پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

نکات مهم اخلاقی و رفتاری در زندگی زناشویی

نکات مهم اخلاقی و رفتاری در زندگی زناشویی

نکات مهم اخلاقی و رفتاری در زندگی زناشویی

زندگی زناشویی می‌تواند با رفتارها و اخلاق هایي همراه باشد که برای شریک زندگی ناخوشایند هست،در این مواقع باید به تفاهم و ایجاد مسیر درست فکر کرد. ما از تعدادی از مشاوران ازدواج خواسته ایم تا برترین پیشنهاد هاي خود در مورد زندگی زناشویی را با ما به اشتراک بگذارند. از چگونگی برقراری یک ارتباط بهتر گرفته

 

تا تنها سپری کردن برخی از لحظات زندگی، همه ي و همه ي را در این نوشتار گنجانده ایم. این ها ممکن هست برترین نکته هایي باشند که تاکنون در مورد زندگی مشترک زناشویی گردآوری شده اند. تمامی همسران « یا همسران آینده» باید این نوشته را بخوانند.

 

۱ » اگر هدف شما اینست که از یک زندگی رضایتبخش و پایدار بهره‌مند باشید، برای نقشی که در این ارتباط به عهده‌‌ دارید، – مفید یا بد- احساس مسئولیت کنید وقتی نقش خود را در ارتباط نمی‌‌پذیرید، همانند کودکی هستید که در یک زمین شنی، به صورت کودکی دیگر شن می‌پاشد. وقتی مسئولیت خود را در زندگی مشترک با همسرتان پذیرفتید، تنها در این صورت قادر خواهید بود که با همسر خود به ارتباطی صمیمی و متعالی دست پیدا کنید

 

۲ » تحقیقات بارها نشان داده هست که تماس بدنی اکثر، از طریق رها سازی اکسی توسین «oxytocin» باعث ایجاد یک ارتباط قوی‌تر می شود در زندگی زناشویی از بوسیدن، در آغوش گرفتن، گرفتن دستان همدیگر اکثر بهره ببرید. وقتی همدیگر را می‌بوسید و یا در آغوش میگیرید، سعی کنید ۵ الی ۱۰ ثانیه آن را ادامه دهید. این کار نتیجه‌ي بهتری خواهد داشت!

 

۳ » موافقت با مخالفت ها را یاد بگیرید هرگز دو نفر در مورد همه ي چیز با هم اتفاق نظر نخواهند داشت. این امر بلااشکال هست. مهم اینست که تفاوتهای همدیگر را بپذیریم.

 

۴ » گاهی اوقات خریدن هدیه لازم نیست و آن چه با ارزشتر تلقی می شود، دقت و به دلیل داشتن هست هر از گاهی یک نوشته داخل کیف، چمدان و یا بسته نهار همسرتان بگذارید و از او به دلیل خوبی هایش قدردانی کنید. پیدا کردن غیرمنتظرانه‌ این نوشته روز وی را سرشار از شادی و شعف خواهد کرد.

 

۵ » برای آقایان درک این نکته مهم هست که بدانند همسرانشان دوست دارند به انها گوش بدهید نیازی نیست که آقایان همه ي چیز را حل و یا بر طرف کنند. گوش دادن به تنهایی برای خانمها یک هدیه‌ استثنائی هست. خانمها نیز باید بدانند که آقایان باید زمانی را هم به خود اختصاص دهند. با دادن فضای اکثر به او و شخصی نکردن مسائل، به او اجازه میدهید که با میل خود دوباره ارتباط برقرار کند و به ارتباطش پایبند باشد.

 

۶ » بی ثمرترین تلاش در زندگی مشترک اینست که بخواهید همسرتان را تغییر دهید. چون مشکلاتی که با همسرتان دارید، بطور کلی مشکلاتی میباشند که شما در خود دارید وقتی میخواهید همسرتان را تغییر دهید، این کار غالبا با نق زدن شروع می شود و با فرستادن این پیام که “تو همانی نیستی که من میخواهم”، تمام می شود.

 

هیچ کس از دریافت چنین پیامی شاد نمی‌شود و در نهایت به فاصله گرفتن و دو قطبی شدن منتهی می شود. بگذارید که همسرتان همانی باشد که هست و شما نیز تلاشتان را معطوف به تغییر خود کنید.

