پارس ناز پورتال

تبلیغات

رازهای سری جراحان پلاستیک که به کسی نمی گویند

رازهای سری جراحان پلاستیک که به کسی نمی گویند

رازهای سری جراحان پلاستیک که به کسی نمی گویند 

جراحان پلاستیک همه ي وقت رازهایی را از بیماران و مراجعان خود مخفی می‌کنند و ما در این مقاله آنها را برای شما افشا خواهیم کرد. بعضی از انواع جراحی هاي زیبایی سال هاست که به کشور ما نیز راه یافته که از آن جمله می توان به عمل بینی اشاره کرد. اما در دهه هاي جدید، این نوع از جراحی ها، تنوع فراوان تری پیدا کرده هست.

 

یکی از وسوسه برانگیزترین چیزها در ارتباط با جراحی پلاستیک، مشاهده تصاویر گذشته و بعد از انجام این عمل هاست. اما بهتر هست پیش از آنکه خود را به دست چاقوی جراحی یکی از جراحان پلاستیک قرار دهید، با بعضی از رازهای مخفی در پس چنین جراحی هایي آشنا شوید. با هم این موارد راکه توسط جراحان پلاستیک به اشتراک گذاشته شده را مرور میکنیم:

 

۱- یکی از بیمارانم به علت این که گمان می کرد فرد اخمو و بداخلاقی به نظر می رسد در صدد انجام عمل لیفت ابروهای خود بر آمد

 

این دکتر و جراح زیبایی می گوید من به جای جراحی از نوعی وکس برای بالا بردن ابروهای بهره گیری کردم. با اینکار چهره او تغییر بسیار خوبی کرد و ۵۰۰۰ دلاری راکه باید برای این عمل هزینه می کرد نیز برای خودش باقی ماند. در بسیاری دیگر از بیماران نیز، تنها با بعضی از سرم ها و کرم هاي لیفت اینکار به راحتی انجام می شود. اگرچه نتیجه حاصل از این روشها موقتی هست با این حال، می تواند در کاهش میزان چروک و تورم هاي احتمالی موثر باشد.

 

۲- زمانی که والدین کودکانی که روی صورت شان خراشی به وجود آمده از اورژانس به من زنگ می زنند حقیقتا عصبانی می شوم

 

واقعا فرقی نمی کند که آن چند بخیه توسط من زده شود یا یکی از پزشکان کشیک بخش اورژانس اینکار را انجام دهد. تنها فرقش این هست که اگر من اینکار را انجام بدهم شما ناگزیر به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود. به جز مواقعی که آسیب واقعا جدی هست، حقیقتا احتیاجی به دخالت جراح پلاستیک برای چند خراش و بریدگی ساده وجود ندارد.

 

۳- من هزینه اي معادل ۲۰۰٫۰۰۰ دلار (حدود ۷۰۰ میلیون تومان) برای خریدن یک دستگاه لیزر پرداخته ام که احتمالا آن را به بیمارانم توصیه می کنم با این حال سایر راهکارهای درمانی ارزان تر نیز وجود دارد

 

همواره این را به خاطر داشته باشید، زمانی که دکتر تان موردی را به شما توصیه میکند، در مورد جایگزین هاي احتمالی آن سئوال کنید. بعنوان مثال می‌ تواند از بعضی از لایه بردارهای شیمیایی بهره گیری کنید که ممکن هست به اندازه لیزر مفید و یا حتی بهتر عمل کند.

 

۴- ما جراحان پلاستیک، سلاحی برای روز مبادا به نام زالو داریم

 

این جاندار از مسدود شدن عروق خونی پیش گیری به عمل می آورد. در جراحی هایي چون لیف هاي سینه و یا انگشت هاي به هم چسبیده که می توانند به مرگ منجر شوند از زالو بهره گیری می شود. شاید برای تان عجیب به نظر برسد اما تعداد زیادی از جراحان پلاستیک که کارهای ترمیمی انجام می دهند به صورت مداوم از زالو بهره گیری می‌ کنند.

