پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

استخر و رعایت نکات مهم برای سلامت پوست

استخر و رعایت نکات مهم برای سلامت پوست

استخر و رعایت نکات مهم برای سلامت پوست 

استخرها بستر بسیار خوبی را برای ابتلا به دشواری های پوستی فراهم می‌کنند, مشکلاتی که برای پیش گیری از آنها باید تلاش نمود. 

 

1. خشکی پوست شناگران

یکی از دشواری های دیدن شده در شناگران, خشکی پوست هست. شبیه انچه در فصل زمستان دیدن می‌شود. به علاوه این دشوار در شناگرانی که به مدت طولانی در استخرهای آب گرم شنا می‌کنند و یا پوست خود را پس از شنا با صابون معمولی شستشو می‌دهند, خشکی پوست مضاعف خواهد شد. پیشگیری و درمان خشکی پوست به وضوح به علت از دست دادن سبوم پوست ایجاد میشود.

 

کوتاه کردن زمان حمام پس از شنا و شستشو با صابون با پایه روغنی و آب ولرم دستورات ساده اي برای پیشگیری هست. کاربرد روغن هاي سنگین مانند وازلین گذشته از ورود به آب می‌تواند در دست کم کردن اتلاف آب از دست رفته پوست کارساز باشد. بهره گیری از روغن حمام بی درنگ پس از استحمام گذشته از اینکه پوست خشک شود کارساز هست. بهره گیری مکرر از نمناک کننده ها در فرم لوسیون یا کرم اگر به صورت افراطی نباشد خوب خواهد بود.

 

2. آکنه ناشی از آب

برخلاف بعضی شناگران که دچار خشکی پوست میشوند, عده اي دیگر از شناگران دچار افزایش چربی پوست می‌شوند که به اسم شناگر درخشان مشهور هست که نوعی پدیده متضاد بوده و غالبا با بهره گیری از صابون هاي پاک کننده چربی و تونیک هاي پوستی «astringents» باعث بروی سیکل معیوب شده و بدتر خواهد شد.

 

در درمان این ضایعات بین پزشکان ناسازگاری نظر وجود دارد. صابون هاي سنگین و پاک کننده ها و یا تونیک ها که چربی بیشتری را از بین میبرند باید بهره گیری شود و از پاک کننده هاي لوسیونی ملایم تر بهره گیری شود.کرم هاي آنتی بیوتیک ملایم یا لوسیون ضد آکنه در ابتدا مناسب هست. اگر جواب کافی نبود, درمان هاي غذایی و موضعی قوی تر با نظر دکتر لازم هست.

 

3. خطر بروز ملانوم در شناگران

برخلاف تلاش متخصصان پوست و متخصصان در فرمایش سلامت برای افزایش اطلاع در مقابل آفتاب, درصد بالایی از افراد در کنار ساحل یا استخرها این هشدار را دقت نمیکنند. به دنبال این رفتار, افزایش بروز تومور پوستی ملانوم تازه تشخیص داده شده در دهه پایان قرن جدید دو برابر شده هست. شناگران به علت تماس چندان با اشعه فرابنفش جزء افراد پرخطر میباشند.

 

خطرناکترین استعداد فرد, شخصی هست که تماس نسبتا شدیدی در دوران کودکی گذشته از 15 سال داشته هست. به علاوه نشان داده شده که آب هاي آلوده ریسک بروز سرطان هاي پوستی را بالا میبرد. از جمله کلرین وقتی در ترکیب با محصولات ارگانیک مانند موادی که جهت تصفیه نامناسب بهره گیری می‌شود, میتواند شانس سرطان را بالا ببرد.

 

معمولاً آب تصفیه شده وارد رودخانه و کانال ها شده و با آب کلرینه شده مخلوط می‌شود. اگرچه برای بررسی ریسک خطر شناگران به ملانوم نیاز به مطالعات بیشتری هست ولی نکته حفاظت دقیق و مناسب از آفتاب هست. ضد آفتاب با دست کم 15 SPF باید همۀ وقت} 30-20 دقیقه گذشته از ورود به آب به کار رود. به علاوه ضد آفتاب باید از نظر ترکیبات کاملا مقاوم باشد تا در آب شسته نشود.

 

در صورتی که شناگر در حین شنا لباس داشته باشد, لباس ها می‌تواند اکثر ضد آفتاب ها را پاک کند و نیاز به تمدید هست. پیشگیری از تماس با آفتاب در حدود ساعت 10 صبح تا 3 بعدازظهر بسیار ضروری هست. در نهایت ارزیابی و معاینه شخصی هر ضایعه رنگی و بررسی توسط متخصص در صورت افزایش رشد و بروز تغییر لازم و ضروری هست.

 

4. دشواری های پوستی ناشی از عینک شنا

برای بسیاری شناگران, عینک شنا جزء لوازم ضروری هست, به این جهت که دید زیر آب را بهبود بخشد و از ورود آلودگی به چشم پیشگیری میکند ولی از دشواری های مهم ایجاد شده واکنش تحریک تماسی و بروز تروما هست. در صورت بروز تحریک تماسی اریتم اطراف چشم ایجاد شده و ممکن هست

 

خارش, تاول یا ترشح داده شود. معمولاً حساسیت آلرژیک به قاب مشکی دور عینک که از جنس «دی بوتیل تیواوره» هست, باعث بروز این واکنش می‌شود. عینک هاي بدون فوم نیز برای این منظور مناسب هست که در صورتی که سایز فرد باشد, مناسب بوده و نشت آب وجود ندارد.

