پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

حقایق ترسناک درباره قتل های زنجیره ای جهان

حقایق ترسناک درباره قتل های زنجیره ای جهان

حقایق ترسناک درباره قتل های زنجیره ای جهان 

به شما حقایقی را معرفی می کنیم که در طول تاریخ درمورد قتل های زنجیره ای و قاتل هاي مشهور جهان رخ داده هست و تعجب آور می باشد. قتل هاي زنجیره اي همۀ وقت} یکی از انواع بسیار خطرناک قتل ها به شمار می‌روند زیرا تا زمانی که قاتل دستگیر نشود این سریال خطرناک و مخوف ادامه دارد و رنگ آرامش به جامعه برنمی گردد. در این نوشتار ۵۵ حقیقت دیدنی در مورد قتل هاي زنجیره اي جهان را برایتان بیان می کنیم.

 

۱. قاتل در قتل هاي زنجیره اي کسی هست که سه نفر یا بیش‌تر را طی یک دوره‌ي زمانی بیش از یک ماه به قتل رسانده باشد؛ و گرچه یک دوره استراحت بین قتل‌ها نیز داشته باشد. این قتل‌ها معمولا بر اساس ارضاء روانی «اغلب جنسی» صورت می گیرند، هر چند ممکن هست با انگیزه‌اي مثل خشم، هیجان، پول، و جلب دقت نیز صورت بگیرند.

 

۲. بنا به گزارش‌هاي پلیس فدرال امریکا «FBI»، بیش از ۷۰٪ از قاتلان قتل هاي زنجیره اي دچار مشکلات مربوط به سوء مصرف مواد بوده‌اند. هرچند تنها تعدادی از قاتلان در قتل هاي زنجیره اي به الکل و مواد معتاد بوده‌اند، اما تعداد زیادی از انها این دو را در دوران جوانی خود تجربه کرده‌اند.

 

۳. تعداد زیادی از قاتلان زنجیره‌اي رویدادهای استرس‌زای جنسی را در دوران کودکی تجربه کرده‌اند.

 

۴. دکتر هارولد شیپمن «۱۹۴۶-۲۰۰۴ » کسی هست که بیش‌ترین تعداد قتل هاي زنجیره اي در تاریخ مدرن را انجام داده‌هست؛ بیش از ۲۵۰ قتل به او نسبت داده شده‌هست. او یک دکتر انگلیسی بود که بیماران خود را به قتل می رساند: مسن‌ترین قربانی وی یک بانوی ۹۳ ساله بود، و جوان‌ترین قربانی، مردی ۴۱ ساله بود. او در سال ۲۰۰۴ یک روز گذشته از تولد ۵۸ سالگی‌اش، خود را در سلول خود به دار آویخت.

 

۵. فیلم پرفروشِ هفت «Se۷en» یک تریلر ترسناک هست در مورد یک قاتل در قتل هاي زنجیره اي که نقشه میکشد قربانیان خود را با دقت به هفت گناه کبیره «شکم‌پرستی، طمع، تنبلی، خشم، غرور، شهوت و حسادت» به قتل برساند. فیلم‌ پیروز دیگری که در مورد یک قاتل زنجیره‌اي ساخته شد، فیلم “سکوت بره‌ها” بود که برنده‌ي جایزه‌ي اسکار شد.

 

۶. اولین قاتل قتل هاي زنجیره اي در امریکا دکتر هنری هوارد هولمز هست، که به ۲۷ قتل در اواخر دهه‌ي ۱۸۹۰ اعتراف کرده‌هست. او ادعا کرد که نمی تواند در این واقعیت که او یک قاتل هست، تغییری ایجاد کند، درست مثل یک شاعر که نمیتواند از الهاماتی که برای سرودن شعر دریافت می کند، فرار کند!

