پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

روش تهیه فینگر گوجه فرنگی خوشمزه و عالی

مجموعه : آموزش آشپزی
روش تهیه فینگر گوجه فرنگی خوشمزه و عالی

روش تهیه فینگر گوجه فرنگی خوشمزه و عالی 

برای یک ناهار فوق العاده می‌توانید فینگر گوجه فرنگی درست کنید و از خوردن آن در کنار خانواده یا در مهمانی لذت کامل ببرید و مزه مفید آن را بچشید. فینگر فود ها به غذاهای لقمه اي و غذاهای انگشتی و سرپایی و … مشهور میباشند. طرز تهیه فینگر فود ها در خانه به راحتی امکانپذیر هست. کافیست شما کمی صبر و حوصله و خلاقیت به هزینه بدهید.

 

مواد مورد نیاز

گوجه فرنگی «حلقه اي شده»; 3 شماره
شیر ولرم; یک دوم پیمانه
پنیر فتا; 100 گرم
شوید «ساطوری شده»; 50 گرم
نمک; 1 ق چ
شکر; 1 ق چ
پودر خمیر ترش; یک دوم ق چ
آرد «الک شده»; به میزان لازم
روغن زیتون; 1 ق س
روغن مایع; به میزان لازم

 

روش پخت

1. شیر, یک سوم پیمانه روغن مایع, نمک, شکر و پودر خمیر ترش را داخل کاسه اي با هم مخلوط کرده و با بهره گیری از چنگالی بزنید تا با هم مخلوط شود. بعد به تدریج آرد به آن افزوده و ورز دهید تا به صورت خمیر درآید.

 

2. خمیر حاضر شده را به مدت 10 دقیقه ورز دهید.

 

3. با 1 قاشق سوپخوری روغن مایع درون کاسه اي را چرب کنید و خمیر را داخل آن بگذارید. بعد روی آن را با حوله «یا دستمال آشپزخانه» بپوشانید و کنار بگذارید تا به مدت 50 دقیقه استراحت کند. سپس خمیر را مجدد ورز داده و به دو قسمت تقسیم کنید.

 

4. با بهره گیری از وردنه اي یک قسمت از خمیر را روی سطح آردپاشی شده, به صورت گرد پهن کرده و به وسیله قلم مویی روی آن اندکی روغن مایع بمالید.

 

5. به گوجه فرنگی اندکی روغن زیتون زده و با فاصله روی خمیر بچینید. سپس روی هر حلقه گوجه فرنگی اندکی از مخلوط پنیر فتا و شوید «با هم مخلوط شده» بریزید.

 

6. با بهره گیری از وردنه اي قسمت دیگر خمیر را نیز به صورت گرد و به همان اندازه خمیر قبلی باز کرده و آن را روی گوجه فرنگی قرار داده, به صورتی که تمام قسمت هاي خمیر زیرین را بپوشانید.

 

7. به وسیله سر لیوانی «یا کاتر گرد» دور تا دور هر گوجه فرنگی را جدا کرده و دور تا دور خمیر را به وسیله دست نمناک به هم چسبانده و خمیرها را داخل سینی فر که از گذشته با اندکی روغن مایع چرب شده, قرار دهید.

 

8. سینی را در طبقه وسط فر از گذشته با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم شده, به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا مواد پخته و روی آن طلایی رنگ شود.

 

 

Loading...
a
این مرد هیچ رابطه جنسی با خانمش نداشت همسرش آلت تناسلی او را برید
این مرد هیچ رابطه جنسی با خانمش نداشت همسرش آلت تناسلی او را برید
مشاهده بیشتر