پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

ارائه درمان های خانگی برای خشکی لب ها

ارائه درمان های خانگی برای خشکی لب ها

ارائه درمان های خانگی برای خشکی لب ها 

به منظور درمان خشکی لب ها می‌توانید از راهکارهای خانگی و موثر بهره گیری کنید که موجب نرمی و تقویت پوست لب خواهد شد. خیلی از ما با این مشکل رو به رو هستیم که گاهی لب هایمان خشک شده و ترک میخورد. بعضی از دلایل اصلی خشک شدن لب کمبود ویتامین، آلرژی، کم آبی، سیگار کشیدن، تشعشعات خورشید

 

و هوای خشک و سرد میباشند. محصولات مختلفی برای درمان خشکی لب وجود دارند اما روشهای طبیعی نیز وجود دارد که هزینه کمتری دارند و حتی ممکن هست نتیجه بهتری داشته باشند. شما به راحتی می‌توانید با مواد طبیعی که در منزل دارید کاری کنید که خشکی و ترک خوردگی لبتان برطرف شود.

 

۱ » شکر
شکر میتواند سلول هاي مرده پوست راکه باعث خشکی و از فرم افتادگی لب شده اند از بین ببرد و لب را صاف و یکدست کند. شما می‌توانید با بهره گیری از شکر و عسل یک لایه بردار مغذی برای لبتان تهیه کنید. برای اینکار ۲ قاشق چایخوری شکر را با یک قاشق چایخوری عسل ترکیب کنید. این محلول را روی لبتان بمالید

 

و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس با بهره گیری از انگشت، ترکیبی که روی لب مالیدید را به آرامی مالش دهید تا سلول هاي مرده آن را از بین ببرند. سپس لبتان را با آب ولرم بشویید.

 

۲ » عسل
عسل یکی از برترین مرطوب کننده هاست که خاصیت آنتی باکتریال نیز دارد. عسل یک ماده طبیعی مناسب برای لب هاییست که ترک خورده و پوست پوست شده میباشند. فقط کافیست مقداری عسل طبیعی را روزی چند بار روی لب بمالید. همین طور میتوانید ترکیبی از عسل و گلیسیرین تهیه کرده و شب ها پیش از خواب روی لبتان بزنید تا صبح روز بعد لبتان نرم تر شده باشد.

 

۳ » گلبرگ گل رز
گلبرگ گل رز نیز یکی از گیاهان خوب برای درمان خشکی لب هست. این گیاه نه تنها باعث می‌شود لبتان مرطوب بماند بلکه به زیباترشدن رنگ آن نیز کمک می‌کند. برای این که بیشترین بهره را از این گل ببرید بهتر هست مقداری از این گلبرگ را شسته و در مقداری شیر بریزید تا خیس بخورد. بگذارید چند ساعت بماند. سپس این گلبرگ ها را له کنید تا حالتی خمیری به خود بگیرند. ترکیب به دست آمده را سه بار در روز روی لبتان بزنید.

 

۴ » روغن نارگیل
روغن نارگیل یک مرطوب کننده طبیعی هست که می‌تواند برای لب هاي خشک شده در اثر هوای خشک و سرد مناسب باشد.فقط کافیست مقداری روغن نارگیل را چند بار در روز روی لبتان بزنید تا چرب بماند. می‌توانید از روغن زیتون نیز بهره گیری کنید.

 

۵ » روغن کرچک
 به گزارش پارس ناز روغن کرچک یکی دیگر از مواد طبیعی مناسب برای لب هاي خشک و ترک خورده هست. این روغن را هرروز چند بار روی لبتان بمالید. اگر میخواهید می‌توانید در کنار این ماده از مواد دیگر نیز کمک بگیرید و کاری کنید لبانتان نرم تر و یکدست تر شوند. برای اینکار یک قاشق چایخوری روغن کرچک،

 

یک قاشق چایخوری گلیسیرین و چند قطره آب لیموی طبیعی و تازه را با هم ترکیب کنید. محلول بدست آمده را شبها پیش از خواب روی لبها بزنید و صبح روز بعد آن را با پنبه خیس پاک کنید.این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی این موارد را باید بارها انجام دهید تا برترین نتیجه را بگیرید و با یک یا دوبار انجام دادن ،

 

آنطور که می‌خواهید نتیجه نخواهید گرفت. بهتر هست یکی از این روشها را گزینه کرده و به مدت یک هفته آن را امتحان کنید و نتیجه آن را مشاهده نمایید.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
اندام جنسی این دختر زیبای مدل آمریکایی که دو واژن دارد باعث تعجب شد +عکس
اندام جنسی این دختر زیبای مدل آمریکایی که دو واژن دارد باعث تعجب شد +عکس
مشاهده بیشتر