پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

تاثیر آلودگی زیست محیطی روی خواب انسان ها

تاثیر آلودگی زیست محیطی روی خواب انسان ها

تاثیر آلودگی زیست محیطی روی خواب انسان ها 

آلودگی هوا روی زندگی انسان ها و همین طور محیط زیست تاثیرات بسیار مخربی داشته هست، تعداد زیادی از مریضی ها با آلودگی هوا مرتبط میباشند. ا وجود آلودگی در شهر هاي بزرگ می‌خواهیم بدانیم چه تاثیری بر ما می گذارد با ما همراه باشید نتایج یک مطالعه آشکار تولید که سطح بالای آلودگی هوا با گذشت زمان بر کیفیت خواب شبانه تاثیر می گذارد.

 

“مارتا اي بیلینگز” نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه واشنگتن گفت: در مطالعات پیشین آمده هست که آلودگی هوا بر سلامت قلب و عملکرد ریه‌ها تاثیر می گذارد هرچند اطلاعات کافی در مورد تاثیر آلودگی هوا بر خواب وجود نداشته هست.وی افزود: تصور می کنیم آلودگی هوا موجب حساس شدن مجاری تنفسی فوقانی، ورم و احتقان شده

 

و همین طور بر سیستم اعصاب مرکزی و بخش‌هایي از مغز که نفس کشیدن و خواب را بازرسی میکند تاثیر می گذارد.در این بررسی متخصصان آمریکایی به بررسی اطلاعات ۱۸۶۳ نفر و همین طور دو نوع از شایع‌ترین آلاینده‌ها یعنی NO2 و ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون پرداختند

 

متخصصان دریافتند افرادی که طی مدت پنج سال در معرض بالاترین سطح آلاینده NO2 بودند تقریبا ۶۰ درصد اکثر احتمال دارد دچار پایین‌ترین میزان کیفیت خواب شوند. همین طور قرار گرفتن در معرض بیشترین سطح ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، افت کیفیت خواب را تا ۵۰ درصد افزایش میدهد.

 

به گزارش پارس ناز، متخصصان اظهار داشتند: در آینده مطالعات دیگری در مورد ارتباط بین دیگر انواع آلاینده‌ها و کیفیت خواب انجام میشود. همین طور بررسی می شود چگونه این آلاینده‌ها در الگوی خواب افراد اختلال ایجاد میکنند.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
ازدواج زن فرانسوی با ربات دارای آلت جنسی
ازدواج زن فرانسوی با ربات دارای آلت جنسی
مشاهده بیشتر