 

۵- اگر افتادگی پلک ها باعث کاهش دید شما شده باشد، عمل لیفت پلک تان را بیمه تقبل خواهد کرد

این قانون که بر سر آن مناقشاتی وجود دارد در کشور ایالات امریکا حاکم هست.

 

۶- ما جراحان پلاستیک، گاهی به شما می خندیم

یکی از جراحان پلاستیک از بعضی از سئوال هاي بی ربط بیمارانش می گوید. وی اظهار می دارد که ایمیلی را از یکی از بیمارنش دریافت کرده که از او پرسیده اگر دوباره شروع به آشپزی کردن کند، پروتزهایی که در سینه اش گذاشته شده، آب نخواهند شد. وی مورد نمونه دیگری را نام می برد که برای پرسیدن این سئوال به مطب او آمده بودند.

 

۷- آنها تصور می‌کنند چهره هاي غیر طبیعی و یخ زده تعداد زیادی از هنرپیشه ها با آن لب هاي ورم کرده بسیار مزحک هست

 

۸- چگونه یک جراح پلاستیک را گزینه می کنم؟

من به دنبال جراح پلاستیکی خواهم گشت که به آموزش سایر جراحان مشغول باشد که عمدتا به آنها «مدیران صاحب فلوشیپ» گفته می شود.

 

۹- آیا مواقعی وجود دارند که از رفتن به مطب پرهیز کنیم؟

شاید بهتر باشد که بعضی از بیماران به جای آنکه چشم هاي خود را به علت نور خورشید به شدت تنگ کنند، کرم ضدآفتاب محتوی «زینک» و «دی اکسید تیتانیوم» زده و از عینک آفتابی بهره گیری کنند. در چنین مواقعی پزشکان احساس خوبی را تجربه نمی‌ کنند.

 

۱۰- پیش از آنکه ما را مورد قضاوت قرار دهید، بدانید تعداد زیادی از ما به فعالیت هایي غیر از عمل هاي جراحی زیبایی نیز مشغول هستیم

درست هست که ما اعمال جراحی زیبایی فراوانی را انجام می دهیم، با این حال تعداد زیادی از جراحی هاي ما مربوط به شکاف لب ها، دهان، جراحی هاي ترمیمی دست و صورت و نیز برطرف کردن سوختگی ها، اعمال جراحی مربوط به سرطان و یا سوانح بسیار پرآسیب هست.

 

۱۱- درست هست که جراحان پلاستیک به نواحی گوناگون بدن سایر افراد بوتاکس تزریق میکنند و اعمال جراحی زیبایی روی آنها انجام می دهند اما اغلب آنها خودشان چنین عمل هاي جراحی را انجام نمی‌دهند

 

شاید علت اصلی این امر نوعی خودپسندی در بین آنها باشد چرا که می خواهند خودشان جراح کار زیبایی خود نیز باشند.

 

۱۲- یک چهارم بیماران را مردها تشکیل می دهند

مردها اعمالی چون لیپوساکشن، بوتاکس، بالا کشیدن پلک، کاشت مو و کارهایی از این قبیل را به کرات انجام می دهند.

 

۱۳- زمانی که می خواهید عملی را بر روی بدن خود انجام دهید بهتر هست در آن مورد تا می‌ تواند سئوال بپرسید و اطلاعات کسب کنید

 

 به گزارش پارس ناز متاسفانه اکثر افرادی که بدن خود را در معرض خطر اعمال جراحی زیبایی قرار می دهند، پیش از رفتن زیر تیغ جراحان پلاستیک، عمدتا سئوال چندانی نمی پرسند.

 

 

ماجرای دختری که برده جنسی شد اما خود را نجات داد
ماجرای دختری که برده جنسی شد اما خود را نجات داد
مشاهده بیشتر