پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

معرفی بهترین روش ها برای کنترل تیروئید پرکار

معرفی بهترین روش ها برای کنترل تیروئید پرکار

معرفی برترین روشها برای بازرسی تیروئید پرکار 

تیروئید پرکار می تواند منجر به کاهش وزن شدید و بی خوابی هاي شبانه شود همین طور تعریق چندان بدن از نشانه هاي آن هست.پرکاری تیروئید در اثر فعالیت بیش از اندازه این غده رخ می دهد به عبارتی ساخت بیش از حد هورمونهای T3 ،،، T4 منجربه پرکاری تیروئید می شود. پرکاری تیروئید در زنان شایع‌تر هست. در این عارضه علائمی از مریضی از جمله تپش قلب کاهش وزن تعریق عدم تحمل گرما لرزش و بیقراری نمایان میشود.

 

علائم اصلی پرکاری تیروئید

1.اضطراب
2.کج خلقی
3.افزایش حس بویایی
4.سندروم روده تحریک پذیر
5.نازک شدن مو
6. ضربان نامنظم قلب
7. تغییرات در وزن
علل اصلی پرکارشدن تیروئید
1.مریضی گریوز
2. گواتر
3. مصرف بیش از حد هورمون‌هاي تیروئید
4. ترشح غیرطبیعی هورمون TSH (هورمون تحریک کننده تیروئید)
5. تیروئیدیت (التهاب غده تیروئید)
6. – مصرف بیش از اندازه ید

 

حال در این جا برترین راه هاي طبیعی برای درمان پرکاری تیروئید بیان شده هست.رژیم خوراکی مناسب برای پرکاری تیروئید یکی از برترین روشها محسوب میشود. آب میوه‌هاي سبز مثل کلم، اسفناج، اسپیرولینا می تواند به فراهم سازی مواد مغذی بدنتان کمک شایانی کند.

 

عدم مصرف غذا هاي فراوری شده یکی از مهم ترین مسائل در این خصوص تلقی می شود.مصرف گیاهانی که خاصیت ضدالتهابی دارند مثل ریحان، رزماری و پونه کوهی بسیار در بهبود عملکرد تیروئد موثر هست.زنجبیل ، یک گیاه ضد التهاب هست که می تواند در راس تمامی گیاهان با این خاصیت قرار گیرد اضافه بر آن به شدت برای تقویت سیستم ایمنی بدن موثر هست.

 

چند نکته طلایی

یک رژیم خوراکی فاقد گلوتن برای افراد مبتلا به مشکلات تیروئیدی خوب هست.بهره گیری از لبنیات کم چرب برای بیماران برترین گزینش هست.از مصرف طعم دهنده‌ها و یا رنگ هاي مصنوعی به شدت اجتناب کنید چرا که این مواد تیروئیدتان را هدف می گیرند.
حذف شکر ار برنامه غذاییتان مهم ترین کاری هست که میتوانید برای تیروئید پرکارتان انجام دهید.

 

غذا هاي نیمه آماده و کنسروی را از رژیم خوراکی‌تان حذف کنید لذا سیستم ایمنی بدنتان به شدت کاهش می‌یابد.هرروز ۳ تا ۴ لیترآب مصرف کنید.مصرف کلیه غذاها و نوشیدنی‌هاي تحریک‌کننده مثل شکلات و نوشیدنی‌هاي کافئین‌دار مثل چای، قهوه، کولا و همین طور کشیدن سیگار باید در این بیماران محدود شود.

 

4 راه طبیعی برای درمان و بازرسی تیروئید پرکار

لیمو ( هرروز 2میلی لیتر)
ب کمپلکس (هرروز 50 میلیگرم)

 

خصوصاً ویتامین‌هاي B1 ، B2 ، و B12 همراه رژیم خوراکی بسیار خوب هست. به طور کلی بهره گیری از مولتی ویتامین و مولتی مینرال پیشنهاد میشود.

 

استرول‌هاي گیاهی

 به گزارش پارس ناز استرول هاي گیاهی در روغن سویا، روغن ذرت، آجیل، حبوبات، غلات سبوس دار، میوه ها و سبزیجات و حتی شکلات تیره موجود هست. مطالعات اخیر نشان می دهد که هرروز مصرف ۲ گرم استرول میتواند خطر کلسترول ال دی ال را به میزان ۶ تا ۱۴ درصد کاهش دهد همین طور برای نظارت تیروئید پرکار از برترین انتخاب محسوب میشود.

 

ال کارنیتین هرروز 1000میلی گرم در گوشت، گوشت طیور ماهی آواکادو و بعضی از فراورده‌هاي لبنی وجود دارد. کارنیتین نوعی مکمل خوراکی هست.

 

 

Loading...
درباره ماهور الوند دختر سیروس الوند کارگردان معروف + عکس و اینستاگرام
درباره ماهور الوند دختر سیروس الوند کارگردان معروف + عکس و اینستاگرام
مشاهده بیشتر