پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند 

برخی از افراد از سخت ترین شرایط زندگی که به مرگ نزدیک هست گذر کرده اند اما در کمال ناباوری دست به خودکشی زدند. احتمالا شما هم کسانی را دیده باشید که از یک یا چند پیشامد ي مرگبار و بسیار خطرناک جان تندرست بدر برده اند اما در نهایت در نتیجه ي یک پیشامد ي بسیار ساده و پیش پا افتاده جان خود را از دست داده باشند.

 

در چنین شرایطی بی تردید شما حیرت زده شده اید و این موضوع دستکم برای چند دقیقه شما را در بهت و حیرت فرو برده هست. ممکن هست فکر کرده باشید که این رخداد به ندرت میوفتد اما در واقع این چنین رخدادی از آنچه که فکر میکنید اکثر رخ میدهد. در ادامه ي این مقاله میخواهیم افرادی را به شما معرفی کنیم که از یک یا چند پیشامد ي مرگبار نجات یافته اما در نهایت دست به خودکشی زده اند. با ادامه ي متن همراه باشید.

 

۱- روی سولیوان- ۷ بار از مرگ در نتیجه ي اصابت صاعقه جان تندرست به در برد اما در نهایت خودکشی کرد

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند

احتمال اینکه یک شخص در طول زندگی ۸۰ ساله خود مورد اصابت صاعقه قرار بگیرد ۱ در ۳٫۰۰۰ برآورد شده هست. اما بین سال هاي ۱۹۴۲ تا ۱۹۷۷, یک نگهبان پارک حیات وحش به اسم روی سالیوان دنیای احتمالات را به طور کلی به هم ریخت و ۷ بار مورد اصابت صاعقه قرار گرفت و هر زمان نیز جان تندرست بدر برد.

 

احتمالاً فکر کنید که این موضوع باعث شد که وی بیش از پیش قدردان زندگی خود باشد اما نه چنین نبود. سالیوان در ساعت آغاز روز ۲۸ سپتامبر ۱۹۸۳ در سن ۷۱ سالگی, ظاهرا به علت بی اعتنایی هاي همسرش به او, در حالی‌که در رختخواب بود با شلیک یک گلوله به سرش به زندگی خود اتمام داد. دیدنی تر اینکه همسرش تا چند ساعت پس از مرگ شوهرش متوجه مرگ او نشده بود.

 

۲- استفن کرون- مردی که به ایدز مبتلا نمی شد اما در نهایت خودکشی کرد

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند

استفن کرون, در سال ۱۹۹۶ متوجه شد که شریک زندگی اش به ایدز مبتلاست و به سرعت برای مشخص شدن اوضاع خودش به دکتر مراجعه کرد اما در نهایت معلوم شد که هیچ علامت اي از ویروس اچ آی وی در بدن او دیده نمیشود. حتی بعد از اینکه شریک زندگی او و برخی دیگر از نزدیکان به علت ابتلا به این مریضی جان دادند, استفن کرون هم چنان تندرست بود و آثاری از این مریضی در بدنش وجود نداشت.

 

علی رغم اینکه خون او بارها مورد بررسی قرار گرفته و پزشکان بارها تلاش کردند که گلبول هاي سفید خون او را به این مریضی آلوده کنند اما پیروز نشدند.در سال ۲۰۱۳ مردی که پزشکان را با دلیل پایداری بی پیشینه در مقابل ویروس اچ آی وی در حیرت فرو برده بود در سن ۶۶ سالگی خودکشی کرد. خواهر کرون علت خودکشی او را احساس گناهی اعلام کرد که اسفتن پس از مرگ شریک زندگی و برخی از اطرافیانش حس میکرد.

