به چنین دامی انداخته است؟ عوامل تخفيفدهنده این رفتار را بشناسید.

 

ولی بدانید اینگونه رفتارها یعنی دیدن افراطی اینگونه فیلم ها رفتارهای پیچیده اي است از طرفی مانع از انها شدن ممکن است شخص را حریص تر کندو او بیشتر به‌ دنبال ان بکشاند از طرفی هم ازاد گذاشتن و هم گام شدن با ان ممکن است یکی از زوجنین را از عشق و عاطفه دور کرده زیرا دراین روابط جنسی از عشق و عاطفه خبری نیست و صرفا ارضا جنسی است . باید زن و مرد با هم دراین موارد صحبت کنند و مشکل را حل کنند.

 

دیدن فیلم پورنو یک تابو نیست که نبایددر مورد ان صحبت کرد . حتی دیدن چند فیلم با هم دیگر و نشان دادن ان که دراین نوع فیلم ها از عشق و عاطفه و مهربانی خبری نیست و صرفا تمایلات جنسی است خود طرفین را از ادامهپرداختن به این رفتار یعنی دیدن اینگونه فیلمها مانع میشود .

 

بودن در جمعهاي خانوادگي، اشتغال به كار، تقویت رابطه میان زن و مرد و مهربانی کردن و نشان دادن عشق به یکدیگرد خود کمک کننده است اعتقاد به ارزش های اخلاقی یکی از عوامل کمک کننده دردیدن افراطی این فیلم ها و اعتیاد به آن گونه فیلمها ست ..

 

 

برچسب‌ها:

لوازم آرایشی

a