پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

تکنیک های ارتباطی کوچک اما تاثیرگذار

تکنیک های ارتباطی کوچک اما تاثیرگذار

تکنیک های ارتباطی کوچک اما تاثیرگذار 

به جای تمرکز کامل روی حرف هایي که می‌زنید باید کمی نیز متوجه حرکات بدن و حالت چشم ها و صورت خود باشید تا تاثیرگذار تر رفتار کنید. همه ي ما نگاه مشهور و جهانی مادران را می شناسیم. وقتی بچه بودیم و در حال انجام کاری خطرناک می شدیم تنها چیزی که نیاز داشتیم آن نگاه طولانی مدت مادر بود تا در جا خشک شویم و به آن کار ادامه ندهیم.

 

در چنین مواقعی هیچ کلمه اي گفته نشده اما با این حال پیام را دریافت کرده ایم. به این می‌گویند قدرت ارتباط غیر کلامی.متوجهش شده باشید یا خیر چیزی شبیه انچه گفته شد در زندگی روزمره نیز جریان دارد و با آموختن اکثر درمورد آن، قادر به تولید فعل و انفعالات بهتری اطراف خود خواهید بود.

 

ارتباط هاي غیر کلامی در واقع کمک می‌کنند خود را بهتر بیان کنید

وقتی خبر ارتباط پنهانی بیل کلینتون با مونیکا لوینسکی اکران شد همه ي شگفت زده شدند بعد از این که خودش به شدت این موضوع را تکذیب کرد! هنوز هم نشانه هاي این که او دروغ میگفت را می‌توان دید مثل بیش از سه مرتبه لمس کردن بینی اش نسب به حالت عادی.

 

دلیلش چنین واکنشی این هست که وقتی یک فرد دروغ می‌گوید فشار خونش به دلیل استرس بالا می‌رود در نتیجه اعصاب اطراف بینی به لرزه می افتند و احساس خارش به وجود می آورند.حالات ریز چهره حرکت هاي بسیار کوتاه صورت میباشند که از دیگر حالات چهره متفاوتند و تقریبا نمی‌توان آن ها را مخفی کرد. درک ارتباط هاي غیر کلامی کمکتان می‌کند نه تنها با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنید بلکه توانایی تان در بیان خود نیز افزایش پیدا کند.

 

انواع مختلفی از ارتباط هاي غیر کلامی وجود دارد و بعضی از آن ها را ممکن هست به سادگی فراموش کنیدتحقیقات روی ارتباط هاي غیر کلامی با انتشار مطلب داروین درمورد ابراز احساسات در انسان ها و حیوانات از سال ۱۸۷۲ آغاز شد. از آن به بعد متخصصان متوجه شدند که بخش بزرگی از دیالوگ ها و یا فعل و انفعالاتمان در واقع متکی بر کلمات نیست:

 

۱- حرکت دست اطلاعات بسیاری را منتقل می‌کند

گذاشتن دست روی گونه یا مالیدن چانه نشان دهنده این هست که فرد عمیقا در حال تفکر هست. جویدن ناخن یا بازی کردن با موها نشان دهنده نگرانی یا احساس نا امنی در فرد هست.

 

۲- حالت هاي صورت ممکن هست متفاوت منتقل شوند

این مورد درصد بزرگی از ارتباط هاي غیر کلامی را شامل میشود.در نظر بگیرید که چند لبخند متفاوت ممکن هست مشاهده نمایید، انواع خنده ممکن هست نشان دهنده شادی، نوستالوژی، دلخوری و حتی ناراحتی باشند.پایین آوردن سر و صورتی رو به زمین می‌تواند نشان دهنده این باشد که شخص مقابلتان چیزی را مخفی میکند و یا خجالتی هست.

 

۳- ژست می‌تواند نشان دهنده نگرش یک فرد باشد

طوری که افراد در حالت ایستاده یا نشسته خود را نگه می دارند بیانگر خیلی چیزها هست. دست به سینه نشستن می‌تواند نشان دهنده این باشد که فرد در حالت دفاعی قرار دارد. رد کردن کچ پاها از روی هم در حالت ایستاده یا نشسته می‌تواند نشانه نگرانی باشد.

