پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

بخش روابط عمومی و لزوم توجه به این نکات

بخش روابط عمومی و لزوم توجه به این نکات

بخش روابط عمومی و لزوم توجه به این نکات 

فعالیت در بخش روابط عمومی نیازمند دقت به بعضی از نکات هست که رابطه با دیگران را بهبود می بخشد و اثربخشی کار را چندان می کند. متاسفانه تعداد زیادی از صاحبان کسب و کار به اهمیت وجود بخش روابط عمومی و فعالیت‌هاي آن در کسب و کار خود توجهی نمیکنند. اما این نکته را نباید فراموش کرد که فعالیت‌هاي بخش روابط عمومی تاثیر شگفت‌انگیزی

 

بر رشد و توسعه‌ي کسب و کارها و تسهیل فرآیند بازاریابی آن‌ها دارد. در مقابل داشتن دید و درک اشتباه از فعالیت بخش روابط عمومی نیز باعث شکست کسب و کارها میشود. متاسفانه تعداد زیادی از مدیران زمانی متوجه این اشتباه میشوند که فرصت‌هاي فوق‌العاده‌ي بسیاری را در این اساس از دست داده‌اند.

 

روابط و فعالیت‌هاي رسانه‌اي بخش بزرگی از فعالیت‌هاي بخش روابط عمومی در عصر دیجیتال را در بر می گیرد. در واقع همین امر باعث می شود که صاحبان کسب و کارهای کوچک سرمایه‌گذاری بر روی رسانه‌هاي اجتماعی خود را در اولویت قرار دهند. زیرا رسانه‌هاي اجتماعی به یکی از مهمترین منابع کسب درآمد و توسعه کسب و کارها

 

در عصر دیجیتال تبدیل شده‌اند. برای موفقیت فعالیت‌هاي بخش روابط عمومی گذشته از آغاز کار خود بعنوان مدیر روابط عمومی نکات زیر را مورد بررسی قرار دهید. زیرا همین عدم دقت به این نکات به ظاهر ساده می توانند کسب و کارها را دچار شکست کنند.

 

روابط و فعالیت‌هاي رسانه‌اي بخش بزرگی از فعالیت‌هاي بخش روابط عمومی در عصر دیجیتال را در بر می گیرد.

 

نکات مهمی که فعالیت‌هاي بخش روابط عمومی را تحت تاثیر قرار می دهند

 

۱» بعنوان مدیر بخش روابط عمومی برای برند خود ارزش خبری ایجاد کنید

تا زمانی که برندی حرفی برای گفتن نداشته باشد ارزش خبری برای پوشش رسانه‌اي نخواهد داشت. این نکته را فراموش نکنید که کار رسانه‌ها ایجاد آگهی رایگان برای کسب و کارها نیست و تا زمانی که جذابیت کافی برای پوشش رسانه‌اي وجود نداشته باشد کاری از پیش نمی رود.

 

یک مدیر پیروز در بخش روابط عمومی باید بتواند داستان سرایی قوی را برای کسب و کار انجام دهد. این داستان سرایی میتواند نقش به سزایی در رشد و توسعه آن برند نیز داشته باشد. در حقیقت مهمترین و بزرگ ترین مشکلی که وجود دارد این هست که صاحبان کسب و کارها فعالیت‌هاي خود را فوق‌العاده و شگفت انگیز می دانند.

 

همین امر نیز باعث ایجاد انتظارات غیر حقیقی در آن‌ها می شود. اما برای موفقیت در جنبه‌هاي گوناگون کسب و کار خود باید واقع بین باشید. اینکه فکر کنید کسب و کار شما متفاوت و فوق‌العاده هست تنها یک طرز فکر اشتباه هست که جلوی رشد، توسعه و پیشرفت شما را میگیرد. یک مدیر روابط عمومی پیروز تمام جنبه‌هاي کسب و کار را در نظر میگیرد و تصمیمات واقع گرایانه می گیرد.

 

۲» فراموش نکنید که بازاریابی فقط برای فروش نیست

متاسفانه برخلاف تصور عمومی بازاریابی و فروش دو مقوله‌ي متفاوت و جدا از هم میباشند. هر چند این دو بخش در کنار هم معنا پیدا میکنند و برای موفقیت یک برند دست به دست هم میدهند. اما یک مدیر روابط عمومی پیروز درک درستی از تفاوت دو مقوله بازاریابی و فروش دارد. برای موفقیت برند، مدیر بخش روابط عمومی همواره باید این نکته را مد نظر قرار دهد

 

که بازاریابی مثل ارائه شیوه‌ي پخت و پز درست غذا و معرفی رستورانی هست که به این شیوه‌ي پخت و پز عمل می کند. اما ارائه غذای باکیفیت و جلب رضایت مشتری بحث دیگری هست که در فروش معنا پیدا می کند.

 

۳» از تمام فرصت‌ها برای پوشش رسانه‌اي برند خود بهره گیری کنید

بعنوان یک مدیر فعال در بخش روابط عمومی باید برای به دست آوردن جایگاه مناسب برندتان در رسانه‌هاي اجتماعی صبور باشید. زیرا شناخته شدن برند و کسب جایگاه مناسب زمان زیادی طول میکشد و رشد و توسعه‌ي آن یک شبه اتفاق نمی‌افتد. بلکه این کیفیت آگهی‌ها و انجام بهینه‌ي کارها میباشند

 

که می توانند منجر به افزایش سرعت رشد یک برند و فروش آن شوند. یک مدیر روابط عمومی پیروز از تمام فرصت‌ها و رویدادها به نفع برند بهره گیری می کند. تا ارتباطات سازنده‌ي بیشتری را با افراد تاثیرگذار برقرار کند.

 

۴» در خلاء کار نکنید

متاسفانه مدیران تعداد زیادی از کسب و کارها تنها بر روی استراتژی شرکت خود کار می کنند و هیچ توجهی به رقبای خود ندارند. اما برای موفقیت در بخش روابط عمومی لازم هست که با در نظر گرفتن تمام رقبا و رابطه با مدیران روابط عمومی برندهای پیروز سعی در بهبود روابط و کارهای خود داشته باشید. این موضوع را در نظر بگیرید که بخش روابط عمومی مهمترین بخش هر کسب و کاری هست و دقت نکردن به نکات ریز در آن منجر به شکست کسب و کار خواهد شد.

 

۵» دقت به نتایج و اندازه‌گیری آن‌ها

 به گزارش پارس ناز بخش روابط عمومی اکثر بر اساس تجزیه و تحلیل نتایج حقیقی عمل میکند. از این رو هر چه این تجزیه و تحلیل عمیق‌تر باشد و به کمک ابزارهای دقیق‌تری انجام گیرد نتایج حقیقی و عملی‌تر خواهد بود. تحلیل این نتایج میتواند تعامل با مخاطبان را افزایش داده و سبب نفوذ در دیگران شود. یک مدیر پیروز و فعال در بخش روابط عمومی

 

به کمک تهیه‌ي یک CRM قوی و تماس سازنده با مشتریان، برگزاری کمپین‌هاي موثر و افزایش تعامل با مخاطبان سبب جلب اعتماد مشتریان و افزایش فروش می شود. اینکار سبب افزایش سوددهی شرکت نیز میشود.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
خوش اندام ترین دختر قد بلند آمریکایی مدل شد +عکس
خوش اندام ترین دختر قد بلند آمریکایی مدل شد +عکس
مشاهده بیشتر