 

۷. تقریبا تمام قاتلان زنجیره‌اي اعتراف می کنند که آن ها اقدام به قتل خود را ابتدا در حیوانات کوچک امتحان کرده‌اند و سپس سراغ انسان‌ها رفته‌اند. انها اذعان می‌دارند که شکنجه کردن حیوانات لذت زیادی برای آن ها داشته‌هست. با دقت به این‌که تعداد زیادی از قاتلان زنجیره‌اي از خانواده‌هاي به هم ریخته میباشند،

 

چنین رفتار غیرطبیعی و پاتولوژیکی «بیمار گونه» ممکن هست نادیده گرفته شود. پدر جفری داهمر، بعنوان مثال، اصلا نگران نبوده از این‌که پسرش حیوانات را تشریح میکند.

 

۸. مامور سابق اف‌بی‌آی “رابرت کی رسلر” «۱۹۳۷-۲۰۱۳» کسی هست که اصطلاح ” قاتل زنجیره اي ” را در سال ۱۹۷۱ ابداع کرد.

 

۹. استیون اگِر، در کتاب خود به نام “قتل در بین ما”، اشاره می کند که قاتلان سریالی غالبا ارتباط‌اي غیر معمول یا غیر طبیعی با مادران خود داشته‌اند «شخصیت نورمن بیتس در فیلم “روانی” اثر هیچکاک مثالی برای این مورد هست».

 

۱۰. هرچند تعداد زیادی از قاتلان قتل هاي زنجیره اي در زمان کودکی مورد آزار یا ضرب و شتم قرار گرفته‌اند، اما استثنائایی نیز وجود دارد. جفری داهمر تربیتی به ظاهر طبیعی داشته‌هست ولی با این حال به یکی از وحشتانک‌ترین قاتلان جنسی در فرهنگ عامه تبدیل شد. پدر او یک کتاب به نام “داستان یک پدر” نوشت. او با نوشتن این کتاب به دنبال توضیحاتی برای انحراف پسرش بود.

 

۱۱. پژوهشی که روی یک گروه از سایکوپت‌ها که به فرزندخواندگی پذیرفته شده بودند، انجام شد نشان داد که احتمال سایکوپت شدن بستگان بیولوژیکی سایکوپت‌ها ۴-۵ بار بیش‌تر از آدم‌هاي معمولی هست. محققان متوجه شدند که به‌عمل آمدن دانه‌هاي بد در محیط بد آسان‌تر هست.

 

۱۲. تعداد زیادی از قاتلان قتل هاي زنجیره اي گزارش میدهند که میل جنسی قوی و غیر طبیعی داشته‌اند و تعداد زیادی از انها ارتباط با زنان مرده را به زنان زنده ترجیح می‌داده‌اند.

 

۱۳. کرایم تایمز «Crime Times» گزارش می دهد که بیماران روانی ‌آستانه‌ي ترس بزرگ‌تری دارند و کم‌تر احتمال دارد که در برابر محرک‌هاي ترس‌آور از خود واکنش نشان بدهند. به عبارت دیگر، آن ها در برابر ترس ایمن میباشند. اضافه بر این، واکنش “یکه خوردن” در آن ها به طور قابل توجهی کم‌تر از آدم‌هاي معمولی هست، یعنی آن ها نیاز به سطح بالاتری از هیجان یا تحریک دارند برای این‌که یک واکنش احساسی شدید از خود بروز بدهند.

 

۱۴. اغلب قاتلان قتل هاي زنجیره اي در زمان کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. غفلت و سوء بهره گیری از کودکان نه تنها اعتماد به نفس آن ها را از بین می برد، بلکه روی توانایی آن ها برای داشتن رفتار درست در جامعه، موفقیت آکادمیک آن‌ها، و ایجاد ارتباط‌اي سالم با سایر آدم‌ها تاثیر می گذارد.

 

۱۵. چرخه‌ي قاتل زنجیره‌اي شش مرحله دارد: ۱» مرحله‌ي تجلی، که در آن قاتل قتل هاي زنجیره اي کم‌کم از واقعیت دور میشود؛ ۲» مرحله‌ي تور انداختن و شکار، زمانی که قاتل به دنبال قربانی می شود؛ ۳» مرحله‌ي جلب دقت، که در آن قاتل در کمین هست برای به دام انداختن قربانی. ۴» مرحله‌ي اسارت، که در آن قربانی زندانی میشود. ۵» مرحله‌ي قتل که احساسات قاتل در آن بسیار بالا هست، و در نهایت، ۶» مرحله‌ي افسردگی، که پس از کشته شدن رخ میدهد.