 

۳- آنی رابینسون- زنی که از غرق شدن کشتی تایتانیک جان تندرست بدر برد اما دو سال بعد خودکشی کرد

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند

در سال ۱۹۱۴, دو سال پس از غرق شدن کشتی تایتانیک, آنی رابینسون ۴۲ ساله که از خدمتکاران سابق کشتی تایتانیک بود در اقیانوس اطلس در یک کشتی حضور داشت و برای مشاهده دخترش به بوستون می رفت. در شب ۹ اکتبر, زمانی که کشتی داشت به مقصد نهایی اش نزدیک می شد,

 

یک مه بسیار غلیظ کشتی را در بر گرفت. در این زمان بوق مخصوص کشتی که هنگام برخورد با مه به صدا در می‌آید به شدت به صدا درآمد. به نظر می‌رسد صدای این بوق چنان وحشتناک بوده که خاطرات شب غرق شدن کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ را برای آنی زنده کرده بود. بنابراین آنی به سرعت از سالن غذاخوری خارج شده و به عرشه کشتی رفت.

 

اما هر جا که می رفت صدای بوق مه کشتی را می شنید و برای او فرمان ناقوس مرگ را داشت. در نهایت او از روی نرده هاي اطراف عرشه کشتی عبور کرده و خود را به درون دریا پرت کرد. آنی رابینسون نخستین نفر از ۱۰ نفر بازمانده ي غرق شدن کشتی تایتانیک بود که در سال هاي بعد خودکشی کرد.

 

جک ثایر که در هنگام غرق شدن کشتی تایتانیک تنها ۱۷ سال سن داشت نیز پس از اینکه در یک برهه ي کوتاه زمانی پسر خود را در جنگ جهانی دوم و مادرش را به علت مریضی از دست داد با بریدن حلق و رگ هاي دستش به زندگی خود اتمام داد. دیدنی اینکه مادرش نیز از بازماندگان غرق شدن کشتی تایتانیک بود.

 

از دیگر بازماندگان غرق شدن کشتی تایتانیک که بعدها خودکشی کردند می‌توان به دکتر واشنگتن داج, دکتر هنزی ویلیام فراونثال, جوها نیکانسن,جان مورگان دیویس, فردریک فلیت و فیلیس جین کویک که در زمان فاجعه ي تایتانیک تنها سه سال سن داشت اشاره کرد.

 

۴- تونی والتر- مردی که پس از جان تندرست بدر بردن از بمب گذاری منچستر به زندگی خود اتمام داد

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند

مردی که در سال ۲۰۰۵ از حملات تروریستی شهر لندن جان تندرست بدر برده بود تنها چند ساعت بعد از اینکه یک تروریست به اسم سلمان عابدی, در ماه می ۲۰۱۷ خود را منفجر کرده و باعث مرگ ۲۲ نفر در کنسرت آریانا گرانده شد خودکش کرد. رفقا تونی والتر بر این یقین بودند که علت خودکشی

 

تونی این بوده که وی نمی خواسته دیگر در دنیایی زندگی کند که این حملات تروریستی ادامه دارند. ۱۲ سال گذشته, تونی تنها چند متر با جاییکه محمد صدیق خان خود را منفجر کرد فاصله داشت. این بمب گذاری انتحاری که در ایستگاه مترو «اجویر رود» «Edgware Road» به وقوع ضمیمه باعث مرگ هفت نفر شد و تونی نیز در این پیشامد زخمی شده بود.

 

۵- بتانی تامپسون- دختری که از سرطان مغز جان تندرست بدر برد اما به علت آزار و آزار خودکشی کرد

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند

در سال ۲۰۱۶, یک دختربچه ي ۱۱ ساله اهل اوهایو که در کودکی از یک نوع کشنده ي سرطان مغز جان تندرست به در برده بود بعد از اینکه مورد آزار و آزار و تهدید طولانی قرار گرفته بود با شلیک اسلحه به زندگی خود اتمام داد. بتانی تامپسون که در آن زمان در دبیرستان تحصیل می‌کرد؛

 

به قول ي مادرش, بعد از اینکه به شدت توسط چند تن از پسران همکلاسی اش مورد آزار و تمسخر در مورد صورتش قرار گرفت با شلیک گلوله خودکشی کرد. در سال ۲۰۰۸ مشخص شد که یک غده ي سرطانی در مغز بتانی در حال رشد هست. با این وجود این غده از سر او خارج شده و مداوای او با موفقیت همراه شد.

