پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

بهترین روش ها برای جذاب و دوست داشتنی شدن

بهترین روش ها برای جذاب و دوست داشتنی شدن

بهترین روش ها برای جذاب و دوست داشتنی شدن 

همه ي ما دوست داریم که در اجتماع و بین دوستان و آشنایان فردی خوشگل و دوست داشتنی باشیم در این مقاله ما به شما برترین روشها را معرفی مي کنیم. هر کس ظرفیت این را دارد که یک آدم باحال و خواستنی باشد. نیازی نیست که یک میلیاردر، مدیرعامل شرکت، یا یک فضانورد باشید تا دقت آدم‌ها را به خودتان جلب کنیدشما فقط مي‌توانید خودتان باشید. یک آدم زیبا و باحال که برای همۀ خواستنی هست.

 

اما سوال این هست که چگونه باید ویژگی‌هایي راکه شما را از فرد کناری‌تان متفاوت مي‌کند، برجسته‌تر کنید.در وب‌گاه (وب‌سایت) کورا (Quora)، ده‌ها تن با بینشی بر اساس تجربه‌ي خودشان، به این سوال که “چگونه مي‌توانم یک فرد تبدیل خوشگل‌تر تبدیل شوم؟” پاسخ داده‌اند. ما پاسخ‌هاي شما را غربال کردیم و عملی‌ترین پیشنهاد‌ها را مشخص کردیم.

 

این مقاله را بخوانید تا یاد بگیرید که چه‌طور مي‌توانید آدم‌ها – و مهم‌تر از آن، خودتان را متقاعد کنید که شما یک انسان فوق‌العاده هستید.

 

۱. مهارت‌هاي جدیدی را یاد بگیرید.

با خوب بودن و داشتن مهارت‌هاي گوناگون اطمینان حاصل کنید که آدم‌هاي دیگر شما را در هر موقعیتی زیبا مي‌بینند. به همین علت هست که کاربر ” آنتونی ان. لي” یادگیری مهارت‌هاي خوب را تا جایی که مي‌توانید و برای‌تان امکان دارد، از طراحی وب گرفته تا دوخت و دوز پیشنهاد مي‌کند.

 

به این ترتیب، شما همه ي وقت همان آدمی خواهید بود که دیگران به او مراجعه مي‌کنند، خواه یک دوست نیاز به ساختن یک وب‌گاه (وب‌سایت) برای کسب و کار جدید خود داشته باشد و خواه به یک پتو برای خواهرزاده‌ي تازه به جهان آمده‌اش بخواهد.

 

۲. برای باحال و خواستنی شدن کنجکاو باشید.

یکی از راه‌ها برای تضمین این‌که خوشگل نیستید این هست که سخت و محکم در برابر نظرات و دیدگاه‌هاي متفاوت مقاومت کنید. شما به جای اینکار باید فعالانه به دنبال ایده‌هاي جدید و تجربیاتی باشید که شیوه‌ي فکر کردن و احساس کردن شما را تغییر دهد.

 

“سودهیر دسای” معتقد هست آدم‌ها باید در تمام طول زندگی‌شان یک یاد‌گیرنده باشند. او مي‌نویسد: “همه ي وقت ذهن‌تان را باز نگه دارید، و کنجکاو باشید. دنیایی را بپذیرید که پیچیده هست و تفسیرهای متعدد دارد. یاد بگیرید تا دیدگاه‌هاي‌تان را گسترش بدهید و آن ها را عمق ببخشید.”

 

۳. یاد بگیرید که چگونه یک داستان خوب را تعریف کنید.

شاید شما یک عالم اطلاعات و تجربه داشته باشید – اما اگر نتوانید انها را به آدم‌هاي دیگر انتقال بدهید، کارتان تمام هست.به همین علت “مارکوس گدالد” مي‌گوید شما باید یاد بگیرید که چگونه یک قصه‌گو باشید: “شما فقط هر چه که در ذهن‌تان دارید را وسط یک گفت‌وگو بیرون نمی‌ریزید؛ بلکه به صورت هدفمندی آن را شکل مي‌دهید تا خوشگل باشد…

 

با این تفکر شروع کنید که زندگی شما هدیه‌اي هست که مي‌توانید به دیگران بدهید. پس آن را در برترین کاغذ کادویی که مي‌توانید پیدا کنید، بپیچید! ”گدالد مي‌گوید این یعنی شما باید خواندن ذهن مخاطب‌تان را یاد بگیرید تا مشاهده نمایید که انها چه مدت قادر خواهند بود به شما دقت کنند و شنوندگان‌تان را تا پایان داستان با نکات کلیدی دست بیندازید.

