پارس ناز پورتال

تاثیر فوق العاده پیاز در رشد موها

مجموعه : نکات سلامت مو
تاثیر فوق العاده پیاز در رشد موها

تاثیر فوق العاده پیاز در رشد موها 

پیاز میتواند برای موها بسیار خوب عمل کند، پیاز منجز به تقویت ریشه مو و همین طور افزایش رشد آنها خواهد شد. محصولات تعداد زیادی از پیاز برای موها وجود دارد. رشد مو هاي کمی دارید و دنبال درمان برای این مشکل هستید؟ درمان رشد مو هاي شما در منزل تان هست. پیاز به خوبی میتواند به شما کمک کند تا رشد موهایتان سریع تر و اکثر شود.

 

شاید به نظرتان خوشایند نیاید از این محصول که بوی زننده اي دارد بهره گیری کنید اما پس از آنکه متوجه خواص آن شدید نظرتان عوض خواهد شد.اگر متوجه شدید رویش موهایتان کم شده و وقتی فرق باز می‌کنید خط رویش موهایتان طوریست که قسمت زیادی از سرتان مشخص می‌شود باید هر چه سریع تر به فکر درمان باشید چرا که هر چه سریع تر اقدام کنید نتیجه بهتر و سریعتری نیز میگیرید.

 

چگونه پیاز میتواند به رشد مو کمک کند؟
اگر هنوز مردد هستید که آیا پیاز می‌تواند واقعا به رشد مو کمک کند یا خیر، جواب بله هست چرا که پیاز سرشار از سولفور هست. سولفور ماده ایست که برای مو در بدن مورد نیاز هست. اضافه بر آن، این ماده باعث می‌شود جریان خون بهتر و روان تر صورت بگیرد که همین مساله کمک می‌کند تا فولیکل هاي مو به میزان کافی مواد مغذی دریافت کرده و بهتر رشد کنند.

 

اضافه بر این ها، پیاز خواص ضدعفونی کننده نیز دارد. این خاصیت این محصول آلودگی هایي که ممکن هست روی پوست سرمان باشند، که یکی از دلایل ریزش موهای مان میباشند – را از بین ببرند. همین طور وجود نوعی آنزیم به نام کاتالایز نیز در پیاز برای مو خوب هست.

 

این آنزیم همانند یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند و باعث می‌شود سفیدی هاي زودرس موهایتان کم شود. برای این که بهتر از این خواص پیاز بهره مند شوید باید از آب آن برای موهایتان بهره گیری کنید. راحت ترین روش برای بهره بردن از خواص پیاز، این هست که پیاز ها را تکه تکه کرده و داخل مخلوط کن بریزید.

 

مخلوط کن به خوبی می‌تواند پیاز را تا جای ممکن خرد کرده و آب آن را جدا کند. ماده بدست آمده را با آب بجوشانید یا به طور مستقیم فقط از این ماده روی موهایتان بریزید و سپس سر را ماساژ دهید. یا در کنار یکی از این ترکیبات برای رشد موهایتان بهره گیری کنید.