پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

ترفندهای استفاده از لیموترش در خانه داری

ترفندهای استفاده از لیموترش در خانه داری

ترفندهای استفاده از لیموترش در خانه داری 

از لیموترش در انجام کارهای خانه داری میتوان بسیار بهره برد, از نظافت و تمیزکاری گرفته تا نقش معطر کنندگی را میتوان در لیموترش یافت. لیمو ترش یکی از لذیذ ترین و پرکاربردترین چاشنی ها در آشپزخانه هست. به جثه کوچک زرد رنگش نگاه نکنید, می‌توانید کارهای زیادی را به او بسپارید و آن را به جزئی پرکاربرد در خانه تبدیل کنید. یکی از خصوصیت هاي مهم لیمو, تمیز کردن فضای داخلی خانه شماست.

 

لیمو ترش هوای داخل مایکروفر را تازه میکند
برای اینکه فضای داخل مایکروفر را پاک و تمیز نگه دارید, یک فنجان آب تهیه کنید و لیموی برش خورده اي را درون آن بیندازید. مایکروفر را روشن کنید تا شیشه آن را بخار بگیرد. سپس آن را خاموش و 15دقیقه صبر کنید سپس در مایکروفر را باز کنید. حال میتوانید به راحتی چربی, جرم و تکه هاي غذای داخل آن را تمیز کنید.

 

لیمو ترش باعث از بین رفتن بوی نامطبوع سطل آشغال می‌شود
چند تکه از پوست لیمو ترش را درون سطل آشغال قرار دهید. روی آن را تا حدی آب سرد بریزید تا بوی ترش لیمو برطرف شود. اکنون سطلی تمیز و بدون بو دارید.

 

لیمو ترش لکه پارچه لنین و کتان را پاک میکند
این روش برای پارچه هاي ظریف و نازک هیچ مشکلی به وجود نمی آورد. برای اینکه لکه روی پارچه را پاک کنید, آن قسمت را درون آب لیمو و نمک قرار دهید. اجازه دهید تا ۳۰ دقیقه این محلول روی لکه باقی بماند. سپس آن را با سرکه و آب گرم بشویید.

 

لیمو ترش لکه هاي روی تخته برش را از بین میبرد
یک شماره لیمو ترش را برداشته و آن را برش دهید. قسمت برش خورده را روی تخته بمالید تا لکه و بوی مواد خوراکی از بین برود. اگر می‌خواهید تاثیر بیشتری داشته باشد, اندکی نمک یا جوش شیرین را گذشته از لیمو روی تخته بپاشید. اگر لکه پایداری کرد, فرصت دهید یک شب این مواد روی تخته بماند و سپس آب کشی کنید. اگر تخته برش از جنس چوب هست, بعد از اینکه شسته و خشک شد, روی آن را روغن خوراکی بمالید.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
قانون عجیب رابطه جنسی بین دختران روس و مردان خارجی +عکس
قانون عجیب رابطه جنسی بین دختران روس و مردان خارجی +عکس
مشاهده بیشتر