 

۱۶. تعداد زیادی از قاتلان قتل هاي زنجیره اي یک “یادگاری” از جنایات خود نگه می‌دارند. برای مثال، وقتی از تد باندی پرسیده شد که چرا با دوربین پولاروید از قربانیان‌اش تصویر می‌گرفته‌هست، او گفت، “هنگامی که شما برای انجام کاری سخت تلاش میکنید، دوست ندارید آن را فراموش کنید! ”

 

۱۷. تعداد بسیار کمی از قاتلان قتل هاي زنجیره اي تسلیم پلیس میشوند. فقط اد کمپر با پلیس تماس گرفت تا اعتراف کند. او در یک کیوسک تلفن منتظر ماند تا زمانی که دستگیر شود.

 

۱۸. بین ۳۰٪ تا ۳۸٪ از بیماران روانی الگوهای مغزی یا EEG «نوار مغزی» غیر طبیعی دارند.

 

۱۹. بیش‌تر روانپزشکان متوجه میباشند که بیماران روانی را نمیتوان با موفقیت درمان کرد.

 

۲۰. طبق برآورد جرم شناسان حداقل ۸۶ درصد از قاتلان زنجیره‌اي دگرجنس‌گرا میباشند. در حالی‌که تعداد قاتلان سریالی همجنس‌گرا کم‌تر هست، اما این قاتلان مرتکب قتل‌هاي بسیار وحشتناکی شده‌اند، مثل جان وین گیسی «۱۹۴۲-۱۹۹۴» و جفری داهمر «۱۹۶۰-۱۹۹۴۴».

 

۲۱. جان اي. رابینسون “اولین قاتل زنجیره اي اینترنتی” نامیده می شود. او بعد از این که از زندان در سال ۱۹۹۳ به جرم اداره‌ي یک گروه فحشا آزاد شد، با بهره گیری از نام “ارباب و برده” شروع به فریب زنان در چت‌روم‌ها کرد و آن ها را به منزل‌اش کشاند و در همان جا به قتل رساند.

 

۲۲. کتابچه‌ي طبقه‌بندی جرایم که بر اساس تحقیقات اف‌بی‌آی منتشر شده‌هست، قاتلان زنجیره‌اي را به سه دسته تقسیم می کند: سازماندهی شده، آشفته، و ترکیبی از هر دو مورد «کسانی که هر دو ویژگی اول را از خود نمایش میدهند». قاتلان زنجیره‌اي سازمان یافته اغلب به لحاظ اجتماعی موجه میباشند،

 

ممکن هست زن یا بچه داشته باشند، و جنایات خود را طبق متد خاصی برنامه‌ریزی کنند. قاتلان زنجیره‌اي آشفته بسیار درون‌رانشی میباشند و دوستان کمتری دارند.

 

۲۳. یکی از قاتلان زنجیره‌اي بدنام تاریخی، اشراف‌زاده‌ي قرن ۱۵ “ژیل د رایس” هست که در طول جنگ صد ساله در کنار ژاندارک جنگید. پس از آن‌که ژاندارک اعدام شد، او خدمتکاران‌اش را وادار میکرد که پسران کم سن و سال را به قلعه‌اش بیاورند و در آن‌جا انها را مورد شکنجه و تجاوز جنسی قرار می‌داد و در نهایت آن ها را قتل میرساند.

 

۲۴. سرِ حدود ۷۰ درصد از قاتلان زنجیره‌اي در زمان کودکی یا نوجوانی آسیب جدی دیده‌هست، برای همین تعداد زیادی از محققان معتقدند که بین نوع چنین صدماتی و قتل‌هاي زنجیره‌اي ارتباط وجود دارد. بعضی از محققان معتقدند که قشر جلوی مغز «منطقه درگیر در برنامه‌ریزی و قضاوت» به درستی در بیماران سایکوپت عمل نمی کند.

 

۲۵. در امریکای قرن بیستم، قاتل‌هاي زنجیره‌اي باعث بروز نوعی اضطراب دائمی در افراد جامعه شده بود- اضطراب در مورد مجرمان و جانیان فراری، خشونت جنسی، و اختلال در رفتار مدنی.

