پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

بعد از تعطیلات سال نو هم شاد و پرانرژی باشید

بعد از تعطیلات سال نو هم شاد و پرانرژی باشید

بعد از تعطیلات سال نو هم شاد و پرانرژی باشید 

تعطیلات سال نو گذشت و شادی ها و دید و بازدید ها و مسافرت ها انجام شد. اینک وقت آن هست تا با انرژی کامل سال اخیر را شروع کنیم. داشتن برنامه ای هیجان انگیز روشی برای دور کردن افسردگیبسیاری از مردم پس از تعطیلات، ممکن هست زندگی روزمره قبلی شان را مثل نیروی شدید جاذبه زمین پس از روزها بی وزنی احساس کنند

 

و بازگشت به روال عادی زندگی برایشان بسیار مشکل شود.اما با چند روش ساده می توان از پس این احساس بد برآمد و زندگی معمول را دوباره از سر گرفت.

 

برنامه ریزی مناسب

یک دوره تعطیلات به منظور نوعی آرامش حقیقی هست و می تواند فرد را به راحتی گرفتار اضطراب پس از تعطیلات کند. بنابراین برنامه ریزی دقیق برای بازگشت به زندگی عادی بسیار ضروری هست.می‌ تواند پس از تعطیلات کار سخت و پر زحمتی را انجام ندهید و وقت آزاد بیشتری برای خود در نظر بگیرید و با همکاران تان در مورد خاطرات تعطیلات تان صحبت کنید و آرام آرام کار را شروع کنید.

 

بازگشت به روال عادی

هنگام تعطیلات، افراد کنار اعضاء خانواده و اقوام و دوستان شان خواهند بود و از روزهای بی دغدغه شان لذت می برند و به همین علت بازگشت به روال عادی زندگی برایشان سخت می شود.اما برای این که این افسردگی را زودتر از سر بگذرانید به خودتان بگویید که این احساس عادی هست و ممکن هست چند روز اکثر طول نکشد. بدین ترتیب کمی وضعیت روحی تان بهتر خواهد شد.

 

در این خصوص می‌ تواند به تجربه هاي قبل تان نگاهی بیندازید. مثلا آیا همۀ وقت} پس از تعطیلات گرفتار یکسری دوره رکود و رخوت می شوید؟یعنی اگر پس از دو دوره تعطیلات قبل دچار ناامیدی شده بودید پس احتمال این که در این دوره هم چنین احساسی را تجربه کنید بسیار بالاست.

 

بنابراین با دقت بررسی کنید چه چیزی باعث شد که از افسردگی رها شوید و اکنون باید چه کار کنید تا دچار این چرخه از افسردگی نشوید.

 

دقت به جنبه مفید شغل و حرفه

سعی کنید تمام جنبه هاي مفید شغل و حرفه تان را به خاطر بیاورید. مثلا اگر مدیر آلبوم ای هستید، به کارآیی و تولیدی که می‌ تواند در سال اخیر داشته باشید، بیندیشید.همین طور به این موضوع که اگر تنبلی کنید، از رقابت ( گرچه سالم) با دیگران بازمانده و در عرصه ساخت جای خاصی نخواهید داشت، فکر کنید.

 

اگر هم یکی از کارمندان سازمانی هستید، زیبا ترین بخش کارتان را پیدا کرده و روزهای اول پس از تعطیلات اکثر به آن موارد بپردازید.اگر هم حرفه تان را دوست ندارید، بنابراین با این تصمیم که باید حرفه تان را عوض کنید، کارتان را شروع کنید. مطمئن باشید دیگر احساس افسردگی نخواهید کرد.

 

تغییر زندگی روزمره

در تعطیلات شما به اندازه کافی فرصت استراحت و آرامش داشته اید و از زندگی پر از وقت آزاد و حتی تنبلی روزهای آغازین سال نو بسیار لذت برده اید.اکنون که تعطیلات تمام شده و به زندگی و کارتان بازگشته اید باید به خودتان امیدوار باشید که می‌تواند کارهایی انجام دهید تا از زندگی روزمره پیشین تان – حتی اندکی – متفاوت باشد.

 

در حقیقت هر نوع تغییر در روزمرگی برای روحیه تان مفید هست و جان تان را تازه می‌ کند. بنابراین مثلا با ثبت نام در یک کلاس ورزشی و یا هنری و یا هرچیز دیگری که دوست دارید، تعطیلات را به اتمام برسانید.گاهی اوقات هم ممکن هست استراحت و تفریح توانسته ذهن تان را به خوبی فعال کند و شما نسبت به زندگی ، حرفه ، روابط و غیره دید تازه ای پیدا کرده باشید.

