پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

ماشین

تبلیغات

اصول نگهداری آجیل شب عید در منزل

اصول نگهداری آجیل شب عید در منزل

اصول نگهداری آجیل شب عید در منزل 

شما آجیل خود را در کدام قسمت خانه نگهداری می کنید؟ بسیاری افراد آجیل را در کابینت آشپزخانه قرار می دهند و برخی دیگر هم ترجیح می دهند آن را درون یخچال بگذارند. یک متخصص علوم و صنایع غذایی ضمن بیان بهترین شرایط برای حفظ و نگهداری آجیل و مغزدانه‌ ها گفت: آجیل‌ های پاک شده، مستعد جذب رطوبت و بو به خود هستند و در صورتی که به روش مناسبی نگهداری نشوند، رشد آفات در آنها سرعت و افزایش میگیرد.

 

دکتر آراسب دباغ مقدم، با اشاره به این که مدت و مکان نگهداری آجیل ها به دما و رطوبت محیط بستگی دارد، به سلامت آنلاین گفت: عمر مفید نگه داری آجیل ها در دمای اتاق از دمای یخچال و فریزر کمتر است و مغزهایی که بیش از چند ماه در دمای گرم اتاق نگهداری شوند کیفیتشان را از دست خواهند داد.

 

وی افزود: اگر میخواهید مغزهای آجیلی را در دمای اتاق نگه داری کنید بهتر است ابتدا آنها را به مدت 48 ساعت در فریزر قرار دهید تا آفات و تخم و لاروی احتمالی موجود در آنها از بین برود؛ اما اگر میخواهید مغزها را در یخچال نگهدارید دیگر به این کار نیازی نیست.

 

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: زمانی که آجیل را در دمای اتاق نگهداری می کنید، برای آنکه رطوبت و بوهای خارجی جذب آن نشود، باید آنها را در ظروف پلاستیکی یا شیشه ای دربسته و مقاوم به نور و رطوبت و بو قرار دهید.

 

دکتر دباغ مقدم در پاسخ به این پرسش که آیا گردویی که روغن آن تند شده باشد برای سلامت مضر است یا خیر گفت: مصرف گردویی که روغن آن تند و طعمش نامطبوع شده باشد برای سلامت مضر نیست، اما کیفیت تغذیه ای چندانی ندارد.

 

وی افزود: بهتر است برای حفظ کیفیت و ارزش تغذیه ای پسته نیز آن را در پوسته سختش نگهداری کنید و از خرید پسته مغزشده اجتناب کنید. اغلب مغزها ترجیحا با پوست، به مدت یکسال در یخچال قابل نگهداری هستند و بین یک تا سه سال هم می توان آن ها را در فریزر نگه داشت. برای اینکه از خواص تغذیه ای و طعم خوشایند

 

مغزهای آجیلی نهایت بهره را ببرید بهتر است آنها را به اندازه نیاز تهیه کنید و به صورت تازه بخورید زیرا این نوع محصولات با گذشت زمان در محیط یخچال و فریزر بوی مواد غذایی دیگر را به خود می گیرند و طعمشان هم ناخوشایند می شود.

 

 

بازی زولا

بازی زولا

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X