پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی 

مناطق دیدنی ایران را از نظر رسانه هاي خارجی به شما معرفی می‌ کنیم تا ببینیم دید خارجی ها نسبت به جاذبه هاي ایران چیست. روزنامه‌ها و پایگاه‌هاي اینترنتی خارجی در ماه‌هاي جدید اقدام به انتشار گزارش‌هایي از جاذبه‌هاي گردشگری ایران کرده و غیر از معرفی آن‌ها تصویری از ایران ۲۰۱۷ را به مخاطبان خود ارائه کرده‌اند.

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

در اواخر سال ۲۰۱۶ و اوایل سال ۲۰۱۷ تعداد زیادی از رسانه‌هاي خارجی درمورد جاذبه‌هاي گردشگری و تاریخی ایران گزارش‌هایي را منتشر کردند و به معرفی آن و یا تحلیل خود از اوضاع صنعت گردشگری پرداختند.تعداد زیادی از رسانه‌ها از دید خود ایران را در رده کشورهایی قرار دادند که می تواند یک جاذبه جذاب برای گردشگران باشد در بعضی از سفرنامه‌ها

 

و گزارش‌هاي خبرنگاران نیز به نکاتی اشاره شده هست که کمتر می‌ تواند در مطالب تکراری رسانه‌ها از جاذبه‌هاي ایران دید. از جمله این که آن ها اعلام کرده‌اند سفر زنان در ایران بی‌خطر هست و یا ایرانی‌ها تروریست نیستند و اخبار اشتباه درمورد آن‌ها چندان منتشر میشود.

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

منظره‌اي سرسبز را تصور کنید که چشم‌اندازی خوشگل از مزارع چای، شالیزارها و زیتون را پدید آورده هست. سرزمینی که میتوانید صبح زود به سمت آبشارهایی خوشگل حرکت کنید و صبحانه‌اي محلی را در کنار ان میل کنید. زمانی که در جنگل‌ها قدم میزنید می‌ توانید از درخت‌ها هلو و زرد آلو بکنید و طعم شیرین این میوه‌ها را در دهان خود تجربه کنید.

 

این ها سخنان یاسمین خان (Yasmin Khan ) از مجله بریتانیایی گاردین بود که درمورد سفر خود به ایران و تجربه گردشگری خوراکی در این کشور بیان کرده هست.

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

غیر از صفحات شخصی و وبلاگ ها، رسانه هاي معتبر نیز این گزارش ها را منتشر کرده اند. یک رسانه معتبر اقتصادی بیزینس اینسایدر، فهرستی از پنجاه مقصد برگزیده برای سفر گردشگران در سال ۲۰۱۷ را طبق سلیقه خود اعلام کرده و ایران را ایران جزو ۵۰ کشور برتر گردشگری ۲۰۱۷ دانسته هست.

 

ایران بالاتر از ایتالیا

لیست بیزینس اینسایدر در کنار لیست مجله هایي چون تراول نشنال جئوگرافیک و لونلی پلنت و همین طور پایگاه هایي مثل تریپ ادوایزر، تاثیر به سزایی در تعیین مقاصد گردشگران دارند. این لیست با معرفی مقاصدی چون پاتاگونیای شیلی، سن پترزبورگ روسیه و نپال شروع می شود و در یازدهمین مورد، به ایران می رسد. نویسندگان این پرونده، کاهش خطر در سال هاي جدید یا به عبارتی افزایش امنیت را عامل جذب اکثر گردشگران به ایران دانسته هست.

 

این رسانه اقتصادی به ثبات و امنیت ایران در منطقه خاورمیانه اشاره مستقیم دارد که همین موضوع، علاوه‌بر افزایش پروازهای عبوری از آسمان کشور، موجب شده هست سیل گردشگران خارجی، هتل‌ها و مکان‌هاي اقامتی شهرهای بزرگ ایران را به حد اشباع برساند.

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

قرارگیری نام ایران بالاتر از نام کشورهایی چون پرتغال، پرو، فرانسه، ژاپن، جنوبگان و ایتالیا در حالی هست که در منطقه فقط کشورهای عمان، هند و با فاصله و در انتهای لیست شهر ابوظبی امارات، تنها نقاط گردشگری هست که امنیت و ارزش لازم برای گردشگری در سال پیش روی میلادی را دارد. در این لیست نامی از ترکیه به میان نیامده هست.

