پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

تاثیر گیاه دارویی گل گاو زبان در تسکین دردها

تاثیر گیاه دارویی گل گاو زبان در تسکین دردها

تاثیر گیاه دارویی گل گاو زبان در تسکین دردها 

گل گاو زبان می تواند برای تسکین دادن دردها به خصوص میگرن هاي آزار دهنده واقعا موثر واقع گردد. خواص این گیاه دارویی خوب را با هم مرور می‌کنیم. در طب سنتی، گل گاوزبان برای تسکین دردهای گوناگون و بهبود سطح سلامت عمومی مورد بهره گیری بوده هست. این گیاه حاوی مواد مغذی متنوعی همچون اسیدهای چرب مفیدی هست که کمبود انها در بدن میتواند مستقیما بر رفتار، التهاب‌هاي داخلی و عملکردهای گوناگون سلولی تاثیر بگذارد.

 

گل‌گاوزبان، گیاهی هست علفی و یک‌ساله که ارتفاع ساقه آن تا 60 سانتی‌متر میرسد، ساقه آن شیاردار و خاردار و برگ‌هاي آن ساده و مخملی، و پوشیده از تارهای خشن هست که هنگام چیدن گیاه، گزیدگی ملایمی در دست‌ها احساس می شود.گل‌گاوزبان در فرآیندهای متابولیک از قبیل عملکرد مطلوب قلب و عروق وجود سطح مناسبی اسیدهای چرب تعیین‌کننده هست.

 

اضافه بر این، مصرف اسیدهای چرب رشد و ظاهر موها و ناخن‌ها را بهبود می‌بخشد. گل گاوزبان حاوی مواد دیگری از مواد مغذی و خوب برای بدن هست.این گیاه مکمل خوبی برای زنان به حساب می آید زیرا حاوی مقادیر قابل توجهی کلسیم، آهن، پتاسیم، روی و ویتامین C و B هست.

 

در تمام روز غدد فوق کلیوی برای آماده کردن بدن به منظور مقابله با چالش‌ها و مشکلات زندگی فعالیت دارند و در نتیجه دائما هورمون آدرنالین در بدن ترشح می شود. .«خستگی آدرنالینی» زمانی اتفاق می‌افتد که بدن بیش از حد استرس داشته باشد. در این شرایط گل گاوزبان برای حفظ تعادل در فعالیت غدد فوق کلیوی و در نتیجه کمک به آرام‌سازی بدن و ذهن بهره گیری میشود.

 

همین طور این گیاه به علت دارا بودن خواص تسکین‌دهنده برای درمان مریضی‌هاي عصبی نیز پیشنهاد می شود.گل گاوزبان در عین حال برای درمان افسردگی و بی‌تعادل روانی ناشی از دوره‌هاي قاعدگی و یائسگی مصرف می شود.اخیرا بررسی کارشناسان حاکی از آن هست که گل گاوزبان می تواند به علت حاوی بودن خواص ضدالتهابی برای آرتریت روماتوئید نیز بهره گیری شود.

 

همین طور این گیاه میتواند در کاهش خشکی و حساسیت ناشی از اختلالات پوستی همچون اگزما و التهاب پوست موثر باشدکیفیت گرم و تر گاوزبان مصرف آن را در فصل پاییز و فصول سرد مناسبتر می کند به‌خصوص برای کسانی که به هر علت دچار استرس‌هاي جسمی، فکری و عاطفی زیادی باشند.

 

به گزارش پارس ناز جوشاندۀ گل گاوزبان برای تقویت قلب و سیستم عصبی، پاکسازی بدن و قلب از بعضی مواد تباه سودمند هست. مقدار لازم در یک فرد بالغ عبارت هست از 5 گرم در حجم حدود 250 سی‌سی آب جوش، که باید آرام و ملایم تا حد رسیدن به 150 سی‌سی جوشانده و سپس با اندکی لیموعمانی یا آب‌لیموی تازه و تنها اندکی عسل یا نبات مصرف شود.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
خوش اندام ترین دختر قد بلند آمریکایی مدل شد +عکس
خوش اندام ترین دختر قد بلند آمریکایی مدل شد +عکس
مشاهده بیشتر