پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید 

کشور چین با فرهنگ غنی که دارد سرشار از موارد دیدنی برای جهانیان هست, امروز به شما حقایق جالبی درمورد این کشور بیان می کنیم. فکر می کنید درمورد چین همۀ چیز میدانید؟ اما شرط می‌بندیم که هنوز خیلی چیز‌ها درمورد آن نمی دانید. چین فقط اسباب بازی و غذا هاي عجیب نیست, یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین کشورهای جهان هست. اما میخواهیم درمورد چیزهای عجیبی گفتگو کنیم که امروزه در چین وجود دارد.

 

غارنشینان نوین

همه ي چینی‌ها در منزل ها و آپارتمان‌هاي جذاب زندگی نمیکنند, بلکه برخی از آن‌ها در غارهای حقیقی زندگی می کنند. غارهایی که مورد سکونت غارنشینان قرار میگیرند «یائودونگ» اسم دارند. ساکنان این سکونتگاه‌هاي عجیب میگویند که غارشان را با هیچ چیز دیگری در جهان عوض نمی کنند. حدود ۳۰ میلیون چینی در غار زندگی می کنند که برابر با جمعیت استرالیا هست؛ و مانند این می ماند که همۀ ساکنان استرالیا در غار زندگی کنند

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانیدساختمان‌هاي عجیب‌وغریب

اضافه بر این که چین سکونتگاه‌هاي عجیبی مانند یائودونگ‌ها دارد, برخی از عجیب‌ترین ساختمان‌هاي جهان را هم دارد. چین پر از هتل ها, ساختمان‌هاي اداری, آسمانخراش‌ها و دیگر ساختمان‌هاي عجیب هست. یکی از عجیب‌ترین ساختمان‌هاي چین هتل امپراطور هست که در تصویر زیر دیدن میکنید.

 

اگر چه در نگاه اول شبیه مجسمه عظیمی از سه مرد هست, اما در واقع هتلی با ۲۰۰ اتاق هست. وجود این هتل باعث میشود فکر کنید که معماران چینی افراد عجیبی میباشند

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

پارک با تم کوتوله

به نظر چه کسی کوتوله ها, چه خیالی و چه حقیقی, بامزه نیستند؟ چیزی در کوتوله‌ها وجود دارد که باعث می شود از آن‌ها خوشمان بیاید. اما به نظر میرسد چینی‌ها خیلی اکثر از همۀ ما به کوتوله‌ها علاقه دارند چون پارکی را به آن‌ها اختصاص داده اند. اسم این پارک عجیب قلمروی آدم کوچولوهاست. اما اگر کوتوله هم نباشید می توانید از این پارک دیدن کنید.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

منطقه زمانی عجیب

چین سومین کشور بزرگ جهان هست. احتمالاً فکر کنید این موضوع باعث میشود چندین یا حتی صد‌ها منطقه زمانی داشته باشد. اما درست نیست. چین به رغم وسعت زیادی که دارد فقط یک منطقه زمانی دارد که منطقه زمانی پکن نامیده می شود. این یعنی برخی مکان‌هاي چین تا گذشته از ۱۰ صبح طلوع خورشید را نمیبینند

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

سیستم طبقه بندی فیلم ندارد

چین فاقد سیستم طبقه بندی فیلم هست که تقریباً در هر کشوری وجود دارد. این یعنی کودکان چینی اجازه دارند فیلم‌هاي خشونت آمیز یا فیلم‌هاي بزرگسالان را تماشا کنند. هرچند چین این سیستم را ندارد, اما سانسور زیادی دارد. حتی یک کمیته مخصوص در چین وجود دارد که فیلم‌ها را گذشته از انتشار مرور و اگر لازم باشد سانسور می کند.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانیدبزرگ ترین مرکز خرید جهان

چین که سومین کشور بزرگ و یکی از پیشگامان اقتصادی دنیاست میتواند ساختمان‌هاي بزرگی بسازد. این بسیار منطقی هست, اما مادام العمر نیست. چینی‌ها بزرگ ترین مرکز خرید جهان را ساخته اند. ممکن هست فکر کنید بزرگ ترین مرکز خرید جهان همۀ وقت} شلوغ هست, اما یقین کنید این طور نیست. این مرکز خرید با شکست مواجه شد, زیرا تنها چند مغازه در آن باز شد و اکنون هم خالی هست

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

چند خبر مفید برای معتادان تلفن همراه‌هاي هوشمند

آیا شما هم یکی از معتادان تلفن همراه‌هاي هوشمندی هستید که نمیتوانید بدون نگاه کردن به گوشیتان در خیابان راه بروید؟ اگر هستید شرط می‌بندیم که هنگام برخورد با افراد دیگر در موقعیت‌هاي ناخوشایندی قرار گرفته اید. این برای همۀ معتادان موبایل‌هاي هوشمند رخداد می‌افتد, به جز چینی ها! در حقیقت آن‌ها هنگام کار با موبایل و راه رفتن, با افراد دیگر برخورد نمیکنند, زیرا از خطوطی حرکت می کنند که برای آن‌ها تعبیه شده هست.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

