پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تفاوت های جالب بین فرزندان اول و آخر

تفاوت های جالب بین فرزندان اول و آخر

تفاوت های جالب بین فرزندان اول و آخر 

بین فرزندان اول وسط و آخر تفاوت هایي وجود دارد که در رشد و شکل گرفتن ذهن و تفکر آنها کاملا تاثیر گذار هست. به عنوان مثال معمولا فرزندان اول پیروز تر از بقیه میباشند.فرزندان یک خانواده کاملا شبیه به یکدیگر نیستند و ممکن هست دارای خصوصیات و روحیات منحصربفردی باشند.

 

مطالعات تجربی نشان میدهد فرزندان اول، وسط و آخر دارای تفاوت‌هایي نسبت به یکدیگر میباشند. برای مثال فرزند اول معمولاً از قدرت استقلال، مسئولیت پذیری و ریسک‌پذیری بالاتری در مقایسه با فرزندان بعدی برخوردار هست. دانشمندان این تفاوت‌ها را به حساسیت بالاتر والدین در امر بزرگ کردن و نگه داری از فرزندان ارشد خانواده نسبت می دهند.

 

والدین به واسطه تجربه‌اي که برای بزرگ کردن و تربیت فرزند ارشد بدست می‌آورند، حساسیت کمتری نسبت به فرزندان بعدی از خود نشان داده و همین مسئله باعث می‌شود این فرزندان خلاقیت، آزادی و راحتی بیشتری در زندگی‌شان احساس کنند و تعداد زیادی از فعالیت هایي که فرزند اول اجازه انجام آن را ندارد، برای فرزند دوم امکان پذیر و قابل دسترس باشد.

 

از طرفی فرزندان اول حتی با وجود اختلاف سنی کم با سایر فرزندان نوعی حس مراقبت، مسئولیت و سرپرستی از خواهر و برادر کوچکترشان از خود بروز می دهند. آنها معمولا به والدین در امر بزرگ کردن سایر فرزندان خانواده کمک می کنند و نگه داری از کودک را به نوعی می آموزند.دیدنی هست بدانید، فرزندان اول اضافه بر خصوصیات روحی به لحاظ فیزیکی و بهره هوشی نیز با سایر فرزندان تفاوت دارند.

 

فرزند اول به علت جوانتر بودن نسبی پدر و مادر، نگرانی مادر از سلامت جنین و اهمیت دادن به تغذیه حین بارداری در صورت نداشتن مریضی اساس اي خاص، معمولاً از سلامت جسمی و روحی بهتر برخوردارند.فرزندان آتی نیز چنانچه در سنین جوانی والدین خود به جهان بیایند از سلامت روحی و جسمی خوبی برخوردار می‌شوند

 

اما هرچه والدین به سنین میانسالی و مادر به اواخر دوران باروری خود نزدیک شود، احتمال ابتلا به انواع مریضی ها به ویژه مریضی هاي ژنتیکی در کودکان اکثر می‌شود

 

تک‌فرزندی یا چندفرزندی؛ کدام بهتر هست؟

دانشمندان بر این باورند که تک فرزندی یا چند فرزندی همگی بر خصوصیات روحی و جسمی کودکان اثر می‌گذارد.بر اساس تحقیقات، چنانچه تنها یک کودک در خانواده بدنیا بیاید، معمولاٌ با وجود تغذیه مناسب و امکانات بینظیر که خانواده در اختیار او قرار می دهد، اما به لحاظ شرکت در فعالیت هاي اجتماعی و فرهنگی، آشنایی با دوستان و فعالیت هاي گروهی با نوعی ضعف و عدم اعتماد به نفس مواجه می‌شود.

 

 به گزارش پارس ناز تک فرزندان معمولاً حالت انزوا داشته و حتی در بعضی موارد در دوران کودکی دوست خیالی برای خود گزینه می کنند، چرا که فاقد دوست و همبازی حقیقی در قالب برادر و خواهر میباشند.از سوی دیگر، کودکانی که دارای خواهر و برادر میباشند اجتماعی تر بوده به شرکت در جمع هاي گروهی و انجام فعالیت هاي تیمی اکثر علاقه نشان می دهند

 

و اعتماد به نفس بالاتری دارند.گرچه نباید نقش ژنتیک را در رفتار فرزندان نادیده گرفت و بررسی دقیق نقش تولد کودکان در رفتار آنان منوط به انجام تحقیقات گسترده‌تری و شناسایی سایر عوامل هست.

 

 

Loading...
گردش دختران مدل اینستاگرام در خیابانهای تهران + تصاویر
گردش دختران مدل اینستاگرام در خیابانهای تهران + تصاویر
مشاهده بیشتر