پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

تاثیرات ناگوار اضافه وزن در زندگی زناشویی

تاثیرات ناگوار اضافه وزن در زندگی زناشویی

تاثیرات ناگوار اضافه وزن در زندگی زناشویی 

اضافه وزن می تواند زندگی زناشویی را کاملا تحت تاثیر قرار دهد و زوجین را تا نابارور شدن نیز تهدید کند،سلامت جنسی با اضافه وزن به خطر میفتد. نرگس جوزدانی کارشناس و مشاور تغذیه گفت: چاق شدن هر یک از زوجین«به خصوص خانم ها» بر روی باروری آن ها تاثیرگذار هست و حتی می تواند منجر به عدم بارداری افراد شود.

 

وی ادامه داد: چاقی باعث تضعیف سلامت جنسی می شود و احتمال خطر ابتلا به مریضی‌هاي مقاربتی را به طور چشم گیری افزایش میدهد.جوزدانی بیان کرد: چاقی، باروری مردان را تحت تاثیر قرار میدهد و افزایش توده بدنی یا BMI در مردان، با افزایش احتمال ناباروری رابطه دارد و احتمال ناباروری در مردانی که اضافه‌وزن دارند یا چاق میباشند، در مقایسه با مردانی که وزن طبیعی دارند، اکثر هست.

 

 به گزارش پارس ناز این کارشناس تغذیه عنوان کرد: اضافه وزن در مردان و زنان منجر به افزایش میزان هورمونها در بدن می شود و هورمونها نیز فرایند باروری در مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می دهند، ترشح غیرطبیعی هورمونها میتواند منجر به افزایش وزن و تاثیرات منفی بر روی ساخت سلولهای جنسی در مردان و زنان شود.

 

وی یادآور شد: در زنان، وزن چندان موجب افزایش ساخت انسولین می شود که ممکن هست منجر به نامنظم شدن تخمک گذاری شود و باعث به وجود آمدن تخمدان پلی کیستیک در زن می شود که در نازایی زنان نقش دارد.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
دخترانی برهنه که کنار خیابان برای رابطه جنسی +عکس
دخترانی برهنه که کنار خیابان برای رابطه جنسی +عکس
مشاهده بیشتر