 

سیل گردشگران به ایران روسیه و اردن در ۲۰۱۷

درحالی که رسانه اقتصادی اینسایدر، ایران را در رتبه یازدهمین کشور برتر گردشگری جهان آورده اسپوتنیک نیوز در گزارشی به نقل از شرکت گردشگری Cox & Kings از قدیمی‌ترین تور اپراتورهای جهان اعلام کرد درسال ۲۰۱۷ سیل گردشگران به ایران، روسیه و اردن سرازیر خواهد شد.

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

این توراپراتور با دقت به تغییرات سیاسی در جهان و رویدادهای مهم و تاریخ‌هاي یادبود به این نتیجه رسیده هست. به گفته این شرکت، تا قبل از برقراری تحریم‌ها بر ضد ایران، تورهای مسافرتی به ایران، یکی از محبوب ترین مسیرهای گردشگری بود.

 

ایران از نگاه یک خبرنگار اتریشی

به تازگی یک مجله اتریشی به نام SkyLines در اولین شماره خود در سال ۲۰۱۷ میلادی، به معرفی جاذبه‌هاي گردشگری ایران پرداخته هست. مطالب منتشر شده در این مجله مشاهدات خبرنگار این مجله در سفر ۶ روزه اش به ایران هست.
ایران گردی به سبک رسانه های خارجیعنوان این گزارش مصور «کشور قصرها، یک مسافرت در امتداد جاده ابریشم از اصفهان به تهران» هست که به توصیف جاذبه هاي سه شهر اصفهان، کاشان و تهران می پردازد.«Massimo Rumi» یک عکاس معروف ایتالیایی هست که او هم مثل این خبرنگار اتریشی، در سفری که به ایران داشته عکسی بی‌نظیر از معماری باشکوه مسجد شیخ لطف الله اصفهان گرفته که در تعداد زیادی از سایت‌هاي معروف خارجی منتشر شد.

 

قدم به کشور تضادها

تارنمای روزنامه فرانسوی فیگارو نیز ایران را مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی در سال ۲۰۱۷ معرفی کرده هست و در گزارش خود آورده که ایران یک سال پس از لغو تحریم‌ها بیش از پیش میزبان گردشگران فرانسوی بوده هست؛ گردشگرانی کنجکاو و روشنفکر که قدم بر کشور تضادها می گذارند و آژانس‌هاي گردشگری بر غنای فرهنگی این کشور تاکید دارند.

 

دراین گزارش با اشاره به آمار اتحادیه «ستو Seto» (اتحادیه شرکت‌هاي گردشگری فرانسه) آمده هست: در یک سال قبل و پس از لغو تحریم ها علیه ایران، شاهد افزایش ۱۴۴ درصدی سفرها یعنی افزایش چهار هزار نفری مشتریان سفر به این کشور بودیم.

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

این گزارش آمار یاد شده را هرچند کم، اما در حال تبدیل شدن به یک گرایش ارزیابی و ایران را مقصد گردشگری برای کسانی معرفی میکند که دوستدار فرهنگ، هنر و ادب میباشند و قصد اسکی کردن و آفتاب گرفتن در سواحل خلیج فارس و دریای خزر دارند.

 

بازگشایی خط هوایی پاریس-تهران در ماه آوریل سال قبل میلادی (بهار ۱۳۹۵)از دیگر مزیت‌هایي هست که در این گزارش به آن اشاره و آن را عاملی برای اضافه شدن نام ایران به لیست مقاصد گردشگری آژانس هاي مسافرتی ارزیابی شده هست.

 

غذا و مهمان نوازی افسانه اي در ایران

پایگاه اینترنتی بلومبرگ هم در گزارشی نوشت که ایران جزو ۲۰ کشوری هست که پیشنهاد میشود در سال ۲۰۱۷ حتماً از آن بازدید شود.در این گزارش، نوشته شده، برای مسافران بی‌باک این سؤال پیش می‌ آید که آیا باید به ایران سفر کنند یا خیر و سپس توضیح داد که فرایند درخواست روادید طولانی و پیچیده هست،

 

گردشگران آمریکایی، انگلیسی و کانادایی باید راهنما داشته باشند و ضمنا باید قوانین مربوط به پوشش را رعایت کرد، «اما حرف ما را بپذیرید، که تحمل این دشواری‌ها ارزشش را دارد.»