 

دیدنی دقت هست که تحقیقات جدید نشان داد مردانی که مي‌توانند یک داستان خوب تعریف کنند، از سوی زنان خوشگل‌تر دیده مي‌شوند. نویسندگان این مطالعه مي‌گویند چنین تاثیری احتمالا به این علت هست که قصه‌گوهای ماهر ممکن هست در موقعیت بهتری برای نفوذ در دیگران یا به‌دست آوردن قدرت باشند.

 

۴. سه داستان خوب برای در بین گذاشتن با دیگران داشته باشید.

دانستن این‌که چگونه یک داستان را تعریف کنید به خودی خود یک مهارت خوب هست – اما اگر شما برای تعریف کردن داستان کمی استرس دارید، خودتان را به چند داستان شخصی مسلح کنید تا به وسیله‌ي آن ها تعاملی راکه کم‌کم کسل‌کننده مي‌شود، دوباره احیا کنید.

 

دِوِش مي‌نویسد: “کمدین‌ها دقیقا همان زمانی که روی صحنه مي‌روند در مورد مسائل گوناگون صحبت نمیکنند. آن ها نمایش خود را از قبل تمرین مي‌کنند. شما نیز بی‌مقدمه وارد جلسه‌ي گفت و گو‌ي شغلی نمیشوید که هر چه درذهن دارید بگویید. سه داستان خوب در ذهن داشته باشید که حتما طرف مقابل‌تان را سرگرم مي‌کند، به او آگاهی مي‌دهد و وی را درگیر تعامل با شما مي‌کند.”

 

۵. گوش بدهید و با دیگران همدردی کنید.

تعداد قابل‌توجهی از کاربران کورا گفتند که یکی از راه‌هاي خوشگل به نظر رسیدن این هست که نسبت به دیگران علاقمند باشید و به آن ها دقت نشان دهید.این ایده توسط دیل کارنگی در سال ۱۹۳۶ در کتاب پرفروش تو به نام “آئین دوستیابی” به محبوبیت رسید. کارنگی در کتاب خود نوشت: ” تعداد دوستانی که در دو ماه با تلاش برای دقت به آدم‌هاي دیگر و علاقه

 

به انها مي‌توانید پیدا کنید بیش‌تر هست از تعداد دوستانی که در طول دو سال و با تلاش برای علاقمند کردن دیگران به خودتان مي‌توانید پیدا کنید.”کوئنتین هاردی، یکی از کارمندان گوگل و ویراستار سابق نیویورک تایمز، مي‌نویسد: “به دیگران با دقت گوش بدهید، و با کمی شفقت سعی کنید انگیزه‌ها و اقدامات انها را درک کنید.

 

تعداد کمی از ما واقعا در این اساس خوب هستیم. اگر به خوبی و با خیال‌پردازی کافی به دیگران گوش بدهیم مي‌توانیم در تجربه‌ي خود ما از زندگی حد و مرزها را کنار بزنیم و فراتر از انها بریم. اینکار موجب رشد و ارتقاء شخصی ما مي‌شود. فکر کردن به این‌که شما هم ممکن هست اشتباه کرده باشید نیز کمک‌کننده هست.”

 

۶. برای باحال و خواستنی شدن سوالات خوب بپرسید.

در یک مهمانی، لازم نیست که بیش از حد در مورد خودتان برای مردم صحبت کنید تا باور کنند که آدم جذابی هستید. به جای اینکار، آن ها را درگیر گفت‌وگوی عمیقی در مورد شیوه‌ي زندگی خودشان کنید.

 

استفانی وارداواس مي‌گوید، “در صورت نیاز سوالات اندیشمندانه (نه کنجکاوی) در مورد آن ها و علاقمندی‌ها و اولویت‌هاي‌شان بپرسید. واقعا به پاسخ‌هاي انها گوش بدهید. گفت‌وگو را با بحث متفکرانه و سوالات لازم (بازهم یادتان باشد کنجکاوی نکنید) ادامه دهید. در پایان شب آن ها شما را بعنوان یکی از زیبا‌ترین آدم‌هایي که تا کنون ملاقات کرده‌اند، به دلیل خواهند سپرد.”

