پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید

برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید

برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید 

هنر معماری می تواند در ظاهر شهرهای دنیا تاثیرات بسیار زیادی بگذارد. ظاهر خانه ها و ساختمان ها را معماران خلاق طراحی می کنند. همان طور که در بخش نخست این نوشته نیز گفته شد، بناهای فراوانی با خصوصیات معماری منحصربفردی در سراسر جهان وجود دارند که به سختی می توان رتبه بندی را در مورد آنها انجام داد.

 

با این حال اخیرا با در نظر گرفتن جنبه های معمارانه و زیباشناسانه این بناها، رتبه بندی انجام شده که در بخش نخست این نوشته به بررسی ۲۰ مورد از آنها پرداخته شد. در این بخش نیز بیست مورد دیگر از این بناها را به همراه تصاویر آنها برخواهیم شمرد.

 

80- کارخانه Spittelau District Heating Plant در وین را مشاهده می کنید که گویی با ذهن آشفته معمار آن یعنی «فردریش هوندرت واسر» شکل گرفته شده باشد.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید79- داربست های قسمت فوقانی فرودگاه بین‌المللی «سووارنابومی» بانکوک تایلند را ملاحظه می کنید که اشکال زیبایی را به سقف این پایانه داده است.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید78- نمای زیبایی از «قصر میرامار» در نزدیکی «بندر تریست» ایتالیا را ملاحظه می کنید.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید77- سقف گنبدی شکل سالن «تئاتر ملی گراند» را در پکن شاهد هستید که با مساحتی در حدود ۲۱۳ متر چشم نوازی می کند.

برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید

76- «برج هِرست» یکی از مدرن ترین آسمانخراش های درخشنده جهان به شمار می آید که در دهه ۳۰ میلادی و در خیابان هشتم نیویورک بنا شد. این بنا با چندضلعی های شگفت آور خود آن را از حالتی یکنواخت خارج کرده است.

برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید

75- در میدان Blaak شهر روتردام با کمک گروه «اِم وی آر دی وی» ساختمان مسکونی-اداری باشکوه Markthal شکل گرفته که در تصویر شاهد هستید.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید74- بنای زیبای «ایستگاه خیابان فلیندرز» در شهر ملبورن به سبک معماری دوران رنسانس فرانسه ساخته شده که شلوغ ترین ایستگاه قطار کشور استرالیا به شمار می رود. در هفته در حدود ۹۰٫۰۰۰ مسافر از این مکان جابجا می شوند.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید73- بنای دیدنی «مرکز فرهنگی بنیاد استاوروس نیارکوس» در «رنزو پیانو» و بر فراز یک تپه مصنوعی در شهر آتن را ملاحظه می کنید.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید72- شگفتی آفریده شده توسط «نورمن فاستر» معمار «موزه بریتانیا» را می بینید. این معماری حیرت هر بیننده ای را برمی انگیزد.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید71- «قصر کاترین» در جنوب سنت پترزبورگ مکانی بود که تزارهای روسیه تعطیلات تابستانی خود را در آن می گذراندند.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید70- تصویر یک بنای حبابی شکل در Ceratto Winery که مشرف به تاکستان های جزیره آلبا در ایتالیا است را مشاهده می کنید. به دلیل آنکه به انگور شباهت داشته باشد با چنین طراحی ساخته شده است.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید69- «ساختمان گلکسی سوهو» در شهر پکن‬‎ در کشور چین را ملاحظه می کنید. اهمیت این بنا بیشتر به علت طبیعت کوچکی است که با پرهیز از به کار بردن زوایای خشن شکل گرفته است.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید68- «کلیسای یادبود کایزر ویلهلم» در شهر برلین آلمان که بقایای به جای مانده از جنگ جهانی دوم است را ملاحظه می کنید. این بنا به سبک معماری های سال های نخست دهه هفتاد میلادی می ماند.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید67- تصویری زیبا از موزه «هنر معاصر نیتروی» در شهر ریو د ژنیروی برزیل که در وسعت قابل توجه ای بنا شده را ملاحظه می کنید.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید66- موزه هنر «سائوپائولو» در برزیل را که به مدد دو ستون قرمز رنگ ایستا قرار گرفته را شاهد هستید. این بنا همچون ساختمان معلقی است که از جذاب ترین بناهای معماری این شهر به شمار می رود.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید65- «موزه گوگنهایم» در شهر بیلبائو اسپانیا‬‎ در زیر انوار آفتاب را می بینید. این بنا از شیشه، آهک و تیتانیوم ساخته شده است.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید64- مرکز «کینگدم» در شهر ریاض عربستان را شاهد هستید که ظاهری شبیه به یک تیغ دارد.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید63- ورودی دروازه قرمز رنگ «سوزومی» در ایستگاه «کانازاوا» در شهر توکیوی ژاپن را ملاحظه می کنید که بازمانده ای از سنت های قدیمی این کشور به شمار می رود.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید62- ساختمان کنفرانس موسسه «کارولینسکا» در سوئد را می بینید که برجی ساخته شده از شیشه های رنگی و مثلثی شکل است که انعکاس اشکال مسطح آهنی آن را می نمایاند.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید61- ترمینال اصلی فرودگاه شهر بیلبائوی اسپانیا را شاهد هستید که طراح آن «سانتیگو کالاتراوا» است. این مکان یکی از زیباترین ترمینال های جهان است.
برترین سازه های معماری دنیا را بشناسید

 

روزیاتو

 

 

Loading...
الکسیس تگزاس (Alexis Texas) دستگیر شدن بازیگر مشهور فیلم های پورن
الکسیس تگزاس (Alexis Texas) دستگیر شدن بازیگر مشهور فیلم های پورن
مشاهده بیشتر