پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

بازاریابی اینترنتی در سال 96 چگونه خواهد بود؟

بازاریابی اینترنتی در سال 96 چگونه خواهد بود؟

بازاریابی اینترنتی در سال 96 چگونه خواهد بود؟ 

بازاریابی اینترنتی در سال 96 همراه با تمایل هاي خاص به سمت شبکه هاي مجازی خواهد بود و همین طور در امر فروش اینترنتی نیز تغییراتی را شاهد خواهیم بود. در این مطلب سعی کردم در بازاریابی اینترنتی به روندهایی بپردازم که کاملا برای شرایط ایران در نظر گرفته‌شده هست. یک وب‌مستر یا بازاریاب اینترنتی با تمرکز بر این ۵ مورد میتواند رشد کسب‌و‌کار آنلاین خود را در سال ۱۳۹۶ بسیار سریع‌تر کند.

 

۱. وبینار

وب‌کست به هرگونه اکران برنامه از طریق اینترنت گفته می شود. یک حالت خاص آن وبینار هست. وبینار آموزش یا سخنرانی‌اي هست که از طریق اینترنتی برگزار می شود. در دنیای بازاریابی اینترنتی، وبینار یکی از برترین روش‌ها برای بازاریابی و معرفی محصول هست. روز به روز علاقه به شرکت در جلسات آنلاین و زنده در ایران اکثر میشود.

 

منظور از زنده آن هست که سخنران در همان لحظه در خال صحبت هست و مطالب ضبط شده نیست. فرض کنیم کار شما طراحی سایت هست. شما می توانید یک وبینار ۱۰۰ نفره رایگان برگزار کنید و تبلیغ کنید تا در وبینارتان ثبت‌نام کنند. سپس در وبیناری یک ساعته به آموزش نکات مهم برای داشتن سایت بپردازید.

 

مثلا توضیح دهید چگونه با کمترین هزینه برترین سایت ممکن را داشته باشیم. سپس در پایان وبینار به شرکت‌کنندگان توصیه میدهید که کار طراحی سایت را به خودتان واگذار کنند. حتی یک فرصت ویژه هم تعریف میکنید تا مثلا کسانی که تا یک هفته پروژه را به شما بسپارند از مزیت‌هایي بهره گیری کنند.

 

۲. ویدیو

در سال‌هاي جدید بهره گیری از گوشی‌هاي هوشمند و رسانه‌هاي اجتماعی تا حدی چندان شده که کمتر کسی را پیدا می کنید که در روز حداقل با گوشی خود چند ویدیوی کوتاه نبیند. این یک فرصت بسیار بینظیر و بزرگ برای بازاریابان اینترنتی هست. اکنون دیدن ویدیو‌هاي کوتاه به یکی از عادت‌هاي هرروز مردم تبدیل شده هست.

 

پس شما هم باید دست‌به‌کار شوید و بخشی از مطالب خود را به‌صورت ویدیو منتشر کنید. ویدیوهایی آموزشی درست کنید و به مخاطبان و مشتریان هر نکته لازم را آموزش بدهید. محصولات را باهم مقایسه کنید.توضیح دهید چگونه برترین خرید را انجام دهند. هنگام خرید به چه مواردی اکثر دقت کنند و … شما باید با ویدیو نشان دهید

 

چقدر در کارتان متخصص هستید. این باعث جلب اعتماد مخاطبان شما می شود و در نهایت اگر تصمیم به خرید گرفتند، شما جزو نخستین گزینش‌ها خواهید بود.

 

۳. بازآفرینی تبلیغات

مشکلی که در دنیای بازاریابی اینترنتی روز به روز پررنگ‌تر می شود کاهش نرخ برداشت صحیح تبلیغات اینترنتی هست. شما تبلیغات اینترنتی انجام می دهید و عده‌اي این تبلیغات را می بینند. ولی به علت مشغله چندان و تمرکز کم، برداشت درستی از تبلیغ شما نمی کنند. مثلا شما تبلیغ می کنید که کار بازسازی ساختمان انجام می دهید. عده‌اي از بینندگان تبلیغ اشتباه برداشت میکنند و فکر میکنند شما در کار خرید و فروش املاک هستید!

 

از این دست مثال‌ها در اینترنت بسیار چندان وجود دارد. شما باید بر دو موضوع با جدیت کار کنید: ۱. انتقال ساده و مستقیم پیام بازاریابی و ۲. بازآفرینی تبلیغات. تا حد ممکن سعی کنید تبلیغات اینترنتی واضح و ساده باشند. شخص در کمتر از ۳ ثانیه باید بتواند کار شما دقیقا چیست. کافی نیست تشخیص بدهد شما وکیل هستید، بلکه باید بداند دقیقا در چه موردی میتوانید به او کمک کنید.

