پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

افرادی که موفق هستند اما خودشان باور ندارند

افرادی که موفق هستند اما خودشان باور ندارند

افرادی که موفق هستند اما خودشان باور ندارند 

تعداد زیادی از افراد میباشند که نشانه هاي موفقیت را در خود دارند اما به علت تفکر منفی که به خود مي دهند خود را فرد موفقی نمیدانند.اگر آدم جاه‌طلبی هستید، طبیعی هست که هرچند وقت یک‌بار احساس شکست کنید. وقتی اهداف بزرگی در سر دارید و هنوز به حد مورد نظر خود دست نیافته‌اید، گاه با چنین لحظات اجتناب‌‌ناپذیری روبه‌رو خواهید شد که انتظارات‌تان برآورده نمیشود.

 

اگرچه خیلی‌ها این حرف را قبول ندارند، اما در پس‌اساس‌ي ذهن هر کدام از ما، تملّک در دنیای مادی موفقیت به حساب مي‌آید و هرکس از این مال و اموال و زر و زیور جهان سهم بیشتری داشته باشد، پیروز‌تر محسوب مي‌شود! در این مطلب درمورد‌ي ۹ نشانه‌‌‌اي مي‌خوانید که مي‌گویند شما آدم موفقی هستید، حتی اگر خودتان باور نداشته باشید.

 

خود ما بهتر مي‌دانیم که چقدر باید خجالت بکشیم چون تا خرخره در مادی‌گرایی فرو رفته‌ایم! مطالعه‌اي که در دانشگاه استرایر انجام شد، نشان مي‌دهد که ۹۰ درصد آمریکایی‌ها معتقدند که خوشحال بودن نسبت به قدرت، مالکیت یا اعتبار، شاخص بهتری برای سنجش موفقیت هست. اگر بخواهیم دقیق‌تر مخ آمریکایی‌ها را زیرورو کنیم،

 

۶۷ درصد انها معتقد بودند که موفقیت یعنی داشتن ارتباط‌‌ي مفید با اعضای خانواده و دوستان. ۶۰ درصد هم گفتند موفقیت یعنی عاشق شغلت باشی. فقط ۲۰ درصد موفقیت را در رفاه مالی ‌مي‌دانستند!اما بین گفتن و عمل کردن کیلومترها فاصله هست.

 

وقتی پای موفقیت درمیان باشد، چشم‌هایمان ما را گمراه مي‌کنند. به سختی مي‌توانیم جلوی خود ما را بگیریم که آدم‌هاي پولدار، کله گنده و گردن کلفت را پیروز‌ترین آدم‌ها به حساب نیاوریم! صرف نظر از انچه به دست مي‌آورید، همۀ وقت} دست بالای دست شما وجود دارد و همین مسئله باعث مي‌شود حس کنید که اصلا پیروز نیستید.

 

مسئله این نیست که شما زر و زیور دنیوی ندارید، مسئله این هست که تعریف شما از موفقیت در همین زر و زیور دنیوی خلاصه مي‌شود.موفقیت حقیقی یعنی شما دقیقا کی هستید و تا به حال در رسیدن به این خود حقیقی چقدر پیروز عمل کرده‌اید. اگر خودتان را به در و دیوار مي‌کوبید که «من به اندازه‌ي کافی پیروز نیستم»

 

در واقع معیار سنجش شما برای موفقیت از بیخ غلط هست. برخی وقت‌ها آدم فقط به یکی احتیاج دارد که یادآوری کند تا حالا در زندگی به چه چیزهایی رسیده هست. در ادامه به چند شاخص درست و حسابی برای سنجش موفقیت اشاره مي‌کنیم که به شما کمک مي‌کنند به خودتان یادآوری کنید چه آدم موفقی هستید!