 

5. شانه هاي شناگران

این یافته منحصر به فرد در شناگرانی که اصلاح میکردند در شنای کرال دیدن میشود. این ضایعات چند ساعت بعد خودبخود محو می‌شوند اما مجددا پس از تراشیدن آن محل ظاهر میشدند. این دشوار هنگامی که شناگر بصورت کرال شنا می‌کرد و چانه اصلاح شده او با چرخش سر با شانه اش اصطکاک پیدا می‌کرد, تشخیص داده شد.

 

شناگران دچار درماتیت تحریکی مکانیکی به وسیله اصطکاک خودبخودی در طی چند ساعت پس از شنا می‌شدند که گناهکار اصلی خودشان بودند. ابتدایی ترین روش پیشگیری از این درماتور خود محدود شونده, اصلاح صورت گذشته از شنا کردن هست.

 

6. گوش شناگران

اوتیت خارجی به اسم موبایل شناگران یک عفونت باکتریال بسیار شایع در ورزشکاران آبی هست. تماس طولانی با آب باعث حل کردن چربی کانال گوش شده و اجازه ورود آب را می‌دهد و همین طور اجازه ورود میکروب ها خصوصا گونه هاي پسودومونا را می‌دهد. درد مختصر و خارش شایع‌ترین علائم آن میباشند

 

اما در موارد شدیدتر درد شدید, تب, ضعف عمومی بسیار آزار کننده هست. پیشگیری از این حالت با کاربرد ساکشن مناسب موبایل و تمیز کردن کانال موبایل پس از شنا و کاربرد قطره هاي اسیدی پروفیلاکتیک در گوش انجام میشود.

 

7. ضایعات ناشی از مایو

نوعی فولیکولیت باکتریال عمیق در ناحیه تحتانی باسن یا زیر نواحی خط مایو در شناگران حرفه اي که به مدت طولانی از مایو شنا تنگ بهره گیری میکنند دیده می‌شود. فاکتورهای فیزیکی ناشی از بسته شدن منافذ پوست و خیس شدن علت اصلی هست. تفاوت ساختاری شناگران زن و مرد در ناحیه تحتانی کمر باعث شده که این دشوار اکثر در زنان دیده شود.

 

این دشوار در صورت عدم درمان میتواند در نشستن فرد اشکال ایجاد کند. درمان شامل آنتی بیوتیک غذایی و نپوشیدن مایو تنگ یا سایر البسه تنگ برای دست کم 10 روز و تجویز آنتی بیوتیک موضعی برای درمان آکنه هست.

 

8. موی سبز

یک تغییر رنگ سبز رنگ در موی شناگران حرفه اي هست که فقط از نظر زیبایی حائز اهمیت هست. این دشوار به علت تماس طولانی مدت شناگر با آب استخر ایجاد میشود. اگرچه تمام شناگران گرفتار نمیشوند. این رنگدانه در افرادی دیده می‌شود که دارای موی بلوند طبیعی یا تیره,

 

خاکستری یا سفید میباشند. استعداد به این تغییر به علت این واقعیت هست که شناگران با مو هاي بلوند طبیعی رنگ موی روشن تر در مقابل اثرات سفید کننده ترکیبات شیمیایی استخر و نور خورشید دارند و در شناگرانی که در یک محل شنا با آب حاوی مقادیر بالای مس شنا می‌کنند, اکثر شایع هست.

 

کودکان بیش از بزرگسالان و زنان بیش از مردان درگیر می‌شوند. این تغییر رنگ به علت کلرین ایجاد نمی‌شود بلکه اکثر به علت یون هاي مس که تداخل مثبت با کلرین می‌کنند ایجاد می‌شود. این یون هاي مس میتواند در منابع آبی بصورت طبیعی باشد یا از لوله هاي مسی به استخرهای آب آزاد شود که اکثر در استخرهای قدیمی وجود دارند.

 

حساسیت هاي فردی در بعضی فاراد به علت تماس پوست با کلر موجود در آب باعث قرمزی, خشکی و در مواردی خارش بدن میشود. بیمارانی که دچار اگزمای اتوپیک «سرشتی» میباشند, چنانچه به طور مستمر از آب استخر بهره گیری کنند, دچار افزایش خستگی پوست و خارش شدید میشوند.

 

یک سری نیز ضایعات پوستی ناشی از آفتاب میباشند که در کنار استخرها به حداکثر می‌رسد. ضررها تابش آفتاب از طریق بازتاب آن در استخرها, دریاچه ها و دریاها چند برابر اثرات مستقیم تابش آن میباشد.

 

 

Loading...
a
اوضاع زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن
اوضاع زهرا امیر ابراهیمی بعد از انتشار فیلم پورن
مشاهده بیشتر