 

۷ » مشکلاتی از قبیل خستگی در اتاق خواب، عدم گفتگو، عصبانیت و … را مثل علائم یک مریضی تلقی کنید و با آن مریضی درست مثل یک مریضی به ظاهر لاعلاج برخورد کنید هر درمانی راکه میدانید، به کار ببرید. بالاخره یکی از این درمانها کارگر میشود و زندگیتان را مستحکم تر از گذشته میکند.

 

۸ » دفعه‌ي بعد که با همسرتان مشاجره داشتید، خجالت دادن، مقصر دانستن و حق گویی را کنار بگذارید، و بدون پریدن وسط حرفهایش، فقط گوش بدهید احساسات و افکارتان را با بهره گیری از واژه‌ي “من” و به زبان خود بیان کنید. این وظیفه‌ همسرتان نیست که ذهن شما را بخواند، افکار شما را حدس بزند و یا کلمات را بر زبانتان جاری کند. این ها موانعی بزرگ سر راه ارتباط صادقانه و باز میباشند و مطمئناً به رنجش، عصبانیت، و ناامیدی در ارتباط منجر خواهند شد.

 

۹ » برای قوی تر کردن زندگی زناشویی، بدانید که اکثر مشاجرات دو طرفه میباشند و هر دو طرف نکات و دلایلی قابل قبول برای احساسات خود دارند

 

۱۰ » انصاف تنها یک واژه‌ي پنج حرفی نیست! ممکن هست در رفتار شما جایی برای انصاف وجود نداشته باشد و یا آن را به فراموشی سپرده باشید؛ اما زمان آن رسیده که آن را دوباره به زندگی برگردانید. آیا وقتی نوبت به تقسیم وظایف، ابراز نیازها، اظهار نارضایتی، مدیریت مالی زندگی، پدر یا مادری کردن، و حمایت از دیگری می رسد، انصاف به خرج میدهید؟ اگر نه، حتماً تلاش کنید انصاف را به ارتباطتان برگردانید و آن را ارتقا دهید.

 

۱۱ » هیچ چیز در زندگی زناشویی، مهم تر از ارتباط بین زن و شوهر نیست وقتی در زندگی مشترک به مسائلی دیگر از قبیل شغل، بچه، و علایق شخصی بیش از ارتباط زناشویی اهمیت داده می شود، مشکلات متولد میشوند. ارتباط زناشویی را اولویت اصلی زندگی قرار دهید. با این کار، زندگی شکوفا می شود.

 

۱۲ » آیا به دنبال تعاملات خوشایندتر در زندگی مشترک هستید، یا این که زندگی را به کام همسرتان تلخ و ناخوشایند کرده اید؟
اگر همسرتان با مهربانی، ملایمت، صبر و خودکنترلی با شما رفتار می کند، پاسخ به این رفتار او آسان هست. اما اگر با شما بدرفتاری شود، مشکل میتوان در جواب این رفتار، مفید بود. به این فکر کنید که چگونه می توانید برای همسرتان یک موهبت باشید، و در عوض، برکات این موهبت نصیب خود شما و زندگیتان نیز خواهد شد.

 

۱۳ » هرگز جمله اي را با “تو” آغاز نکنید به جای این کار، جمله را با واژه‌ي “من” شروع کنید و سپس، به جای افکارتان، احساستان را در بین بگذارید. این کار ممکن هست به این آسانی هم نباشد، چرا که ما به تعداد زیادی از افکارمان لباس احساس پوشانده ایم، مثل ” من احساس می کنم داری طردم می کني”.

 

احساسات اصیل عبارتند از ناراحتی، عصبانیت، خوشحالی، تنهایی، ناامیدی و … و شریک کردن همسرتان در احساسات حقیقی میتواند به ارتباط بهتر و همدردی اکثر منجر شود.

 

۱۴ » نحوه‌ي قدردانی از همسرتان را یاد بگیرید

 

۱۵ » مقصر دانستن و انتقاد را کنار بگذارید روی صفات قابل تقدیر همسرتان تمرکز کنید و سپس صادقانه و بصورت غیرمنتظره، مراتب قدردانی خود را به دلیل داشتن چنین صفاتی ابراز کنید. بد نیست گاهی اوقات از خودتان نیز بخاطر داشتن خصوصیات مثبت و مفید تشکر کنید.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
گردش دختران مدل اینستاگرام در خیابانهای تهران + تصاویر
گردش دختران مدل اینستاگرام در خیابانهای تهران + تصاویر
مشاهده بیشتر