 

۱. فکر نمی کنید از دماغ فیل افتاده‌اید

همه ي‌ي ما آدم‌هاي موفقی را مي‌شناسیم که طوری رفتار مي‌کنند انگار آسمان تپیده و آن ها روی زمین پا گذاشته‌اند. فکر مي‌کنند جهان مال آنهاست و باقی آدم‌ها صرفا در آن زندگی مي‌کنند… اینجور نیست؟ این اصلا موفقیت نیست. موفقیت حقیقی یعنی داشتن حس همدردی و درک این که احساسات و رویاهای بقیه‌ي آدم‌ها هم به اندازه‌ي احساسات و رویاهای خود ما اهمیت دارد و ما بدون دیگران نمیتوانیم پیروز باشیم.

 

۲. مثبت‌اندیش هستید

امید و مثبت‌اندیشی دو عنصر اساسی برای تشکیل یک زندگی خوشحال میباشند. اگر روی مشکلات متمرکز شوید، بی‌انگیزه و منفی‌نگر خواهید شد. وقتی در مسیر منفی‌نگری گام بردارید حتی اگر در راه خود به چیزی دست پیدا کنید، اصلا به چشمتان نمی آید. موفقیت حقیقی یعنی همۀ وقت} نیمه پر لیوان را مشاهده نمایید و اعتقاد داشته باشید که قدرت دارید از دل موقعیت‌هاي بد، موقعیت‌هاي مفید خلق کنید.

 

۳. مي‌دانید که شکست همیشگی نیست

حتما شما هم یاد گرفته‌اید که فقط آدم‌هایي که هرگز تلاشی نمیکنند، هرگز شکست نمی خورند. وقتی شکست مي‌خورید، به صورت خودکار خودتان را بازنده تلقی نمیکنید. بلکه پوزه‌ي آن شکست را به خاک مي‌مالید و به صورت فرصتی برای یاد گرفتن به آن نگاه مي‌کنید. اگر هنوز هم گهگاهی با شکست خوردن ناامید مي‌شوید،

 

پس بدانید و آگاه باشید که مزه‌ي موفقیت حقیقی را نخواهید چشید تا زمانی که یاد بگیرید چطور پوزه‌ي این شکست‌ها را به خاک بمالید. اشتباهات به شما نشان مي‌دهند که دارید در مسیر غلط حرکت مي‌کنید، پس راه را برای موفقیت هموار مي‌کنند. وقتی که بیشتر از همه ي وقت احساس درماندگی و بیچارگی مي‌کنید، بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها شکل‌ مي‌گیرند.

 

چون این درماندگی و بیچارگی باعث مي‌شوند متفاوت فکر کنید، چشم‌انداز وسیع‌تری از مشکلات را مشاهده نمایید و در نهایت آن راه حل طلایی راکه از نظرها مخفی مانده بود، پیدا کنید.

 

۴. منطقی مي‌اندیشید و همه ي چیز را تحت بازرسی دارید

اتفاقات بد به هر حال رخ مي‌دهند و این بخشی از زندگی هست. تعریف بیشتر ما از یک روز بد، برای کسی که با مشکلات حقیقی دست به گریبان بوده – مثلا غذای کافی نداشته یا سعی کرده طی جنگ جهانی زنده بماند- مانند تعطیلات به نظر مي‌رسد. جا گذاشتن سویچ داخل خودرو یا حتی رد شدن در گرفتن ترفیع برای شمایی که یاد گرفته‌اید تا منطقی بیندیشید و وضعیت را تحت نظارت بگیرید، آنقدرها هم بد نیستند. این ویژگی مهمِ خود را بعنوان یک برگ برنده در نظر بگیرید.

 

۵. وقتی به کمک نیاز دارید، تقاضای کمک مي‌کنید

یکی از نشانه‌هاي آدم‌هایي که هنوز به بلوغ احساسی نرسیده‌اند این هست که هر قدر هم که به کمک نیاز داشته باشند، از کسی درخواست کمک نمیکنند. درخواست کمک به این معنا هست که شما قصد ندارید تا با بی‌نقص نشان دادن خود به دیگران چیزی را اثبات کنید. نمی‌ترسید که مردم ضعف‌هاي شما را ببینند و به این سطح از درک و فهم رسیده‌اید که هیچ کس به تنهایی پیروز نمیشود.