 

۲۶. اگر چه پیش‌بینی این‌که یک کودک در آینده تبدیل به قاتل زنجیره‌اي خواهد شد یا نه غیر ممکن هست اما سه علامت هشدار دهنده‌ي سایکوپت بودن در آینده عبارتند از ۱» شکنجه‌ي حیوانات، ۲» شب‌ادراری طولانی مدت، و ۳» جنون آتش‌افروزی در زمان نوجوانی. جرم شناسان این علائم را “سه گانه‌ي سایکوپتی” می‌نامند.

 

۲۷. هرچند تعداد زیادی از کودکان شب ادراری دارند، اما این رفتار می تواند نشانه‌اي از یک آسیب شناسی‌ «پاتووژی» عمیق‌تر باشد اگر که تا بعد از سن ۱۲ سالگی ادامه پیدا کند. بیش از ۶۰ درصد از قاتلان زنجیره‌اي در بزرگسالی هم رخت‌خواب‌شان را خیس میکردند.

 

۲۸. از میان تمام ایالت‌ها در ایالات متحده، کالیفرنیا با ۱۶ درصد از قتل‌هاي سریالی رخ داده در کل امریکا، دارای بالاترین تعداد قتل سریالی در قرن ۲۰ بود. ایالت مین هیچ گونه قتل سریالی را به خود ندیده‌هست.

 

۲۹. ایالات متحده با ۷۶ درصد از کل قتل‌هاي زنجیره‌اي جهان، دارای بیش‌ترین تعداد قاتلان زنجیره‌اي هست. اروپا با ۱۷٪ رتبه‌ي دوم را در این اساس از آن خود میکند.

 

۳۰. ۲۸ درصد از قاتلان سریالی در اروپا را انگلستان، ۲۷ درصد را کشور آلمان و ۱۳ درصد را فرانسه تشکیل میدهد.

 

۳۱. اغلب قاتلان زنجیره‌اي در ایالات متحده نژاد قفقازی «۸۴٪» دارند. حدود ۱۶٪ از قاتلان افریقایی-امریکایی میباشند.

 

۳۲. اکثریت قریب به اتفاق قاتلان زنجیره‌اي را مردان با آمار بیش از ۹۰٪ تشکیل می دهند.

 

۳۳. زنان فقط درصد بسیار کمی از قاتلان زنجیره‌اي را تشکیل میدهند. در واقع انها اکثریت قربانیان «۶۵ درصد» را تشکیل می دهند.

 

۳۴. اولین قاتل زنجیره‌ایی جنسی از دوران مدرن جک قاتل «جک قصاب» بود، که پنج زن فاحشه را سلاخی کرد.

 

۳۵. به ندرت پیش می آید که قاتلان زنجیره‌اي افرادی را از نژاد دیگری شکار کنند. در نتیجه، از آن‌جایی که اکثر قاتلان زنجیره‌اي سفید میباشند، بنابراین اغلب قربانیان انها «۸۹٪» نیز سفید میباشند.

 

۳۶. در ایالات متحده، اکثریت بزرگی از قاتلان زنجیره‌اي مجرد میباشند، مردانی سفید پوست از طبقه‌هاي پایین تا متوسط. با این حال، قاتلان زنجیره‌اي اسپانیایی، آسیایی، و افریقایی نیز در این کشور وجود دارند. اما، بنا به گزارش‌هاي اف‌ّ‌بی‌آی، سفید پوستان «بر اساس آمارها» به احتمال چندان بیش از هر نژاد دیگری تبدیل به قاتلان زنجیره‌اي می شوند.

 

۳۷. انگیزه‌هاي قاتلان زنجیره‌اي به طور کلی به چهار دسته تقسیم میشود: ۱» توهم «کسی که احساس می کند توسط اشخاصی مثل خدا یا شیطان برای به قتل رساندن دیگران تشویق میشود»؛ ۲» ماموریت‌گرایی «پاکسازی جهان از همجنس‌گرایان یا روسپیان یا درمان مریضی اجتماعی»؛ ۳» لذت‌جویی «کسی که از کشتن لذت می برد»؛ و ۴» تشنه‌ي قدرت بودن. گرچه این دسته‌بندی‌ها با هم به طور قابل توجهی هم‌پوشانی دارند.

