پارس ناز پورتال

تبلیغات

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

مجموعه : اخبار سینما
بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند

شمار زیادی از بازیگران و مجری هاي زن به دلایل گوناگونی ممنوع الکار می شوند و دیگر نمیتوان عکس آنان را در صفحه تلویزیون دید. روز قبل خبر آمد که فیلم برداری سریال “قسم” به کارگردانی همایون اسعدیان نخست شده هست. نکته مهم درمورد این سریال این بود که عنوان شد فاطمه معتمدآریا در آن ایفای نقش خواهد کرد.

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

درحالی هست که طی چند ‌سال جدید صدا و سیما از نشان‌ دادن عکسهای فاطمه معتمدآریا امتناع می کرد و این بازیگر اجازه بازی در هیچ‌یک از سریال‌هاي تلویزیونی را پیدا نکرده بود. دیدنی این‌که حتی تلویزیون از بازپخش سریال‌هایي که او در انها نقش بازی کرده بود, نیز, امتناع میکرد.

 

حتی زمان توزیع فیلم یحیی سکوت نکرد به‌رغم اینکه عوامل این فیلم به برنامه هفت دعوت شدند, اما در هفت عملا خبری از معتمدآریا نبود و با اینکه معتمد آریا بازیگر نقش اصلی کار بود, در بخش‌هاي انتخابی برای نمایش در تلویزیون, خبری از او نبود, اما انگار از نخست سال جاری قرار بود وضعیت تغییر کند.

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

وقتی در روزهای آغازین سال جاری تلویزیون با توزیع تبلیغات فیلم آباجان, بعد از ٨‌سال عکسهای معتمدآریا را به روی آنتن فرستاد, می‌شد حدس زد که تغییری در سیاست‌هاي تلویزیون در مورد این بازیگر رخ داده هست. این موضوع گذشت و اتفاقی رخ نداد: تا همین چند وقت جدید که دیدیم, شبکه‌ آی فیلم سریال آشپزباشی را نمایش داد. این دیگر یک تغییر مشهود بود.

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

گویا سرانجام واقعا ممنوع‌ التصویری بازیگر همه ي وقت تحسین‌شده روسری آبی به آخر رسیده بود. همان روزها هم بود که شایع شد قرار هست این بازیگر را در یک سریال جدید ببینیم. سریالی که خیلی زود معلوم شد همین قسم همایون اسعدیان هست.

 

سریالی که خیلی‌ها حدس میبرند می تواند برگ برنده دیگری در کارنامه معتمدآریا باشد که بعد از انتخابات ٨٨ ممنوع‌الکار شده بود. فراموش نکرده‌ایم انتخاب‌هاي این بازیگر را: که همواره نتایجی پیروز و پرطرفدار حاصل آورده هست. او که از‌ سال ٧٠ و با سریال گل پامچال به مخاطبان تلویزیونی معرفی شد, سریال‌هایي مانند آرایشگاه خوشگل, زیر تیغ و آشپزباشی را در کارنامه دارد که همۀ‌شان جزو آثار پیروز تلویزیون محسوب می شوند.

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

ممنوعیت فعالیت امتیاز میشود

معتمدآریا اما تنها کسی نیست که در تلویزیون ممنوع‌الکار شده هست. اگر نگاهی به کارنامه بازیگران و مجریان تلویزیون بیندازیم, نکته‌اي که به ذهن میرسد, این هست که تقریباً تمام افرادی که در این حرفه جایگاهی دارند و به اصطلاح کسی میباشند که سرشان به تنشان می‌ارزد, دست کم یک دوره چندماهه ممنوع‌الکاری را در صداوسیما از سر گذرانده‌اند.