 

از پرسیدن سوالات به ظاهر ساده هم خجالت نکشید. چنان‌چه اوان راتلیف روزنامه نگاری که برای نشریاتی از جمله نیویورکر نوشته‌هست، به مجله‌ي کسب و کار فست کمپانی (Fast Company) گفت: “تظاهر به دانستن چیزی وقتی که واقعا آن را نمیدانید، هیچ نقطه‌ي مثبتی ندارد. بعنوان خبرنگار هدف این هست

 

که اطلاعات جمع‌آوری کنید، نه این‌که مخاطبین‌تان را تحت تاثیر قرار بدهید. شاید فکر کنید که این موضوع در کسب و کار متفاوت هست، اما هیچ فرقی ندارد.”به هر حال با پرسیدن آن سؤال‌هاي ساده، شما ممکن هست در نهایت آشنایان جدید خود را تحت تاثیر قرار بدهید.

 

۷. آن‌چه را در فکر دارید، بر زبان بیاورید.

کِیت لي مي‌گوید افرادی که اظهار نظر نمی کنند یا با هیچ چیز مخالفت نمیکنند، مي‌توانند خسته‌کننده باشند.او مي‌نویسد، “شما احساس مي‌کنید که واقعا نمی خواهید با آن ها گفت‌وگویی داشته باشید. باید سعی کنید آن‌چه راکه واقعا در مورد بعضی از چیزها فکر مي‌کنید، بر زبان بیاورید حتی اگر آدم‌هاي دیگر آن را دوست نداشته باشند.”

 

۸. علاقمندی‌هاي‌تان را دنبال نمایید.

به جای یادگیری در مورد یک عالم موضوعات کسل‌کننده آن هم فقط به این علت که نسبت به انها اطلاعات داشته باشید، حوزه‌هایي را دنبال نمایید که واقعا به شما انگیزه مي‌دهند. به این ترتیب، زمانی که آن ها را برای دیگران تعریف مي‌کنید، پرحرارت و باحال و زیبا به نظر مي‌رسید.

 

رنه نِي مي‌نویسد، “من فکر نمی کنم که برای خوشگل بودن لازم باشد تلاش خاصی را صورت بدهید، همین که به طور طبیعی به دنبال آن‌چه برای‌تان لذت‌بخش هست بروید، کافی هست! مثلا یک شاگرد مشتاق باشید یا جمع‌کننده‌ي اطلاعاتی که به شما لذت مي‌دهد و هیجان‌زده‌تان مي‌کند.”

 

۹. برای باحال و خواستنی شدن چندان مطالعه کنید.

اگر شما زمان و پول کافی برای سفر به نقاط گوناگون جهان را دارید، بینظیر هست. اما اگر چنین شرایطی را ندارید، هنوز هم با خواندن کتاب و هر چیز خواندنی دیگری مي‌توانید در مورد فرهنگ‌هاي گوناگون و دوره‌هاي تاریخی متفاوت اطلاعات کسب کنید.کتاب‌ها، وبلاگ‌ها یا نشریات دوره‌اي! خود را در معرض هر داستان و ایده‌ي جدیدی که برای‌تان مقدور هست، بگذارید.

 

کِیت اتلی بر اساس بازنگری تحقیقات دهه‌ي قبل روی اثرات روانی داستان خواندن، به واشنگتن پست گفت: “افرادی که داستان‌هاي زیادی مي‌خوانند در همدلی و درک دیگران بهتر عمل مي‌کنند.”چایترا مورلیدهار مي‌گوید، “بسیار بخوان – خواندن چندین و چند جهان جدید را به روی ما باز مي‌کند.”

 

۱۰. کمی حس شوخ‌طبعی داشته باشید.

آودِش سینگ پیشنهاد مي‌کند که کمی حس شوخ طبعی در تعاملات خود با دیگران داشته باشید. او مي‌نویسد، “یاد بگیرید جنبه‌ي روشن‌تر زندگی را مشاهده نمایید و عادت کنید که حتی پس از شکست هم شاد و شاد باشید.”اگر در تلاش هستید که طرف مقابل‌تان را تحت تاثیر قرار دهید، پس بدانید که تحقیقات نشان مي‌دهند برای زنان مردان بانمک، زیبا‌تر میباشند، احتمالا به این علت که چنین مردانی باهوش‌تر به نظر مي‌رسند.

 

۱۱. برای باحال و خواستنی شدن با آدم‌هاي خوشگل دیگر وقت بگذرانید.

