پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیا

مجموعه : آموزش آشپزی
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیا

انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیا 

پختن غذاها در جشن سال نو یکی از واجب ترین کارهایی است که خانواده ها انجام می دهند و هر کشوری هم آداب و رسوم خاص خود را برای غذاها دارد. کریسمس برای تمام مردم دنیا یک روز خیلی خاص است و هیچ رسمی مهم تر از غذای مخصوص روز کریسمس یا عید کریسمس نیست.

 

البته این غذا در کشورهای مختلف کاملا متفاوت است که در این جا چندین نمونه از غذای روز کریسمس در کشورهای مختلف دنیا آمده است.

انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیا

آلمانی ها در روز عید کیک میوه ای اشتولن سرو می کنند. این کیک به طور سنتی کوهان دار درست می شود که سمبل کوهان شتر است و باعث می شود مردان باهوش مسیح مقدس را ببینند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیاژاپنی ها در روز کریسمس مرغ سوخاری می خورند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیادر ایالت متحده مردن در روزهای تعطیلات غذایی به نام “اگ ناگ” که از مخلوط زرده تخم مرغ و شیر درست شده است می خورند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیافنلاندی ها در روز کریسمس میز را پر از غذاهای متنوع می کنند و دور آن می نشینند. این غذاها شامل گوشت، نان، ماهی، انواع کاسرول و سبزیجات و شراب می باشد.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیامردم آرژانتین در روز کریسمس گوشت گوساله با سس ماهی تن، بوقلمون، گوشت خوک و نان میل می کنند. این غذاها معمولا در باربیکیو حیاط خانه درست می شود.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیامردم ایسلند گوشت پخته که شامل گوشت گوزن نیز می شود می خورند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیامسیحیان فیلیپین در روز کریسمس خوک بریان شده کامل درست می کنند و داخل دهان خوک را از پنیر زرد پر می کنند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیامسیحیان هندوستان روز کریسمس را با غذای تند “بریانی” جشن می گیرند. سپس بعد از غذای اصلی نوعی پودینگ شیرین و شیری به نام kheer می خورند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیامسیحیان مصر تا سه روز قبل از کریسمس گیاهخواری می کنند. مهم ترین غذای روز کریسمس “کوشاری” نام دارد که از برنج، عدس و ماکارونی درست می شود و روی آن سس زنجبیل و گوجه فرنگی می ریزند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیادر قطب جنوب بیشتر مردم روز کریسمس را در کشتی می گذرانند و در کنار غذاهای گوشتی سبزیجات فریز شده یا کنسرو شده می خورند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیامردم غنا در روز کریسمس فرنی ذرت، خورش بامیه، و پوره سیب زمینی شیرین می خورند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیاتعطیلات کریسمسم در استرالیا نیز در تابستان است. بنابراین استرالیایی ها باربیکیو مخصوص کریسمس دارند که با آن بوقلمون و گشوت بره می پزند. آن ها میگو گریل شده هم می خورند که آن را “میگو روی باربیکیو” می نامند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیاتعطیلات کریسمس در آفریقای جنوبی در تابستان است بنابراین با گریل آفریقایی به نام “Braai” گوشت خوک، بوقلمون و بره کباب می کنند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیاغذای بومیان اتیوپی در روز کریسمس “doro wat” نام دارد که همان خورشت مرغ با نان است. آن ها هنگام خوردن این غذا چاقو و چنگال استفاده نمی کنند و آن را با دست میل می کنند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیاغذای بومیان کاستاریکا در روز کریسمس “تاماله گوشت خوک” است که دستور آن از نسل های قدیم تا الان نسل به نسل منتقل شده است.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیادر سودان در روز کریسمس پودینگ برنج می خورند. داخل یکی از ظرف های پودینگ بادام وجود دارد که به شانس هر کسی بیفتد تا آخر سال خوش شانسی می آورد.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیافرانسوی ها هم برای روز کریسمس غذای دریایی می خورند. این غذا با خرچنگ، صدف و جگر تهیه می شود.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیاایتالیایی ها کریسمس را با غذایی که “ضیافت هفت ماهی” می نامند جشن می گیرند. این غذا دربردارنده انواع غذاهای دریایی مثل ماهی مرکب، ماهی کاد، ماهی کولی و پاستا می باشد.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیادر انگلیس خوراکی معروف روز کریسمس پودینگی به نام figgy pudding است. روی پودینگ را آغشته به شراب می کنند و سپس روی آن آتش می گیرند.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیابومیان فیجی ماهی پیچیده شده در برگ موز، مرغ شکم پر و گوشت خوک پخته شده داخل تنوری که با سنگ درست شده است می خورند. همانند تصویر بالا.
انواع غذاهای مخصوص کریسمس در دنیابیشتر بلغارها قبل از روز کریسمس روزه می گیرند و در روز کریسمس کیک، سوپ و سبزیجات میل می کنند.

 

 

Loading...
ختنه دردناک دختران جوان + عکس
ختنه دردناک دختران جوان + عکس
مشاهده بیشتر