 

۶. زندگی در چشم شما بازی یک سر برد، یک سر باخت نیست

زندگی در چشم شما مانند یک الاکلنگ نیست که اگر یک طرف ببرد، طرف مقابل حتما باید ببازد. فقط به دلیل این که کس دیگری به موفقیتی دست پیدا مي‌کند شما خودتان را بازنده و بدبخت نمیدانید. فقط همین دفعه هست که شما برنده نشده‌اید و در این شرایط آسمان به زمین نمی آید. یکی از نشانه‌هاي قطعی موفقیت توانایی پایکوبی بی غل و غش برای موفقیت‌هاي دیگران هست.

 

۷. تفاوت بین جذبه‌ي دایمی و هیجان زودگذر را مي‌دانید

آیا روزهایی را به دلیل مي‌آورید که روابط طولانی‌مدت شما بعد از مدتی به یک مرثیه‌ي کسالت‌بار تبدیل مي‌شدند و شما هم خیلی زود دل‌زده مي‌شدید؟ اگر دوره‌ي چنین هیجانات زودگذری را سپری کرده‌اید، به شما تبریک مي‌گویم. حالا که پایداری و جذبه‌ي عمیق را در کارها و روابط سرلوحه قرار داده‌اید، یعنی در راه موفقیت گام بر‌مي‌دارید.

 

۸. برایتان مهم نیست دیگران در مورد شما چه فکر مي‌کنند

وقتی نگران این هستید که دیگران در مورد شما چه فکر مي‌کنند، یعنی احساس مي‌کنید که باید به دیگران چیزی را اثبات کنید. برعکس، زمانی که اهمیت نمیدهید دیگران چه فکری درمورد‌ي شما مي‌کنند، با خودتان و اصول و خواسته‌هایتان صادق هستید و از زندگی راضی هستید، یعنی موفقیت در مشت شما هست.

 

وقتی که بدانید نظرات بقیه‌ي آدم‌ها فقط و فقط نظر میباشند نه چیزی بیشتر، معنای حقیقی موفقیت را درک خواهید کرد. این نظرات هیچ تاثیری روی زندگی شما ندارند و نمیتوانند خود حقیقی شما را تغییر بدهند.

 

۹. آن چه را نمیتوانید تغییر دهید، مي‌پذیرید و آن چه راکه مي‌توانید، تغییر مي‌دهید

بین بدبینی و واقع‌بینی تفاوت وجود دارد. وقتی طوفان در راه هست، برای توقف طوفان کاری از دست شما بر‌نمی آید. اما اگر بپذیرید که طوفان در راه هست، مي‌توانید جلوی عواقب منفی‌اش را بگیرید. اگر شرکتی که در آن کار مي‌کنید در حال کوچک شدن هست و شما در پی تعدیل نیرو اخراج شده‌اید، هر ثانیه‌اي که صرف انکار کردن این اتفاق مي‌کنید،

 

آن چه را در آینده قرار هست برایتان اتفاق بیفتد، به تعویق مي‌اندازید. اگر انسان واقع‌بینی هستید پس در این شرایط مي‌توانید به راه خود ادامه دهید و انتخاب‌هایي راکه پیش رو دارید بررسی کنید و برای چیزهایی که مي‌توانید تغییر دهید برنامه‌ریزی کنید. مسئولیت‌پذیری در قبال تغییر چیزهایی که دوست دارید در زندگی خود تغییر دهید، یکی از شاخص‌هاي بزرگ موفقیت هست.

 

در آخر

این که حس مي‌کنید شکست خورده‌اید فقط چون باید شغل بهتری داشته باشید، منزل‌ي بزرگ‌تری بخرید یا خودرو گران‌تری سوار شوید اصلا منطقی نیست. موفقیت حقیقی از درون مي‌جوشد و کاملا مستقل از شرایط پیرامون شما هست.

 

 

Loading...
ماجرای دختری که برده جنسی شد اما خود را نجات داد
ماجرای دختری که برده جنسی شد اما خود را نجات داد
مشاهده بیشتر