پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

اوضاع مادر و جنین در هفته سی ام بارداری

اوضاع مادر و جنین در هفته سی ام بارداری

اوضاع مادر و جنین در هفته سی ام بارداری 

مراقبت هاي دوران بارداری و هم‌چنین اوضاع جنین و مادر را در هفته سی ام در دوران بارداری می توانید در ادامه مطالعه نمایید. عدد معکوس شروع شده؟ اکنون فقط 10 هفته تا اتمام بازی شما در فصل اول این سریال باقیمانده , 10 هفته‌اي که در یک چشم به هم زدن می‌گذرد و شما میتوانید نوزاد خود را در آغوش بگیرید.

 

اوضاع جنین در هفته سی‌ام بارداری
بله چیزی نمانده تا یک زمین لرزه چند کیلویی زندگی شما را دگرگون ‌کند هرچند که این بازیگر کوچک تا همین اکنون هم مفید توانسته در برابر شما خودی نشان دهد. لگدها و شیطنت‌هایش کم نبود اکنون روز به روز بزرگتر می شود و شما سخت‌تر می توانید از پس او بربیایید. جنین هم اکنون یک کیلو و 500 گرم وزن و طول بدن او از سر تا نوک انگشتانش 45 سانتی‌متر هست. به تدریج حرکات او اکثر میشود و سرعتش هم بالاتر میرود.

 

سرعت رشد او دیگر مثل هفته‌هاي قبل چندان نیست منتها سلول‌هاي خاکستری مغزش با سرعت زیادی در حال رشد میباشند تا اندازه جمجمه و دور سرش افزایش یابد. تقریباً همۀ چیز برای خروج حاضر هست منتها جنین باید چند هفته دیگر در شکم شما بماند تا حسابی اعضای بدنش در مایع آمنیون جا بیفتد.

 

قد; 45 سانتی متر
وزن; 1584 گرم
تغذیه در هفته سی‌ام بارداری

 

اوضاع مادر در هفته سی‌ام بارداری
گریم شما هم حسابی تغییر کرده هست رحمتان در حدود 10 سانتی‌متر بالاتر از ناف قرارگرفته و چهره‌اي پف کرده دارید. احتمالاً تصور این که 10 هفته دیگر از بارداریتان باقی باقیمانده هم استرس شما را افزایش میدهد و هم خستگی‌یتان را. پوست شکمتان کشیده شده و شما تصور میکنید که دیگر جایی برای بزرگتر شدن شکمتان باقی نمانده هست.

 

اما اینجور نیست هم چنان قرار هست که جفت, جنین و رحم شما بزرگتر شود. با این حالت‌ بدن تان سنگین‌تر, بزرگتر و بی‌تناسب‌تر خواهد شد. بزرگ شدن رحم موجب میشود که احساس کنید اعضای داخلی بدن‌تان به بیرون فشرده میشوند برای این که آسان‌تر باشید بهتر هست صحیح بنشنید, بایستید و هنگام بلند شدن از حالت خوابیده به نشسته به پیشنهاد‌هاي بهداشتی عمل کنید.

 

دراین زمان خلق و خوی شما هم مجدد دستخوش تحولاتی میشود. حتی اگر شما اهل نشان‌دادن احساسات خود نباشید اما در این هفته با دیدن یک خبر یا حکایت غم انگیز شروع میکنید به گریه کردن و خودتان هم نمی‌دادید چرا این‌گونه احساساتی میشوید. مفید این زمانی هست که ممکن هست شما به افسردگی مبتلا شوید مشکلی که 10 درصد از زنان حامله به آن گرفتار میشوند.

 

اوضاع مادر در هفته سی‌ام بارداری

مراقبت هاي بارداری در هفته سی‌ام بارداری

خونريزی
لکه‌هاي خون ممکن هست علامتی از يک دشوار جدی باشد از جمله جفت سرراهی «يعنی جفتی که در پايين رشد کرده و دهانه رحم را کاملا می‌پوشاند» پارگی جفت «يعنی جدا شدن بخشی از جفت از ديواره رحم» يا زايمان زودرس که می تواند سبب لکه بينی يا خون‌ريزی شود.

 

زایمان زودرس معمولاً بین هفته 22 و 37 باداری رخداد می‌افتد در صورت دیدن علائم زیر به سرعت به دکتر مراجعه کنید;

 

انقباضات منظم رحمی«4بار یا اکثر در ساعت» این انقباضات ممکن هست بدون درد باشند

دردهای شکمی امثال دردهای دوران قاعدگی
احساس فشار در داخل لگن تناسلی معده یا درد در ناحیه روده‌ها
پارگی کیسه آب « دفع مایع از مهبل»
احساس ناخوشاند جسمی

 

تغذیه در هفته سی‌ام بارداری
شما دارید خود را برای ورود کودکتان حاضر می کنید, به همین علت ممکن هست وقت کافی برای دقت به مواد خوراکی مصرف خود پیدا نکنید. اما ما در این جا مواردی را آورده‌ایم که بهتر هست به انها دقت کنید.

 

تغذیه
شما دارید خود را برای ورود کودکتان حاضر می کنید, به همین علت ممکن هست وقت کافی برای دقت به مواد خوراکی مصرف خود پیدا نکنید. اما ما در این جا مواردی را آورده‌ایم که بهتر هست به انها دقت کنید.

 

به جای این مواد از این مواد مصرف کنید
بستنی ماست کم چرب یخ زده با گرانولا, تکه هاي توت و کمی شکلات تلخ رنده شده

 

چیپس سیب زمینی چیپس سیب زمینی پخته با نان سویا کم چرب یا چیپس سبزی ها

 

شکلات آجیل به همراه میوه ‌هاي خشک و کشمش با روکش شکلات

 

چیزبرگر برگر بوقلمون کم چرب یا برگر سبزی ها به همراه آواکادو, گوجه فرنگی و کاهو

 

اگر تمایلی به این مواد خوراکی ندارید این مواد را مصرف کنید

 

گوشت سایر منابع پروتئینی, مثل ماست کم چرب, شیر کم چرب, پنیر کم چرب, لوبیا, آجیل, یا توفو

 

هر نوعی از پروتئین هر نوع پروتئین ترکیبی یا مخفی در یک نوع غذای مرکب از گوشت

 

سبزی ها برگ سبز تیره بتا-کاروتن غنی مثل هلو, زردآلو, و یا میوه‌هاي گرمسیری

 

 

Loading...
a
دختر جذاب کره ای ملکه زیبایی اینستاگرام | زیباترین دختر اینستاگرام در کره
دختر جذاب کره ای ملکه زیبایی اینستاگرام | زیباترین دختر اینستاگرام در کره
مشاهده بیشتر