 

اما در نتیجه ي جراحی هاي چندان مغزی به اعصاب صورت او صدمه وارد شده و صورت او هنگام خندیدن کمی کج می شد. این خنده ي غیرمتعارف در کنار دیگر مشکلاتی که مریضی سرطان برای وی ایجاد کرده بود باعث شد که بسیاری او را مسخره کنند و در نهایت بتانی از این موضوع به ستوه آمده و با شلیک گلوله به رنج خود اتمام داد.

 

۶- یوهانمن- مردی که قهرمان حملات یازده سپتامبر بود اما خودکشی کرد

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند

یوهانمن یک نظافت چی پاره وقت بود که برای تمیز کردن توالت هاي قسمت شمالی برج هاي دوقلو در نیویورک استخدام شده بود و در حملات ۱۱ سپتامبر به دلیل نجات جان یک مرد به قهرمان کشور تبدیل شد. اما به قول ي خانواده ي یوهانمن, این پیشامد به طور کلی او را تغییر داد و باعث شد

 

که وی افسرده شده و به مصرف بی رویه مشروبات الکلی روی بیاورد و به همین علت همه ي وقت از کار اخراج می شد. ۱۲ روز گذشته از هفتمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر که در آن جان یک شخص را نجات داده بود, یوهانمن جان خود را گرفت.وی که بیکار شده بود دیگر نمی توانست اجاره ي عقب افتاده ي منزل اش را بپردازد بنابراین

 

چند دقیقه گذشته از ساعت ۵ عصر روزی که صاحبخانه به وی اولتیماتوم داده بود باید تا ان روز اجاره هاي معوقه اش را بپردازد, بعد از نوشتن یک یادداشت به زندگی خود اتمام داد. وی در یادداشتش گذشته از مرگ چنین نوشت:” علت اینکه خودم را کشتم این بود که باید منزل ام را تخلیه می‌کردم و من نمی توانستم بدون سرپناه

 

به زندگی ام ادامه دهم. همین طور بعد از حملات ۱۱ سپتامبر بسیار افسرده شده بودم و در نوشیدن الکل افراط میکردم. و این موضوع زندگی مرا ویران کرده هست. به دلیل اعتیادم به الکل, رفقا و خانواده ام را از دست داده ام و بسیار تنها هستم. دیگر چیزی برای خوشحال بودن به غیر از گربه ام ندارم.

 

به گزارش پارس ناز احتمالا عجیب به نظر برسد اما واقعیت دارد. فقط میخواستم از افرادی که در تمام عمرم از خودم رنجانده بودم معذرت خواهی کنم. من زمانی که به الکل اعتیاد نداشتم واقعاً انسان خوبی بودم. انشاالله که اطرافیانم این موضوع را به یاد داشته باشند”.

 

۷- دن کالینز- سربازی که از چندین پیشامد مرگبار در افغانستان جان تندرست به در برد اما در نهایت خودکشی کرد

افرادی که از مرگ نجات یافتند اما کمی بعد خودکشی کردند

در سال ۲۰۱۱, یک سرباز سابق نیروی زمینی ارتش ایالات متحده که شاهد مرگ دوستش در خط مقدم نبرد در افغانستان بود خودکشی کرد. سرجوخه دن کالینز, ۲۹ ساله, قبلا چندین بار از ناحیه ي پشت و پا مورد اصابت قرار گرفته بود و دو بار نیز توانسته بود از انفجار مواد منفجره جان تندرست به در ببرد.

 

اما وقتی که دو تن از رفقا نزدیکش به اسم هاي دین السون, 22 ساله و توبی فاسفوس, 29 ساله در خط مقدم نبرد در استانِ هلمند کشته شدند. وی پس از این رخداد به منزل بازگشت اما در روز عید سال نو در منزل اش خود را حلق آویز کرد. در عکس کالینز را در سمت راست و دوستش, دین السون را در سمت چپ می‌بینید.