پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

نکات مهم درباره انتخاب و استفاده از اسپری مو

مجموعه : نکات سلامت مو
نکات مهم درباره انتخاب و استفاده از اسپری مو

نکات مهم درمورد انتخاب و بهره گیری از اسپری مو 

اسپری مو وسیله اي که ما همه ي وقت برای ماندگاری حالت مو هاي خود از انها بهره گیری مي کنیم و اکنون نکاتی درمورد بهره گیری از آن برای شما داریم.اسپری مو اضافه بر این که به شما این امکان را می دهد تا مدل مو هاي متفاوت را امتحان کنید، باعث حجم دهندگی به مو، درخشندگی و حفظ رطوبت آن می شود. گرچه در این امر شکی نیست که اسپری مو از محصولات ضروری برای حالت دادن به مو هاي بانوان و آقایان هست.

 

شیوه بهره گیری از اسپری مو

اسپری مو را به کف سرتان اسپری کنید و موها را به آرامی با دست به حالت همیشگی برگردانید تا از زبری و شل شدن آن پیش گیری شود. درحالیکه ماسک، ژل و کرم برای مدل دادن و زیباتر کردن بافت موها بهره گیری می‌شوند از اسپری مو در پایان کاربرای حالت دادن نهایی بهره گیری می‌شود. یک اسپری موی مفید باعث اثبات ماندن

 

حالت موهایتان در تمام روز می‌شود. رطوبت موجود در اسپری بعد از مدل دادن به مو، اکثر از یک آرایش هست به این معنا که می توان از آن برای همه ي نوع مویی جهت حجم دادن، درخشندگی و محافظت از ساقه ي مو در برابر اشعه UV بهره گیری کرد. اگرچه بهره گیری از یک اسپری مناسب نه تنها به مدل موی مورد علاقه شما بستگی دارد بلکه به جنس موی شما نیز بستگی دارد. هرچند اثبات نگه داشتن مدل مو با انجام شیوه هاي دستی نیز امکان پذیر هست.

 

 دو نوع اسپری و پمپی آن

در حالی‌که این‌ها دونوع از انواع اسپری هاي مو میباشند انچه که باعث تفاوت آنها باهم می شود نحوه بهره گیری از آنهاست. در نوع آئروسل «اسپری» محصول ، در یک ظرف تحت فشار مهروموم شده و با بهره گیری از یک دریچه مایع از آن خارج می‌شود برخلاف نوع پمپی«غیر نوع ذرات معلق در هوا» آن که پمپ با بهره گیری ازفنر دریچه و لوله سبب هوادهی و انشار مایع می شود.

 

هرچند هر دو نوع دارای فرمول مشابهی جهت رسیدن به مدل موی دلخواه شما میباشند اما نوع آئروسل آن انتشار مداوم ذرات را فراهم می‌کند در حالی که نوع پمپی آن ابتدا بر روی کف سر ریخته شده و سپس به موها مالیده می‌شود. بطور کلی افرادی که مو هاي نازک دارند و هدفشان حجم دهی به آنهاست باید از نوع آئروسل آن بهره گیری نمایند در صورتیکه آن دسته از افراد که مو هاي ضخیم و مجعد دارند باید از نوع پمپی آن بهره گیری نمایند تا موهای شان بهتر حالت بگیرد.

 

فرمولاسیون

بسته به حالتی که اسپری ها برای مو فراهم می‌کنند به سه دسته نرم«انعطاف پذیر» ، متوسط و حداکثر تقسیم می‌شوند. گذشته از انتخاب اسپری موی خود به برچسب هاي موجود بر روی آنها توجه کنید تا متوجه شوید چه نوع از آنها را خریداری می‌کنید.نوع انعطاف پذیر یا اسپری مخصوص کار کمترین حالت را به مو می‌دهد و مو را بدون خشک کردن «سفت شدن و چسبندگی»

 

حالت می دهد و این نوع از اسپری برای بهره گیری هرروز مناسب هست. می‌تواند برای مدل هایي نظیرصاف کردن ، مجعد وموج دار کردن موها ویا فر کردن قسمت انتهایی مو مورد بهره گیری قرار گیرد. همین طور مناسب افرادی هست که مو هاي کوتاه و صاف یا نرم دارند که براحتی می‌توان به آنها حالت داد.

 

بعبارت دیگر نوع دوم که همان نوع متوسط یا اسپری مخصوص مدل دادن به موهاست از نوع اول قوی تر هست و موها را با ایجاد میزان کم خشکی «سفتی و چسبندگی» در حالت دلخواه شما اثبات نگه میدارد. این نوع از اسپری برای اثبات نگه داشتن چتری ها و حجم دهندگی به مو و فنری نمودن فر مو بسیار مناسب هست. خلاصه این که این نوع از اسپری انتخاب مناسبی جهت ایجاد زیبایی طبیعی برای مو هاي ضخیم و غیر قابل نظارت هست.

 

نوع سوم«حداکثر» یا اسپری نهایی ،مدل مو را بمدت طولانی تری اثبات و در حالت مورد نظر نگه میدارد. این نوع ، مناسب افرادی با مو هاي ضخیم و دارای فر طبیعی هست همین طور برای حالت دهی طولانی مدت به مو بخصوص در عروسی ها مورد بهره گیری قرار می‌گیرد. این اسپری به عنوان اسپری نهایی برای اثبات نگه داشتن تارهای مو در محل مورد نظر مورد بهره گیری قرار می گیرد.

 

وظایف

اسپری هاي امروزی مو سبب درخشندگی ، کاهش زبری ، افزایش حجم مو و گرچه محافظت از مو در مقابل اشعه UV می‌شوند.دراسپری هاي حجم دهنده مو از ترکیبات سبک وزنی که باعث خشکی مو می‌شوند بهره گیری شده هست که پر پشت نشان دادن مو را بهمراه دارند.همین طور این اسپری ها اضافه بر این که سبب تنفس موهایتان می شوند

 

 به گزارش پارس ناز مناسب برای جمع کردن موها نیز میباشند. بعبارت دیگر اسپری هاي نهایی نه تنها حالت مو را اثبات نگه میدارند بلکه درخشندگی خاصی نیز به آنها می‌دهند. اسپری موی ضد آب و رطوبت « مقاوم در برابر آب و رطوبت» برترین گزینش برای اثبات نگه داشتن مدل مو بشمار مي آید.

 

در آخر مدنظر قرار دادن بافت موهایتان به شما در انتخاب اسپری موی مناسب کمک می‌کند و این نکته را در ذهن داشته باشید که برترین نوع اسپری مو، نوعی هست که مواد مورد نیاز موهایتان را فراهم کند.

 

 

Loading...
رابطه ملکه زیبایی آمریکا در حرمسرای سلطان +عکس
رابطه ملکه زیبایی آمریکا در حرمسرای سلطان +عکس
مشاهده بیشتر