سینگ اضافه مي‌کند آدم‌هاي دور و برتان روی شخصیت شما تاثیر مي‌گذارند. او مي‌گوید، “اگر شما وقت‌تان را با آدم‌هاي خسته‌کننده، ناراضی یا زیادی جدی سپری مي‌کنید، به احتمال چندان خیلی زود مثل آن ها خواهید شد. همین موضوع در مورد گذران وقت و همراه بودن با آدم‌هاي خوشگل نیز صدق مي‌کند.”به دنبال این باشید که به آدم‌هاي باانگیزه‌اي که علائق و شور و عشق‌شان را دنبال مي‌کنند، بپیوندید.

 

۱۲. دقت و زمان زیادی را مبذول یکی از علائق‌تان کنید.

شاید وسوسه شوید که در تعداد زیادی از رشته‌ها و اساس‌ها دستی داشته باشید، و در مورد همه ي چیز کمی اطلاعات کسب کنید. به جای اینکار، سعی کنید در مورد یک موضوع تبحر زیادی کسب کنید و تخصص‌تان را در آن حوزه به حد اعلی برسانید.

 

آوریل فانتی مي‌گوید از نظر او آدم‌هایي زیبا میباشند که “در طول یک دوره‌ي زمانی طولانی‌مدت واقعا و با شور و شوق چندان به دنبال یک چیز باشند. انها ممکن هست به دانشمندانی بسیار پیروز یا آدمی تجرد طلب تبدیل شوند. این بخش قصیه اهمیتی ندارد.”

 

۱۳. در کلاس‌هاي فی‌البداهه حرف زدن یا عمل کردن شرکت کنید.

کمدین بیلی کانلی به مجله‌ي کسب و کار کمپانی فست گفت که تمرین هنر بداهه‌گویی مي‌تواند به بهبود مهارت‌هاي ارتباطی آدم‌ها در زندگی روزمره کمک کند. یکی از دلایل چنین تاثیری این هست که این کلاس‌ها باعث مي‌شوند شما به یک شنونده‌ي بهتر تبدیل شوید به این ترتیب که یاد مي‌گیرید به جای تمرکز بر آن‌چه قرار هست پس از مخاطب‌تان بگویید، روی آن‌چه او در حال بیان کردن هست تمرکز کنید.

 

کن گرگ مي‌گوید:

“حتی اگر شما خجالتی هستید و به هیچ عنوان قصد انجام کاری در بین جمعی از آدم‌ها ندارید‌، کلاس‌هاي فی‌البداهه گویی کمدی کمک‌تان مي‌کند که آزادانه حرف بزنید، سریع‌تر فکر کنید و دوباره یاد بگیرید که چگونه بازیگوش و اهل شوخی باشید (عادتی که اغلب بزرگسالان از دست داده‌اند)، و به شما احساس راحتی بیش‌تری

 

برای شوخی و مسخره‌بازی در مقابل آدم‌هاي دیگر مي‌دهد (یکی از مهارت‌هاي زندگی که اغلب به درد بخور هست). گذراندن این دوره مي‌تواند کمک‌تان کند که راحت‌تر حرف بزنید و باعث شود که در هنگام تعامل با افراد دیگر حضور فعال‌تری داشته باشید.”

 

۱۴. برای باحال و خواستنی شدن یک کار غیرعادی انجام بدهید.

اوان آسانو مي‌گوید زیبا بودن مي‌تواند به این سادگی باشد که در بعضی از چیزها با سایر آدم‌ها فرق داشته باشید.او مي‌نویسد: “یکی از دوستان من بعد از دانشگاه کاری انجام داد که هیچ‌کس (دست کم هیچ شخص شناخته‌شده‌اي) قبلا انجام نداده بود. او دور جزیره‌ي مارتا وینه‌یارد از مسیر ساحل پیاده‌روی کرد. اینکار فقط چند روز طول کشید

 

و او یکسری تجهیزات برای چادر زدن با خودش همراه برده بود. ۲۰ سال قبل‌هست، و او هنوز هم داستان این پیاده‌روی را تعریف مي‌کند.”

 

با این حال، هر شخصی منابع یا انگیزه‌ي لازم برای دست زدن به چنین سفر رکورد‌شکنی را درحال‌حاضر ندارد. بنابراین در مورد تجارب غیرمعمولی که تا کنون داشته‌اید فکر کنید. شاید مثلا شما در یک کشور خارجی زندگی کرده‌اید. شاید زمانی کارها و آثار هنری را بعنوان یک شغل جانبی مي‌فروخته‌اید. شاید شما با ۱۰ خواهر و برادر بزرگ شده‌اید. به هر حال قطعا چیزی وجود دارد، بنابراین به کند و کاو ادامه بدهید.

