پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

برترین رکوردهای ورزشی گینس را بشناسید

برترین رکوردهای ورزشی گینس را بشناسید

برترین رکوردهای ورزشی گینس را بشناسید 

گینس در زمینه ورزش رکورد های بسیار عجیبی در خود دارد که شاید با شنیدن انها باورتان نشود اما به وقوع پیوسته اند. امروزه وقتی نام رکورد به گوش می‌رسد، بیشتر مردم به نام رونالدو یا مسی نیز فکر می‌کنند. بله، درست است، رکورد های امروزی آنها حيرت انگيز هستند، اما در آینده نزدیک احتمال شکستن آنها وجوددارد.

 

در ادامه با 5 رکورد دست نیافتنی دنیای ورزش آشنا میشوید، آمارهایی که شکستن آنها کار هر شخصی نیست، و سالیان سال طول میکشد.

 

1. 237 هفته متوالی برای راجر فدرر بعنوان تنیسور شماره یک دنیا
کارنامه راجر فدرر کلاً یک کتاب رکورد در تنیس است، اما انتخاب او در 237 هفته متوالی بعنوان بازیکن برتر WTA تاثیرگذارترین فاکتور فدرر است. فدرر در بیشتر سال هاي دهه اول قرن جدید بر ورزش تنیس مسلط بود. از دوم فبریه سال 2004 تا اول ژوئن سال 2010 رکورد هاي فدرر در دنیا حرف اول را می زد. رکورددار قبل از فدرر، جیمی کانرز افسانه اي بود. دوران رکورد او به 160 هفته رسید.

برترین رکوردهای ورزشی گینس را بشناسید2. 1281 گل حرفه اي پله
اگر همه ی گل هاي پله در بازی هاي بین المللی در باشگاه هاي نیویورک کاسموس، سانتوس، نیروهای مسلح برزیل و گل هاي ملی را ارزیابی کنیم، به شماره حيرت آور 1281 گل می‌رسیم. در کمیته بین المللی فوتبال بر سر این که پله دقیقا چند گل به ثمر رسانده است مجادلاتی وجوددارد اما میدانیم که این تعداد از هر فرد دیگری بیشتر است و برای همیشه هم همینطور خواهد ماند.

برترین رکوردهای ورزشی گینس را بشناسید3. 4256 پرتاب حرفه اي پیت رز
شاید پیت رز هیچگاه از صحنه شهرت در بیس بال کنار نرود اما بنظر میرسد تعداد پرتاب هاي او در زمینه بیس بال هیچ گاه تکرار نخواهد شد و به دست نخواهد آمد. ورزش حرفه اي رز 24 فصل به طول انجامید و 7 بار در لیگ حضور پیدا کرد و بیش از ده بار بالاتر از 200 پرتاب به ثمر رساند.

 

این نوع ماندگاری و سازگاری دیگر در ورزش بیس بال پیدا نمی‌شود، مگر در فردی با استعداد مانند ایچر سوزوکی با بیشتر از 20 فصل حضور حرفه اي! اما باید درنظر داشت که رز رکوردار واقعی این رشته در گذشته، حال و آینده خواهد بود.

برترین رکوردهای ورزشی گینس را بشناسید4. 131 مشت و ناک اوت آرچی مور
آرچی مور از نظر خیلی ها برترین بوکسر امتیاز گیرنده در تاریخ ورزش بوکس است. همینطور انکار این عقیده که آرچی مور بیشتر از هر بوکسور دیگری به حریفان خود مشت زده و آنها را ناک اوت کرده، دشوار است. مور برای به دست آوردن این رکورد در 218 مسابقه حرفه اي شرکت کرده است.

 

واضح است که تا بحال کسی به این رکورد دست نیافته است. در حقایق برای یک بوکسر غیر ممکن است که در 131 مسابقه شرکت کند. هیچ بوکسر فعالی در حال حاضر امتیاز قرن مسابقات بوکس را تغییر نداده است.

برترین رکوردهای ورزشی گینس را بشناسید5. ویلت چمبرلن دریک بازی 100 امتیاز به دست آورد
داشتن این قابلیت که دریک بازی 100 امتیاز به دست آورد، خود یک قابلیت دست نیافتنی است. همینطور چمبرلن روشهای مشخصی برای دفاع کردن داشت. البته بلندی قد و قدرت بدنی هم کمک کننده بود. یکیدیگر از برترین امتیازات برای کوبی برایانت است که در کتاب رکورد ها در نزدیکی چمبرلین با 81 امتیاز در برابر تیم بسکتبال

 

تورنتو رپترز درسال 2006، قرار گرفته است. در حال حاضر کوبی بازنشسته شده است، و لبران جیمز خیلی سرزنده نشان می‌دهد و دوایت هاورد نیز توانایی بازی کردن مانند ویلت را ندارد. تنها کسیکه شانس به دست آوردن رکورد 100 امتیاز دریک بازی را دارد، کوین دورانت است که این رخداد ممکن است سال‌ها و سال‌ها طول بکشد.

برترین رکوردهای ورزشی گینس را بشناسید

 

 

همخوابی این مرد با 70 دختر پس از کنده شدن آلت تناسلی اش
همخوابی این مرد با 70 دختر پس از کنده شدن آلت تناسلی اش
مشاهده بیشتر