 

۴- ارتباط چشمی میتواند خیلی چیزها درمورد انچه یک فرد فکر می‌کند بگوید

گفته میشود که چشم ها پنجره روح میباشند. چشم ها چیزهای زیادی را بروز میدهند حتی قادر نبودن به ایجاد ارتباط چشمی نیز خیلی چیزها می‌گوید.وقتی افراد صادق نیستند اغلب به بالا و سمت راست نگاه می‌کنند و وقتی چیزی را به یاد می آورند به بالا و سمت چپ نگاه می‌کنند. « این حالت برای افرادی که چپ دست میباشند ممکن هست برعکس باشد »

 

۵- ابراز حالت دیجیتال و بهره گیری از اموجی ها میتواند به یک تکست احساس منتقل کند

شبکه هاي مجازی به نوعی اخیر از ارتباط هاي غیر کلامی جان بخشیدند. این موج اخیر شامل شکلک هایي که افراد بهره گیری میکنند، استاتوس هایي که می گذارند و تصویر ها و ویدئو هایي که به اشترا ک می گذارند می‌شود.افراد بدون این که کلمه اي بگویند میتوانند واضح نشان دهند که چه احساسی دارند، تنها با یک کلیک یا لمس ساده و ارسال شکلک ناراحت یا شاد.

 

برای ایجاد ارتباط بهتر با دیگران، این تکنیک هاي ارتباطی کوچک را امتحان کنیدبرای شروع اگر آگاهی خود را نسبت به نشانه هاي غیر کلامی اطراف خود افزایش دهید، بلافاصله متوجه بهبود فعل و انفعالات خود خواهید شد.همین طور کارهای کوچک زیادی هست که می‌توانید انجام دهید تا بدون گفتن حتی یک کلمه ارتباطی بهتر ایجاد کنید.

 

مواظب حرکات کوچک خود باشید

این که زبان بدن خودتان چگونه عمل می‌کند را هم به حساب بیاورید.

برای مثال، وقتی برای نخستین بار کسی را ملاقات میکنید، لبخند میزنید؟ اگر چنین هست، لبخندتان چه چیزی می‌گوید؟ محکم دست دادن به همراه ارتباط چشمی و لبخندی پایدار می‌تواند اعتماد بنفس بالایی که دارید را نشان دهد.

 

از تناقض هاي زبان بدن آگاه باشید

چه درمورد خود چه دیگران، آیا کلمات با آن چه بدن می‌گوید مطابقت دارد؟معانی گوناگون را وقتی می‌گویید ” من مفید هستم ” در نظر بگیرید، مثلا با یک پوزخند می‌گویید یا با صدای بلند. گفتن این جمله با لبخندی گرم نشان دهنده خلوص و این هست که واقعا حالتان مفید هست. اگر همراه باشد با آهی بلند و صدایی افسرده معنای برعکس را میدهد.

 

استرس را با نادرستی اشتباه نگیرید

تا به حال چند بار شده شاهد باشید فردی در حال ارسال پیام یا تماس تلفنی از طرف مقابل ناراحت و خشمگین شود؟ بعضی مواقع دلیل این درگیری تنها این هست که طرف مقابل روزی سخت و استرس زا داشته.اشتباه برداشت کردن حرکات و طرز بیان دیگران زمانی که دچار استرس میباشند خیلی ساده اتفاق میوفتد.

 

 به گزارش پارس ناز بنابراین اگر روزی سخت داشتید مواظب این موضوع باشید. دفعه بعد که در حالت استرس ایمیل یا پیامی دریافت کردید شاید بهتر هست پاسخ دادن را بگذارید برای بعد و زمانی که آرامتر شده اید.

 

به واکنش دیگران دقت کنید

درست دقت کردن به ارتباط هاي غیر کلامی دیگران کمکتان می‌کند خیلی پیروز تر با دیگران ارتباط برقرار کنید.برای مثال اگر با فردی روبرو هستید که دست هایش را مقابلش در هم گره کرده، ممکن هست نشان دهنده این باشد که آن فرد احساس آسیب پذیری یا ناراحتی میکند. بنابراین سعی کنید

 

کاری انجام دهید که او احساس راحتی بیشتری کند.این تکنیک هاي کوچک را هر روز تمرین کنید تا مشاهده نمایید در ارتباط هاي هرروز تان با دیگران به کمک زبان بدن چقدر پیشرفت کرده اید.

 

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
قاچاق کوکایین با دختران زیبای پرطرفدار اینستاگرامی (عکس)
قاچاق کوکایین با دختران زیبای پرطرفدار اینستاگرامی (عکس)
مشاهده بیشتر