پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

افراد سحرخیز عفونت را از بدن خود دور می کنند

افراد سحرخیز عفونت را از بدن خود دور می کنند

افراد سحرخیز عفونت را از بدن خود دور می کنند 

سحرخیز بودن جدای از اینکه می تواند به پیشرفت و موفقیت افراد بینجامد، سلامتی را نیز برای آنها به همراه خواهد داشت. شب نشینی بسیار عادت بد و خسته کننده اي هست به گزارش ایران ناز از فواید و مزایای سحرخیزی چه میزان اطلاع دارید افراد سحرخیز از چه ویژگی هایي برخوردارند علت پیشنهاد متخصصین به بیدارشدن زودهنگام از خواب چیست ؟

 

آیا میدانستید فعالیت ویروسها و میکروب ها در هنگام صبح فعالیت بیشتری در بدن می‌کنند و عصرها این فعالیت کمتر خواهدشد فصل زمستان از جمله فصل هایي هست که امراض عفونی در آن به شدت دیدن میشود .محققان دانشگاه کمبریج در مطالعه اخیرشان به این نتیجه رسیدند که سحرخیزی بیش از حد می تواند عوارض مختلفی برای سلامتی افراد داشته باشد.

 

براساس گزارش PNAS، ویروس‌هاي گوناگون در زمان صبح خطرناک‌تر میباشند. بنابراین تعداد زیادی از افراد برای پیش گیری از ابتلا به ویروس‌ها بهتر هست که صبح زود را در رخت‌خواب باشند.این مطالعه نشان میدهد که اگر عفونت‌ در زمان صبح شروع شود، ویروس‌ها می توانند تا ۱۰ برابر اکثر از حالت عادی با موفقیت عمل کنند. محققان در این مطالعه

 

از موش‌هاي آزمایشگاهی بهره گیری کردند تا اثرات ناشی از ویروس هرپس یا آنفلوآنزا را در موقعیت‌هاي زمانی گوناگون مورد بررسی قرار دهند. نتایج نهایی به آنان نشان داد که ابتلا به ویروس در زمان صبح، حدود ۱۰ برابر با شدت بیشتری نسبت به زمان شب همراه هست.

 

به‌گفته محققان، می توان از نتایج این مطالعه نتیجه گرفت که اختلال در ساعت بدن به‌واسطه تغییر شیفت کاری یا جت‌لگ میتواند افراد را نسبت به عفونت‌ها آسیب‌پذیر کند. دستاورد دیگر این مطالعه علمی به نوعی ژن ریتم شبانه‌روزی رابطه پیدا می کند که Bmal۱ نام دارد.  به گزارش پارس ناز فعالیت این ژن هم در موش‌هاي آزمایشگاهی و هم در انسان‌ها، در ساعات عصر به بحبوحه خود می رسد.

 

دانشمندان کمبریج در این مطالعه متوجه شدند که ژن Bmal۱ تحت تاثیر تغییرات فصلی قرار می گیرد. حتی فعالیت آن در طول فصل زمستان کاهش پیدا میکند و در فصل تابستان افزایش می‌یابد. این نکته میتواند شواهد تازه‌اي درمورد چرایی شیوع مریضی‌هاي عفونی مانند آنفلوآنزا در طول فصل زمستان ارائه کند.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
فروش دختران زیبا و جوان در بازار بلغارستان (عکس)
فروش دختران زیبا و جوان در بازار بلغارستان (عکس)
مشاهده بیشتر