 

این قضیه را هم در مورد بازیگران و هم در بین مجریان درجه یک تلویزیون به سهولت میشود دید و متوجه شد. ناپدیدشدن ناگهانی مجریان پیروز برنامه‌هاي به اصطلاح تاک‌شو در مقاطعی آشکارتر از آن بوده که بشود کتمانش کرد یا در مورد بازیگران حکایت‌هایي که برای فاطمه معتمدآریا رخ داده

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

یا ماجراهای ممنوع‌الکاری پریناز ایزدیار بعد از سریال زمانه, حکایت سحر قریشی, پگاه آهنگرانی, باران کوثری و… به همین علت هم هست که وقوع این رخداد در کارنامه بازیگران به جای این‌که پوئنی منفی به شمار آید, تبدیل به عاملی برای تفاخر می شود و این جز نقض غرض نمیتواند باشد.

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

مجریان

احتمالا بشود گفت در میدان ممنوع‌الفعالیتی مجریان بیشترین غرامت‌ها را پرداخته‌اند: سریع در این اساس ذهن‌تان به آزاده نامداری و سوییس معطوف نشود, نه. این مجری پیش از این رخداد نیز ممنوع‌الکار شده بود و آن‌بار گرچه بهانه محرومیت به دلیل اختلاط غیرمعمول زن و مرد که در برنامه‌هاي تحویل ‌سال ٩٤ در کنار احسان علیخانی بود.

 

علیخانی, فرزاد حسنی, رضا رشیدپور, جواد یحیوی, ژیلا صادقی, محمود شهریاری, محمدرضا شهیدی‌فرد و… هر شخصی که فکرش را بکنید تا به حال صابون ممنوع‌الکاری به تنشان خورده و گرچه این میزان برخورد با مجریان علت خاص خود را نیز دارد: در صداوسیما که به اشتباه می‌پندارد مجری باید وظیفه الگوبودن را نیز بر دوش بکشد,

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

این مجری‌ها زمانی که روی آنتن صداوسیما به شهرت می رسند و به چهره تبدیل می شوند, حرکات و رفتارشان خارج از قاب تلویزیون که با الگوبودن آن ها تداخل پیدا میکند, دردسرآفرین می شود.درواقع رسانه ملی هر چه تلاش می کند تا نیروهای دست‌پرورده خودش را به بحبوحه برساند و آن بالاها جایی نزدیکی‌هاي قله نگه دارد, نمیتواند.

 

نه این‌که مدیران جام جم نخواهند به نیروهای توانای خود در بخش رادیو تلویزیون ببالند و پزشان را به ماهواره‌ها و رسانه‌هاي خارجی بدهند, نه موضوع چیز دیگری هست. ایراد ماجرا به محدودیت‌ها, خط قرمزها, اطلاعات نادرست و کلی مسأله پیش پاافتاده دیگر برمی‌گردد که دست به دست هم داده تا این فرآیند با سرعت و شدت فراوانی در حال ساخت و بازتولید ممنوعیت باشد.

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

مورد عجیب سحر قریشی

در مورد او گفته شده که این رخداد با ماجرای زندگی شخصی و جدایی از همسر قبلی‌اش ربط دارد. قریشی که تنها حضور تلویزیونیش به سریال پرطرفدار دلنوازان باز میگردد, ظاهراً چند ماه پیش نامش میان بازیگران سریال سیروس مقدم – همان علی‌البدل دیده شد, اما این رخداد به نتیجه نرسید.

 

مانند بچه‌هاي نسبتا بد که در آن نیز سیروس مقدم قصد داشت از قریشی دعوت به مشارکت کند. آن زمان هم نام این بازیگر در لیست بازیگران به ثبت رسید: ولی چند روز باقیمانده به شروع تصویربرداری, با ممانعت تلویزیون روبه‌رو شد و تصمیم گرفته شد آیدا فقیه‌زاده در این نقش بازی کند.

 

حسین سهیلی‌زاده هم قصد داشت سریال پریا را با بازی قریشی ساخت کند اما این مشارکت نیز شکل نگرفت تا به‌رغم این‌که تا به حال چیزی اعلام نشده هست, بوی ممنوع‌الکاری قریشی به مشام برسد.

