پارس ناز پورتال

تبلیغات

بهترین روش های بازاریابی تبلیغاتی در اینترنت

بهترین روش های بازاریابی تبلیغاتی در اینترنت

برترین روشهای بازاریابی تبلیغاتی در اینترنت 

این روزها بازاریابی تبلیغاتی در اینترنت رونق بسیار زیادی یافته هست و تعداد زیادی از وب مسترها به دنبال توسعه کار خود میباشند. در این مطلب سعی کردم در بازاریابی اینترنتی به روندهایی بپردازم که کاملا برای شرایط ایران درنظر گرفته‌ شده هست. یک وب‌مستر یا بازاریاب اینترنتی با تمرکز بر این ۵ مورد می توانید رشد کسب‌و‌کار آنلاین خود را در سال ۱۳۹۶ بسیار سریع‌تر کند.

 

۱. وبینار

وب‌کست به هرگونه اکران برنامه از طریق اینترنت گفته می‌ شود. یک حالت خاص آن وبینار هست. وبینار آموزش یا سخنرانی‌ای هست که از طریق اینترنتی برگزار می‌ شود. در دنیای بازاریابی اینترنتی، وبینار یکی از برترین روش‌ها برای بازاریابی و معرفی محصول هست. روز به روز علاقه به شرکت در جلسات آنلاین و زنده در ایران اکثر می‌ شود.

 

منظور از زنده آن هست که سخنران در همان لحظه در خال صحبت هست و مطالب ضبط شده نیست. فرض کنیم کار شما طراحی سایت هست. شما می‌ توانید یک وبینار ۱۰۰ نفره رایگان برگزار کنید و تبلیغ کنید تا در وبینارتان ثبت‌نام کنند.سپس در وبیناری یک ساعته به آموزش نکات مهم برای داشتن سایت بپردازید. مثلا توضیح دهید چگونه با کمترین هزینه

 

برترین سایت ممکن را داشته باشیم. سپس در پایان وبینار به شرکت‌کنندگان توصیه می‌ دهید که کار طراحی سایت را به خودتان واگذار کنند. حتی یک فرصت ویژه هم تعریف می‌ کنید تا مثلا کسانی که تا یک هفته پروژه را به شما بسپارند از مزیت‌هایی بهره گیری کنند.

 

۲. ویدیو

در سال‌های جدید بهره گیری از گوشی‌های هوشمند و رسانه‌های اجتماعی تا حدی چندان شده که کمتر کسی را پیدا میکنید که در روز حداقل با گوشی خود چند ویدیوی کوتاه نبیند. این یک فرصت بسیار بینظیر و بزرگ برای بازاریابان اینترنتی هست. اکنون دیدن ویدیو‌های کوتاه به یکی از عادت‌های هرروز مردم تبدیل شده هست.

 

پس شما هم باید دست‌به‌کار شوید و بخشی از مطالب خود را به‌صورت ویدیو منتشر کنید. ویدیوهایی آموزشی درست کنید و به مخاطبان و مشتریان هر نکته لازم را آموزش بدهید. محصولات را باهم مقایسه کنید. توضیح دهید چگونه برترین خرید را انجام دهند. هنگام خرید به چه مواردی اکثر دقت کنند و … شما باید با ویدیو نشان دهید

 

چقدر در کارتان متخصص هستید. این باعث جلب اعتماد مخاطبان شما می‌ شود و در نهایت اگر تصمیم به خرید گرفتند، شما جزو نخستین گزینش‌ها خواهید بود.

 

۳. بازآفرینی تبلیغات

مشکلی که در دنیای بازاریابی اینترنتی روز به روز پررنگ‌تر میشود کاهش نرخ برداشت صحیح تبلیغات اینترنتی هست. شما تبلیغات اینترنتی انجام میدهید و عده‌ای این تبلیغات را می‌بینند. ولی به علت مشغله چندان و تمرکز کم، برداشت درستی از تبلیغ شما نمی کنند. مثلا شما تبلیغ می‌ کنید که کار بازسازی ساختمان انجام میدهید.

 

عده‌ای از بینندگان تبلیغ اشتباه برداشت می‌ کنند و فکر می کنند شما در کار خرید و فروش املاک هستید! از این دست مثال‌ها در اینترنت بسیار چندان وجود دارد.

 

شما باید بر دو موضوع با جدیت کار کنید: ۱. انتقال ساده و مستقیم پیام بازاریابی و ۲. بازآفرینی تبلیغات. تا حد ممکن سعی کنید تبلیغات اینترنتی واضح و ساده باشند. شخص در کمتر از ۳ ثانیه باید بتواند کار شما دقیقا چیست. کافی نیست تشخیص بدهد شما وکیل هستید، بلکه باید بداند دقیقا در چه موردی میتوانید به او کمک کنید.