 

بنابراین بعد از تعطیلات که با انرژی کافی به کار و زندگی تان برمی گردید، برترین زمان برای اعمال این تغییرات هست. با اینکار نه تنها وضعیت تان را نسبت به پیش از تعطیلات بهتر می کنید، بلکه بی جهت گرفتار افسردگی پس از تعطیلات نمی شوید.

 

اهداف سال نو

اگر برای سال نو فهرستی از تصمیم ها و اهدافی دست نیافتنی ترتیب داده اید و اکنون با سپری شدن تعطیلات سال نو، خود را در برابر آن ها و سختیهای عملی کردن شان می بینید و نگران شده اید، خودتان را بیش از این آزار ندهید.به جای اینکار، لیست خواسته ها و اهداف تان را دوباره بررسی کنید و این بار بر زمینه توان و انرژی تان برنامه ریزی کنید.

 

آن تصمیم هایي که عملی کردن شان بسیار سخت هست و شما را مضطرب می‌کند فعلا حذف کرده و به زمان دیگری که از حال و هوای تعطیلات به خوبی بیرون آمده اید موکول کنید.این بار موقع برنامه ریزی دقت کنید اهداف تان دست یافتنی و کاملا منطقی باشند.

 

بودن در کنار عزیزان

بخشی از افسردگی پس از تعطیلات به خالی شدن دور و برتان از خانواده و دوستان و آشنایان تان برمی گردد.اما نگران نباشید باز هم می‌ تواند ارتباط تان با دوستان و اعضاء خانواده حفظ و روحیه خود را مفید نگه دارید.برای تعطیلات آخر هفته برنامه ریزی کنید و بازهم کنار هم باشید و با این ترفند افسردگی را از خود دور کنید.

 

فعالیت هاي زیبا

برای این که بتوانید هیجان نمونه سال نو را در وجود خود حفظ کنید، می‌ تواند برای خود فعالیت هاي دیدنی ترتیب دهید. مثلا به ورزش محبوب تان بپردازید و یا به سینما و یا تماشای تئاتر بروید.میتواند از دوستان تان هم بخواهید که همراهی تان کنند. گرچه بهتر هست نوع فعالیت انتخابی تان با بودجه تان سازگاری داشته باشد.با این روش میتواند حتی پس از پایان یافتن هیجان و شادی هاي مربوط به تعطیلات سال نو، همچنان از زندگی تان لذت ببرید.

 

ورزش و گزینه غذای مناسب

سعی کنید غذاهایی مصرف کنید که هورمون سروتونین ( هورمون سرخوشی ولذت ) در بدن تان افزایش یابد.غذا هاي حاوی تریپتوفان – مثل موز، محصولات لبنی، مرغ و نخود فرنگی – این خاصیت را دارند.بدون هیچ عذر و بهانه ای ورزش کنید. زیرا ورزش حال روحی تان را مفید میکند.

 

کمک از مشاوران

 به گزارش پارس ناز همۀ ما در زندگی مشکلات آزاردهنده ای داریم که معمولا در تعطیلات به علت برنامه هاي تفریحی و دید و بازدید، آن ها را موقتا فراموش می‌کنیم.اگر پس از تعطیلات این مشکلات شما را افسرده میکنند، نزد مشاور کارکشته رفته و با کمک او، شروع به حل مشکلات تان نمایید.تصور این که می‌تواند از پس آن ناراحتی ها برآیید، حال تان را مفید می‌کند.

 

روراستی با خود

با خودتان روراست باشید و بررسی کنید که چه چیزی به شما انگیزه کار و زندگی می دهد.اگر لازم هست در حرفه تان، مهارتی را افزایش دهید، پس برای آن برنامه ریزی کنید و با افرادی که می توانند در این راه کمک تان کنند، گفتگو نمایید.با خود بیندیشید که از زندگی تان چه می خواهید و وقتی به نتیجه درست برسید، برگشتن از تعطیلات و شروع فعالیت هاي مورد نیاز برای تان آسان تر می شود.

 

سال پیش رو

از همان نخستین روز کاری، سال پیش رویتان را سالی پر از موفقیت و پر انرژی تصور کنید تا وجودتان از اضطراب آرام شده و گرفتار نگرانی و افسردگی پس از تعطیلات نشود.با خود تصور کنید در فصل هاي گوناگون سال اخیر می خواهید چه کارهایی انجام دهید و در ذهن خود برنامه ریزی کنید.این روش باعث می شود به زندگی و شروع دوباره کارها با شوق و اشتیاق نگاه کنید و افسردگی از شما دور بماند.

 

 

Loading...
عکس های لو رفته دختران بی حجاب در آرایشگاه زنانه
عکس های لو رفته دختران بی حجاب در آرایشگاه زنانه
مشاهده بیشتر