 

مهران مدیری

به این روزهایش نگاه نکنید که تلویزیون را قرق کرده و هر جا که نگاه می کني, وی را می بیني. این روزها را فراموش کنید که یک شبکه دورهمی دارد, دیگری مرد ‌هزارچهره و دو‌هزار چهره, دیگری پاورچین و نقطه‌چین. اتفاقا مهران مدیری احتمالا از اولین کسانی باشد که مزه تلخ ممنوع‌الکاری را چشیده: و این واقعیت که این رخداد در روزهایی رخ داده که او تازه می خواست اولین روزهای موفقیت در جعبه جادو را تجربه کند, بر تلخی آن می‌افزاید.

 

او و گروهش تازه با ساعت خوش گل کرده بودند که به جرم محبوبیت و این علت بامزه که عکس‌هاي آنان بین نوجوانان خریدوفروش می‌شد, مهران مدیری و گروهش را ممنوع‌ التصویر کردند. بعد گرچه این چهره سال‌هاي ‌سال مشارکت پرثمری با تلویزیون داشت. اما بعدتر مجدد برای چهار پنج سالی راه مدیری و تلویزیون از هم جدا شد: تا زمان در حاشیه که مجدد پرطرفدار‌ها به هم پیوستند و دورهمی فرزند این پیوند میمون هست!

بازیگران زن ایرانی که ممنوع الکار هستند +عکس

باران و پگاه

باران کوثری و پگاه آهنگرانی دو بازیگر جوان ممنوع‌الکار تلویزیون میباشند که از میان انها دست کم باران کوثری بارها اشتیاقش را برای بازی در سریال‌هاي مفید ابراز کرده: اما به جایی نرسیده هست.این دو بازیگر به علت مسائل سیاسی حساسیت مدیران تلویزیون را همۀ وقت} موجب شده‌اند: این در حالی هست که باران کوثری پیشینه بازی

 

در یکی از تحسین‌شده‌ترین سریال‌هاي دینی یعنی صاحبدلان را در کارنامه دارد و همین دو ‌سال پیش نیز در کلاه‌قرمزی حضور یافته بود: اما ‌سال قبل به علت آن چه واقعا معلوم نشد در تیزرهای کوچه بی‌نام و جامه‌دران نام و تصویرش در تلویزیون به نمایش در نیامد که در جامه‌دران پگاه آهنگرانی نیز با او همدرد بود.

 

گرچه تا به حال هیچ‌گاه گفته نشده که آهنگرانی برای حضور در تلویزیون مشکلی دارد ولی قطعا امکان مشارکت با این رسانه را هم ندارد. در همین فیلم جامه‌دران, عکس آهنگرانی در تیزر فیلم هم به نمایش درنیامد و حتی اسمش هم از روی تیزر حذف شد. فقط چند صحنه کوتاه از پشت سر او گرفته شد و تمام. این بازیگر در این چند ‌سال حتی یکبار هم به برنامه هفت دعوت نشده و خلاصه هیچ حضوری در این رسانه ندارد.

 

همانند‌ ها زیادند

همانند‌ها زیادند. آن‌چه در این مقاله آمده, فقط مشتی هست همانند از خروار: که در یک بازبینی گذرا به ذهن آمده و قطعا در بررسی و پژوهش کامل‌تر همانند‌هاي دیگری را نیز شاهد خواهیم بود. یکی به جرم حضور در ستاد انتخاباتی یکی از کاندیداهای رسمی ریاست‌ جمهوری ممنوع‌الکار میشود یکی به علت شلوارک پوشیدن

 

به گزارش پارس ناز در یک کشور خارجی. جواد یحیوی, مهراب قاسم‌خانی, پیمان قاسمخانی, بهاره رهنما, فرزاد جمشیدی و ده‌ها تن دیگر که حتی برای سازمانی با طول و عرض تلویزیون چندان هست. شگفت این‌که شمار زیادی از این موارد می‌شد که رخ ندهد: اگر تلویزیون و مدیرانش وظایف و مسئولیت‌هاي اخلاقی را بر دوش برنامه‌سازان و مجریان نمی‌گذاشتند.

 

 

برچسب‌ها:

مطالب جنجالی سایت