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

بلومبرگ با «افسانه‌اي» توصیف کردن غذای ایرانی و مهمان‌نوازی مردم ایران به گفته یک مدیر آژانس مسافرتی نوشته هست: «یک هنجار فرهنگی در ایران وجود دارد مبنی بر این که مهمان حبیب خدا هست. اغلب از افراد گوناگون میشنوم که می‌ گویند همۀ جای جهان را دیده‌اند، اما هیچ‌کجا مثل آنجا [ایران] مورد استقبال قرار نگرفته‌اند.»

 

در گزارشی دیگر به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی میل ۱۰ کشور جذاب برای سفر در سال ۲۰۱۷ را به گردشگران معرفی شده و ایران را هم در این لیست جای داده هست.

 

یک امیدواری که پس از لغو تحریم ها وجود داشت

آذر نیوز اولین روزنامه انگلیسی زبان جمهوری آذربایجان با چاپ گزارشی نوشت: انتظار می‌ رود ایران بعنوان یکی از بزرگ ترین کشورهای خاورمیانه و یکی از بیست اقتصاد بزرگ جهان به دنبال لغو تحریم هایي که پیش از این سرمایه گذاری در ایران را از سال ۲۰۰۶ محدود کرده بود، شاهد رشد قابل ملاحظه‌اي باشد.

 

به نوشته این روزنامه، درحال حاضر، سهم جمهوری اسلامی ایران از گردشگری در جهان ۲۴ صدم درصد هست نتیجه‌اي که به هیچ عنوان منافع این کشور را فراهم سازی نمی کند.

ایران گردی به سبک رسانه های خارجی

به نوشته این روزنامه جمهوری آذربایجان، درحال حاضر حدود ۱۱۰۰ هتل در سراسر ایران وجود دارد ولی تنها ۲۹ هتل از بین آن ها پنج ستاره و ۷۵ هتل دیگر چهار ستاره میباشند. لذا لازم هست ظرفیت هتلداری در این کشور بالا رود و به حدود حداقل ۱۵۰ هتل برسد تا بتوان افزایش تقاضا برای گردشگری را بر آورده کند.

 

خطری برای سفر زنان در ایران وجود ندارد

روزنامه ال موندوی اسپانیا نیز ویژه نامه سیر و سیاحت خود را به تشریح جاذبه هاي گردشگری ایران به قلم «زاهیدا ممبرادو» خبرنگار این روزنامه در تهران اختصاص داده هست.در این ویژه نامه آمده هست ایران که طی چند دهه فقط شاهد ارائه تصاویرغیر حقیقی از خود بوده و تقریبا خارج از برنامه‌هاي گردشگری آژانس‌هاي مسافرتی قرار داشته،

 

 به گزارش پارس ناز آنچنان مقصد جذاب توریستی شده که دهان هر بازدید کننده اي را از تعجب باز می گذارد. شاید بتوان مقاله مشابهی در مورد دیگر کشور هایي که احتمالا مورد قضاوت نادرست قرار گرفته باشند هم گفت، اما شکی نیست قطعا هیچ کدام از آن ها این همه ي زیبایی، تاریخ، فرهنگ، سحر و جذابیت طبیعی ایران را ندارند.

 

خبرنگار ال موندو نوشت که هیچ گونه خطری برای زنانی که بخواهند به تنهایی در ایران مسافرت کنند هم وجود ندارد.این ها گزارش هایي در راستای معرفی جاذبه هاي گردشگری ایران بودند که هر چند مثبت اما کم میباشند. امید هست با انتشار اکثر این گزارش‌ها به خصوص انتشار آن در رسانه‌هایي دیداری و یا رسانه هاي مکتوب معروف کشورهایی که گردشگر زیادی به خارج از مرزهایشان می فرستند، عکس اشتباهی که از ایران وجود دارد، تغییر کند.

 

 

Loading...
هیکل جذاب دختر بدنساز ایرانی را ببینید +عکس
هیکل جذاب دختر بدنساز ایرانی را ببینید +عکس
مشاهده بیشتر