پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی با همسر

اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی با همسر

اشتباهات رایج زنان در رابطه جنسی با همسر 

رابطه جنسی یک امر کاملا دو طرفه است که زوج ها باید با شناخت و آگاهی کامل از یک دیگر اینکار را انجام دهند تا رضایت ایجاد شود. یکی از مسائلی که گاها بین بانو ها پیش می آید و کمی رایج است، تظاهر کردن به ارگاسم در رابطه ي جنسی است.

 

دکتر علی شیخ‌الاسلامی دکتر عمومی فارغ‌التحصیل دانشگاه تهران و دارای مدرک دکترای تخصصی روانشناسی اعتقاد دارد كه بدترین و اشتباه‌ترین كار همین است كه فرد به همسرش درمورد‌ي رابطه‌ي جنسی و اینكه به ارگاسم نمیرسد چیزی نگوید. راهکارهای ایشان را دراین خصوص بخوانید.

 

بسیاری از بانو‌ها در رابطه ي جنسی­شان به ارگاسم نمیرسند اما هیچ‌وقت این رابه شوهرشان نمی گویند. حتی مواردی را داشته‌ایم که خانمی ۵ سال است ازدواج کرده و حتی یک‌بار هم به ارگاسم نرسیده، حالا به شدت مضطرب و افسرده است اما نمی داند چطور این موضوع رابه شوهرش بگوید، در حالی‌که ۵ سال به او دروغ گفته. نظر شما دراین خصوص چیست؟

 

باید بگویم کسانی که اینکار رابه شکل عادت انجام می دهند بهتر است از همان ابتدا بجای نقش بازی كردن و تشکر کردن از این بابت که خیلی از رابطه ي جنسی شان راضی هستند مشکلی که دارند را مطرح کنند و بگویند از رابطه شان لذت نمی برند. البته این موضوع باید با ظرافت کامل ودر دوران مناسب مطرح شود

 

تا مرد احساس بدی نداشته باشد و فکر نکند که همسرش نیت دارد تقصیری را متوجه آقا کند. بهتر است قبل از آغاز صحبت، بانو به آقا بگوید که از ایشان راضی است اما باید در رابطه شان تغییری ایجاد شود تا ایشان بیشتر لذت ببرد. برترین راه این است که فرد کاملا احساسی که در رابطه­ ي جنسی‌اش دارد رابا طرف مقابل در بین بگذارد.

 

دراین خصوص چه راهكاری وجوددارد؟

اول از همه ی افراد باید مطمئن شوند رابطه‌ي جنسی كه باهم دارند رابطه‌ي درستی است.

 

چه رابطه‌اي درست است؟

رابطه ي درست به رابطه اي می گویند كه در دوران مناسب، در مكان مناسب ودر شرایط مناسب در حالی‌كه هردو نفر علاقه‌مند و راغب به برقراری رابطه هستند، انجام شود. این رابطه باید آن‌قدر باب میل هردو طرف باشد كه انها همه ی‌ي تلاش‌شان را برای بهتر شدن رابطه‌شان به كار ببندند.

 

مهم ترین مسئله برای اینكه زنان آسان‌تر به ارگاسم برسند و از رابطه‌ي جنسی‌شان لذت ببرند این است كه مرحله‌ي پیشنوازش به خوبی انجام شود. بهتر است زوج‌ها حتماً از ژل‌هاي مخصوص رابطه‌ي زناشویی استفاده كنند. اگر تمام این شرایط رعایت شود احتمال این که برای بانو ارگاسم رخداد بیفتد هست. ضمن این که مقدمات عاطفی رابطه هم باید باشد.

 

منظورتان چیست؟

یعنی قبل از برقراری رابطه ي جنسی نیاز عاطفی آن بانو برطرف شود ایشان در رابطه ي جنسی با آرامش حاضر می­شوند و این مسئله به ارگاسم رسیدن بانو­ها کمک بیشتری می­کند. امکان ندارد خانمی با دلخوری، عصبانت و … وارد رابطه ي جنسی شود اما در انتها به ارگاسم هم برسد و لذت ببرد. حال خوب عاطفی یکی از پیش شرط­هاي به ارگاسم رسیدن است.

 

اگر این شرایط رعایت شود، در نخستین رابطه‌­ي جنسی که برقرار می­شود این ارگاسم رخداد می­افتد یا باید بعد از چند بار برقراری رابطه انتظار به ارگاسم رسیدن داشت؟

 

نه در همان مرحله رخداد می ­افتد. البته باید به یک مضمون­ي دیگر هم دقت کنید، ممکن است یکی از دلایل به ارگاسم نرسیدن بانو ها ممکن است زودانزالی همسرشان باشد که بهتر است اگر این مشکل وجوددارد به دکتر مراجعه کنند تا این مسئله برطرف شود و رابطهی زناشویی به کیفیت لازم برسد.