پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تمرینات ورزشی قدرتی بدنسازی برای کاهش وزن

تمرینات ورزشی قدرتی بدنسازی برای کاهش وزن

تمرینات ورزشی قدرتی بدنسازی برای کاهش وزن 

شمار زیادی از تمرینات ورزشی میباشند که میتوانند منجر به کاهش وزن گردند، مخصوصا ورزش هاي بدنسازی که بسیار متعارف هست. این تمرین یکی از مواردی هست که با آن می توانید چربی‌هاي اضافی بدن را از دست بدهید. ددلیفت هالتر تقریباً همه ي عضلات بدن را درگیر می‌سازد و اثر متابولیکی بسیار بینظیر دارد

 

برای انجام این تمرین کافی هست یک هالتر بردارید. اگر در این تمرین تازه کار هستید کوشش کنید از وزنه‌هاي کمتر بهره گیری کنید. اکنون پاهای خود را به عرض شانه باز کنید. کمی زانوها را خم نمایید. هالتر را جلوی ران خود قرار دهید و کوشش کنید کف دستتان به سمت شما باشد. باسن را به عقب ببرید، زانوهای خود را به سمت هالتر خم کنید و سپس آن را بردارید.

 

اسکات هالتر:
این تمرین نیز می تواند در سوزاندن چربی به شما کمک بکند. گرچه باید به دلیل داشته باشید که انجام صحیح آن ضروری هست. برای این کار کافیست پاهای خود را به عرض شانه باز کنیدو صاف بایستید. هالتر را با دو دست بگیرید و پشت گردن خود قرار دهید. اکنون باسن را به سمت عقب ببرید، زاوهای خود را خم کنید و پایین بروید. کمی توقف کنید و به آرامی خود را به موقعیت اصلی برسانید.

 

پایین آوردن دست باز:

در حالی که بارفیکس نیز همین کار را انجام می دهد اما همۀ بانو‌ها نمی توانند آن را به خوبی انجام دهند. این تمرین میتواند چربی‌هاي شکمی را به خوبی بسوزاند و شما را در رسیدن به کاهش وزن کمک نماید.برای انجام این تمرین، امثال شکل در موقعیت مناسب بنشینید. اکنون دسته‌هاي دستگاه را بگیرید و کف دست را به طرف خود نگه دارید. اکنون دسته‌هاي دستگاه را به سمت خود بکشید و مجدد به موقعیت اول برگردانید.

 

پرس بالا سینه با دمبل:

پرس نشسته اگر به درستی انجام شود مزایای بسیار زیادی به همراه خواهد داشت. این حرکت ساده میتواند قسمت‌هاي گوناگونی از بدن هم چون شانه‌ها، عضله سه سر بازو و حتی عضله دوسر را تقویت کند.برای انجام این تمرین، یک نیمکت قابل تنظیم تهیه کنید و امثال شکل با زاویه ۱۵ الی ۳۰ درجه روی آن بنشینید.

 

هالتر را با دست خود بگیرید. اکنون میله را به سمت قسمت بالایی سینه خود بیاورید. چند ثانیه در همین حالت بمانید و میله را به موقعیت آغاز‌اش برگردانید.

 

پرس سرشانه نشسته با هالتر:

در بانو‌ها عضلات شانه معمولاً به خوبی مورد دقت قرار نمیگیرد. عضلات ضعیف سریع‌تر از عضلات قوی رشد می کند. شما میتوانید با این تمرین به اهداف کاهش وزن خود دست پیدا کنید.

 

برای انجام این تمرین، یک هالتر را با دست خود بگیرید. روی یک نمیکت تخت بنشینید. میله را بالای شانه‌هاي خود بگیرید.هالتر باید به گونه‌اي باشد که کف دست رو به جلو قرار گیرد. اکنون هالتر را به سمت بالا ببرید. کمی مکث نمایید و هالتر را به موقعیت آغاز‌اش برگردانید.

 

 

Loading...