 

نکته دومی که باید به آن دقت کنید بازآفرینی تبلیغات هست. منظور از بازآفرینی آن هست که همان مطلب را با روش و ادبیات دیگری بیان کنید. مثلا فرض کنید یک فایل PDF ساختید که درمورد خدمات طراحی سایت توضیح میدهید.سعی کنید با فرمت‌هاي دیگری مثل ویدیو و صوت مطالب مکملی تهیه کنید. هدف آن هست که اگر مخاطب از PDF شما برداشت نکرده

 

کارتان دقیقا چیست و چه مزیتی دارد، حداقل از فایل صوتی یا ویدیو این برداشت را انجام دهد. به‌خصوص اگر دنبال‌ بازارهای جدیدی هستید که اطلاع کمی از اساس فعالیت شما دارند این موضوع مهم‌تر می شود. مثلا برای اغلب افرادی که هیچ سر‌و‌کاری با کسب‌و‌کار و سرمایه‌گذاری ندارند واژه‌هاي کارآفرینی، سرمایه‌گذاری،

 

بورس، سهام و … تفاوت چندانی ندارند. حال این که شما تخصصتان فقط یکی از این موارد هست و باید این موضوع را با بازآفرینی تبلیغات به مخاطبان نشان دهید.

 

۴. تلگرام

با دقت به متعارف‌تر شدن بهره گیری از تلگرام، باید در بازاریابی اینترنتی از این رسانه بهتر و مفیدتر بهره گیری کرد. تعداد زیادی از کسب‌و‌کارهای کوچک، گروه‌هاي تلگرامی درست میکنند تا مشتریان امکان تبادل‌نظر با یکدیگر را داشته باشند. همین طور بهره گیری از کانال‌هاي تلگرام باعث می شود، هزینه‌هاي اطلاع‌رسانی

 

به مخاطبان و مشتریان تقریبا به صفر برسد. اگر هنوز برای کسب‌و‌کارتان کانال ندارید، هرچه زودتر دست‌به‌کار شوید و کانالتان را راه‌اندازی کنید. امکان بسیار دیدنی و خوشگل دیگر روبات‌هاي تلگرام میباشند که تقریبا می توانند مثل یک منشی یا پاسخگوی خودکار به مخاطبان کمک کنند.

 

مثلا مخاطب می تواند با مراجعه به صفحه روبات تلگرام با منویی مواجه شود و با زدن دکمه ۱ فهرست محصولات، دکمه ۲ قیمت محصولات و … را ببیند. درواقع شما یک پاسخگوی تلگرامی خودکار طراحی می کنید که با دقت به سوال مخاطب می تواند به‌صورت خودکار جواب ارسال کند. برای اطلاعات اکثر در این اساس و روش ساختن روبات میتوانید در گوگل جستجو کنید. مقالات فارسی زیادی وجود دارند که روش تولید روبات تلگرام را آموزش میدهند

 

۵. بهره گیری از Gamification

روز به روز خرید از اینترنت به یک تفریح تبدیل میشود. دیگر فقط کافی نیست فرایند خرید سایت مفید و درست کار کند. خرید از سایت شما باید به کاری ساده و لذت‌بخش تبدیل شود. خیلی مفید هست که با علمی به نام گیمیفیکیشن «Gamification» اکثر آشنا شوید و از ایده‌هاي آن در سایتتان بهره گیری کنید.

 

مشابه‌هاي کوچکی از آن را در سایت‌هایي مثل دیجی‌کالا دیدن می کنید. مثلا دکمه که رویش نوشته شده: فروش ویژه روز. ولی دقیقا توضیح داده نشده که چه چیز فروخته می شود و با چه قیمتی. بازدیدکننده از روی کنجکاوی بر آن دکمه کلیک میکند تا ببیند موضوع چیست. تعریف سیستم‌هاي امتیازدهی به بازدیدکنندگان سایت میتواند

 

بسیار اثرگذار باشد. بازدیدکننده با هر فعالیت یا خرید در سایت امتیازهایی دریافت میکند و این امتیازها قابل تبدیل به پول میباشند تا توسط آن بتوان از سایت خرید کرد.

 

 

Loading...
a
آزمایش عجیب رابطه جنسی مردان و زنان آمریکایی در فضا (عکس)
آزمایش عجیب رابطه جنسی مردان و زنان آمریکایی در فضا (عکس)
مشاهده بیشتر