 

۱۵. عجیب و غریب بودن خود را بپذیرید.

دل سینگ مي‌نویسد، “همۀ‌ي ما خصلت‌ها و عادات عجیب غریبی” داریم. “این بخشی از وجود ما هست. آدم‌هاي خوشگل عادات درونی و عجیب خود را مخفی نمی کنند.”لباس پوشیدن، صحبت کردن، و رفتار کردن مثل هر کس دیگری مي‌تواند به نوعی خسته‌کننده باشد – ما شاگردان دبیرستانی نیستیم. بنابراین اجازه دهید آن خلق و خوی مخصوص به خودتان رخ بنماید، و اینکار را با اعتماد به نفس انجام بدهید.

 

۱۶. برای باحال و خواستنی شدن به راحتی با آدم‌ها صحبت کنید.

دانیل لان یک داستان شخصی را با ما در بین مي‌گذارد، که نکته‌ي اخلاقی‌اش، این هست که هیچ کس نمی داند شما تا چه حد خوشگل هستید، مگر این‌که خودتان این را به او بگویید:

 

“شوهر من به همه ي وقت عنوان یک آدم خسته‌کننده توصیف مي‌شود. او واقعا یک مرد بسیار خوشگل هست، با تمام خصلت‌هاي مخصوص به خودش و سرگرمی‌هایي که دارد. مشکل او این هست که هرگز با همکاران یا آشنایان خود صحبت نمیکند و چیزی را با آن ها در بین نمیگذارد.

 

وقتی از او بپرسید که تعطیلات آخر هفته را چه‌طور گذرانده‌هست؟ پاسخ او معمولا این هست: ‘خوب بود’. در واقع او احتمالا در یک حمله‌ي بزرگ در MMO مورد علاقه‌اش (بازی برخط چندنفره گسترده) شرکت کرده، سپس یک فیلم جدید تماشا کرده و در پایان یک کتاب دیدنی مطالعه کرده‌هست. اما او هیچ‌کدام از این ها را با کسی در بین نخواهد گذاشت.”

 

“برای این‌که آن‌ آدمی باشید که از نظر مردم زیبا هست، باید در مورد کارهایی که انجام مي‌دهید حرف بزنید. این همین طور بدان معنی هست که شما باید چیزی داشته باشید که بتوانید در موردش صحبت کنید. کم‌تر کسی هست که به معنای حقیقی کلمه هیچ چیزی برای گفتن نداشته باشد و به هیچ عنوان نظری در مورد موضوع مطرح شده نداشته باشد. پیشنهاد‌ي من این هست که با آدم‌ها صحبت کنید.”

 

در واقع، تحقیقات نشان مي‌دهند که مردم زمانی شخص مقابل‌شان را بیش‌تر دوست دارند که چیزی شخصی را با آن ها در بین بگذارد، هیچ کس تعاملی راکه فقط یکی از طرفین در مورد مسائل شخصی‌اش صحبت کند، دوست ندارد.

 

۱۷. با گروه متفاوتی از آدم‌ها تعامل داشته باشید.

شاید علت حقیقی این‌که شما احساس مي‌کنید زیبا نیستید این باشد که زمان زیادی را با افرادی صرف مي‌کنید که شما را درک نمی کنند. در این صورت، شما باید گروه‌ي متفاوتی از آدم‌ها را پیدا کنید که درک مي‌کنند شما چیزهای ارزشمندی برای درمیان گذاشتن با آن ها دارید.

 

تراویس بیزیورِک مي‌نویسد: “خودتان را از طریق ملاقات با افراد جدید و بیرون رفتن با گروه متفاوتی از آدم‌ها به چالش بکشانید، و آدم‌ها را با چشم‌اندازها و دیدگاه‌هاي گوناگون در زندگی تجربه کنید. من به شما قول مي‌دهم که قطعا آدم‌هایي را خواهید یافت که شما را جذب مي‌کنند و شما را آدم‌هایي باحال و خواستنی مي‌بینند.

 

 

Loading...
لخت شدن دختر جوان در چین وسط خیابان جلوی مردم
لخت شدن دختر جوان در چین وسط خیابان جلوی مردم
مشاهده بیشتر