 

۳۸. بررسی تاریخی قاتلان زنجیره‌اي دست کم باید از زمان امپراتور روم کالیگولا آغاز شود که از شکنجه کردن و کشتن آدم‌ها لذت وافری میبرد.

 

۳۹. اکثر قاتل زنجیره‌اي توسط ماموران گشتی دستگیر شدند که در حال انجام وظایف روزمره‌ي خود بودند و ارتباطی به تحقیقات در حال انجام درمورد‌ي قتل سریال نداشتند. بعنوان مثال، لری يِلِر زمانی دستگیر شد که در قسمت توقف ممنوع خیابان اتومبیل‌اش را پارک کرده بود و تد باندی توسط افسر گشت بزرگراهی در گرنجر در یوتا، دستگیر شد. دستگیری پس از آن اتفاق افتاد که باندی به فرمان توقف پلیس که به دلایل کاملاً ترافیکی صادر شد، دقت نکرد.

 

۴۰. اغلب قاتلان زنجیره‌اي جوان میباشند: ۴۴ درصد در سنین بیست و اندی سالگی کارشان را شروع کردند، ۲۶٪ در سنین نوجوانی، و ۲۴٪ در سنین سی و اندی سالگی.

 

۴۱. تقریبا در ۱۵٪ از موارد قتل‌هاي زنجیره‌اي، قربانیان به طور کاملا تصادفی گزینه شده‌اند.

 

۴۲. تعداد زیادی از قاتلان زنجیره‌اي از سال‌هاي نخست‌ي زندگی‌شان به شدت به تماشاگری جنسی و فتیشیسم و هیمن طور سایر انحرافات جنسی علاقمند بوده‌اند. تعداد زیادی از انها قبلا از آنکه ورود به منزل‌ي شخصی دیگر و قتل و تجاوز را آغاز کنند، دزدکی روابط جنسی دیگران را تماشا می‌کرده‌اند.

 

۴۳. اف‌بی‌آی در تلاش برای طبقه‌بندی دقیق جنایی، قتل‌هاي زنجیره‌اي و قتل‌هاي سریالی مقطعی را از هم متمایز می کند. یک قاتل زنجیره‌اي همه ي وقت یک دوره “آرامش” عاطفی را بین جنایات خود تجربه میکند، و این وقفه ممکن هست از چند روز تا چند سال طول بکشد. “قاتل سریالی مقطعی” در مقابل، در چند مکان متفاوت و در یک دوره‌ي کوتاه زمانی چند نفر را به قتل میرساند و هیچ دوره‌ي استراحتی ندارد.

 

۴۴. قاتلان زنجیره‌اي معمولا از خانواده‌هاي به هم ریخته میباشند. اضافه بر این، هکلاسی‌هاي‌شان به ندرت آن ها را به یاد می‌آورند، زیرا در دوران مدرسه دوست نزدیک نداشته‌اند. انها اغلب تنها و جدا از باقی آدم‌ها بزرگ میشوند.

 

۴۵. یک قاتل زنجیره‌اي بدون هیچ گونه ساختار اجتماعی در زندگی خود، نمیتواند روابط جنسی طبیعی داشته باشد و بنابراین مجبور می شود به فعالیت‌هاي جنسی انفرادی روی بیاورد. در بعضی از موارد، انها به استمناء «خودارضایی» وسواسی روی می‌آورند، مثل قاتل زنجیره‌اي شوروی آندره چیکاتیلو «۱۹۳۶-۱۹۹۴۴»، که ناحیه تناسلی‌اش به علت استمناء زخم شده بود.

 

۴۶. بر خلاف بعضی از افراد مبتلا به اختلالات روانی، مثل اسکیزوفرنی، سایکوپت‌ها می توانند نرمال و اغلب زیبا به نظر برسند. روانپزشکان این حالت را “ماسک سلامت عقل” می‌نامند.