 

نکته دومی که باید به آن دقت کنید بازآفرینی تبلیغات هست. منظور از بازآفرینی آن هست که همان مطلب را با روش و ادبیات دیگری بیان کنید. مثلا فرض کنید یک فایل PDF ساختید که درمورد خدمات طراحی سایت توضیح می‌ دهید. سعی کنید با فرمت‌های دیگری مثل ویدیو و صوت مطالب مکملی تهیه کنید. هدف آن هست

 

که اگر مخاطب از PDF شما برداشت نکرده کارتان دقیقا چیست و چه مزیتی دارد، حداقل از فایل صوتی یا ویدیو این برداشت را انجام دهد. به‌خصوص اگر دنبال‌ بازارهای جدیدی هستید که اطلاع کمی از اساس فعالیت شما دارند این موضوع مهم‌تر میشود. مثلا برای اغلب افرادی که هیچ سر‌و‌کاری با کسب‌و‌کار و سرمایه‌گذاری ندارند واژه‌های کارآفرینی،

 

سرمایه‌گذاری، بورس، سهام و … تفاوت چندانی ندارند. حال این که شما تخصصتان فقط یکی از این موارد هست و باید این موضوع را با بازآفرینی تبلیغات به مخاطبان نشان دهید.

 

۴. تلگرام

با دقت به متعارف‌تر شدن بهره گیری از تلگرام، باید در بازاریابی اینترنتی از این رسانه بهتر و مفیدتر بهره گیری کرد. تعداد زیادی از کسب‌و‌کارهای کوچک، گروه‌های تلگرامی درست می کنند تا مشتریان امکان تبادل‌نظر با یکدیگر را داشته باشند. همین طور بهره گیری از کانال‌های تلگرام باعث میشود، هزینه‌های اطلاع‌رسانی به مخاطبان و مشتریان تقریبا به صفر برسد.

 

اگر هنوز برای کسب‌و‌کارتان کانال ندارید، هرچه زودتر دست‌به‌کار شوید و کانالتان را راه‌اندازی کنید. امکان بسیار دیدنی و زیبا دیگر روبات‌های تلگرام میباشند که تقریبا میتوانند مثل یک منشی یا پاسخگوی خودکار به مخاطبان کمک کنند.

 

مثلا مخاطب می توانید با مراجعه به صفحه روبات تلگرام با منویی مواجه شود و با زدن دکمه ۱ فهرست محصولات، دکمه ۲ قیمت محصولات و … را ببیند. درواقع شما یک پاسخگوی تلگرامی خودکار طراحی می‌ کنید که با دقت به سوال مخاطب میتواند به‌صورت خودکار جواب ارسال کند. برای اطلاعات اکثر در این اساس و روش ساختن روبات می‌ توانید در گوگل جستجو کنید. مقالات فارسی زیادی وجود دارند که روش تولید روبات تلگرام را آموزش می‌ دهند.

 

۵. بهره گیری از Gamification

روز به روز خرید از اینترنت به یک تفریح تبدیل میشود. دیگر فقط کافی نیست فرایند خرید سایت مفید و درست کار کند. خرید از سایت شما باید به کاری ساده و لذت‌بخش تبدیل شود. خیلی مفید هست که با علمی به نام گیمیفیکیشن (Gamification) اکثر آشنا شوید و از ایده‌های آن در سایتتان بهره گیری کنید. مشابه‌های کوچکی

 

از آن را در سایت‌هایی مثل دیجی‌کالا دیدن میکنید. مثلا دکمه که رویش نوشته شده: فروش ویژه روز. ولی دقیقا توضیح داده نشده که چه چیز فروخته می‌ شود و با چه قیمتی. بازدیدکننده از روی کنجکاوی بر آن دکمه کلیک می‌ کند تا ببیند موضوع چیست. تعریف سیستم‌های امتیازدهی به بازدیدکنندگان سایت می‌ تواند بسیار اثرگذار باشد.

 

بازدیدکننده با هر فعالیت یا خرید در سایت امتیازهایی دریافت میکند و این امتیازها قابل تبدیل به پول میباشند تا توسط آن بتوان از سایت خرید کرد.

 

 

برچسب‌ها:
رابطه جنسی با اسب و سگ توسط دختران غربی (عکس)
رابطه جنسی با اسب و سگ توسط دختران غربی (عکس)
مشاهده بیشتر