 

۴۷. مطالعات نشان می دهند که قاتلان سریالی ضریب هوشی « IQ» متوسط یا پایین دارند، اما این طور تصور میشود که آن ها ضریب هوشی بالاتر از حد متوسط دارند. فقط قاتلان زنجیره‌اي که از بمب بهره گیری کرده‌اند ضریب هوشی بالاتر از آدم‌هاي عادی دارند.

 

۴۸. هرچند تعداد زیادی از قاتلان سریالی ضریب هوشی متوسط دارند، اما استثنائایی نیز وجود دارد. هارولد شیپمن، برای مثال، یک حرفه‌اي پیروز بود «یک دکتر عمومی که برای سرویس سلامت همگانی[NHS] کار میکرد». او حتی برای کلینیک آسم کودکان برنده جایزه شد. با این حال، با بیش از ۲۵۰ قتلی که به شیپمن نسبت داده شده هست، او یکی از پرکارترین قاتلان زنجیره‌اي جهان هست.

 

۴۹. چند سال پیش یک بازی تخته‌‌اي به نام “قاتل زنجیره‌اي” به بازار عرضه شد و سبب بروز بحث و جدل‌هایي شد. برنده‌ي بازی کسی بود که بالاترین تعداد آدم را در پایان بازی کشته باشد. این بازی در یک بسته‌ي پلاستیکی به شکل بدن بسته‌بندی شده بود.

 

۵۰. پرکارترین قاتل زنجیره‌اي زن در تاریخ الیزابت باتوری «۱۵۶۰-۱۶۱۴» هست. او پس از مرگ همسرش، همراه با ۴ نفر هم‌دست‌اش به شکنجه و قتل صدها نفر از دختران و زنان جوان متهم شد. یک شاهد اظهارکرده هست که تعداد قتل‌هاي این خانم ۶۰۰ مورد بوده‌هست، هر چند او و همکاران‌اش به ۸۰ قتل محکوم شدند.

 

۵۱. مورخان مینویسند که افسانه‌هایي مثل گرگ‌نماها و خون‌آشام‌ها از قاتلان زنجیره‌اي قرون وسطی الهام گرفته شده‌اند.

 

۵۲. چندین خرده فرهنگ وجود دارند که حول محور صدها قاتل زنجیره‌اي می چرخند. این خرده فرهنگ‌ها شامل فروش، جمع‌آوری، و نمایش یادگاری‌هاي قاتل‌هاي زنجیره‌اي میشود.

 

۵۳. یک گروه موسیقی از شیکاگو به نام “مکابرا” «ترسناک» کل کاتالوگ آهنگ‌هاي‌شان را به قاتلان زنجیره‌اي اختصاص دادند. این گروه، موسیقی خود را “مردِر متال” «murder metal» می‌نامند.

 

۵۴. تعداد زیادی از قاتلان قتل هاي زنجیره اي عاشق این میباشند که قدرت و اختیار داشته باشند. انها تلاش کرده‌اند که افسر پلیس یا نیروی امنیتی بشوند و یا در ارتش خدمت کرده‌اند. همین طور تعداد زیادی از انها با پوشیدن لباس مبدل خود را بعنوان مامور قانون جا می‌زده‌اند تا به قربانیان دسترسی داشته باشند، مثل تد باندی، خفه‌کنندگان دامنه‌ي کوه، و جان گیسی.

 

۵۵. قاتلان سریالی به این علت که ذاتا سایکوپت میباشند، نمی دانند که چه‌طور با دیگران احساس همدردی کنند. انها با دیدن‌ي دیگران رفتار طبیعی را یاد می گیرند، اما این کاملا ظاهرسازی هست. هنری لي لوکاس توضیح می دهد که یک قاتل زنجیره‌اي بودن مثل “ستاره‌ي فیلم بودن هست… شما در حال بازی در بخشی از فیلم هستید.” انها تمایل بسیار زیادی دارند که در نقش یک آدم دارای اختیار خاصی فرو بروند.

 

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
رابطه جنسی این دختر با حیوانات وحشی + عکس و مطالب داغ روز
رابطه جنسی این دختر با حیوانات وحشی + عکس و مطالب داغ روز
مشاهده بیشتر