ترافیک و راهبندان

راهبندان یک چیز عادی در چین هست و چرا نباشد وقتی سومین کشور بزرگ جهان هست که ۷۰ درصد جمعیت آن نیروی کار میباشند؟ اضافه بر این که چین تاریخ طولانی در ترافیک دارد, طولانی‌ترین راهبندان‌هاي ترافیکی جهان را هم دارد. طولانی‌ترین ترافیک تاریخ در شانگهای رخداد افتاد و ۱۲ روز طول کشید! اگر ما در چنین ترافیکی بودیم دیوانه می‌شدیم!

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

گربه‌هاي بیچاره

تقریباً همه ي میدانند که برخی چینی‌ها عدات خوراکی عجیب دارند. عادات خوراکی عجیب آن‌ها شامل خوردن حشرات تا خوردن سگ‌ها میشود. اما چیزی هست که چینی‌ها خوردنش را اکثر از سگ دوست دارند و آن گربه هست. چینی‌ها به طور متوسط بیش از ۱۹ میلیون گربه میخورند. فکر می کنم کسی باید این ستم به حیوانات را در چین متوقف کند.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

پلی استیشن در چین

پلی استیشن یکی از پرطرفداترین سرگرمی هایي هست که تا اکنون نوآوری شده هست. هر شخصی بازی با پلی استیشن را دوست دارد, زیرا تجربه فراموش نشدنی و شگفت انگیزی برای همه ي هست, گرچه به جز چینی ها! چینی‌ها پلی استیشن و سایر پلتفرم‌هاي بازی را محکوم می کنند. شما نمی توانید در چین پلی استیشن, ایکس باکس و … داشته باشید. با این وجود نمی دانیم سرگرمی جوانان چینی چیست؟ احتمالا به صورت قاچاقی تهیه میکنند.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

نفس کشیدن در پکن

حتماً میدانید که پکن اگر آلوده‌ترین نباشد یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان هست. این شهر آن‌قدر آلوده هست که ما همۀ کسانی که در این شهر زندگی می کنند و آلودگی آن را بردباری میکنند تحسین میکنیم. اما آیا میدانستید که آلودگی پکن به حدیست که یک روز نفس کشیدن در آن معادل مصرف یک بسته سیگار هست

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

شرکت‌هاي خوراکی چین

چین هزاران شرکت مواد خوراکی دارد که برخی از آن‌ها بزرگ‌ترین کمپانی‌هاي غذای جهان میباشند. با این حال همۀ شرکت‌هاي خوراکی چین, غذا را به روش معمول و خوشایندی ساخت نمی کنند. چندین شرکت موادغذایی در چین محکوم شدند که محصولات گوشتی خود را در ادرار بز می‌خواباندند. هم چنین شرکت هایي بودند که متهم شدند با بهره گیری از فاضلاب توفو درست می کنند! خوفناک هست! فقط گوشت و توفو در چین نخرید!

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

آلودگی هوا

یک‌بار دیگر درمورد آلودگی چین گفتگو می کنیم. یکی از غم انگیزترین حقایق درمورد چین این هست که یکی از آلوده‌ترین کشورهای جهان هست. آلودگی هوای چین آن‌قدر خوفناک و گسترده هست که در واقع در اقیانوس آرام حرکت میکند و لس آنجلس و سانفرانسیسکو را آلوده میکند. در واقع آلودگی چین مسئول بیش از یک سوم آلودگی سانفرانسیسکو هست.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

سیاست تک فرزندی

همانگونه که ممکن هست بدانید چندین دهه هست که سیاست تک فرزندی در چین اعمال می شود, اما بزودی سیاست تک فرزندی ممنوع شده و با دو فرزندی جایگزین شده می شود. اما این هرگز اتفاقاتی که به علت سیاست تک فرزندی افتاده را جبران نمیکند. هزاران والدین چینی که دختر به جهان می‌آوردند آن‌ها را ر‌ها میکردند, چون پسربچه می خواستند. سیاست تک فرزندی چین هم چنین باعث میلیون‌ها سقط جنین در سال می‌شد

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

پلیس چین و غاز‌ها

پلیس چین یکی از بزرگ ترین نیروهای پلیس دنیاست. ممکن هست فکر کنید پلیس چین از حیوانات گوناگون بعنوان حیوانات پلیس بهره گیری میکند, اما پلیس چین از سگ یا سایر حیوانات خطرناک بعنوان جانور پلیس بهره گیری نمیکند. به جای بهره گیری از این حیوانات, پلیس چین از غاز‌ها بهره گیری می کند. درواقع پلیس چین به دلیل تیزبینی و طبیعت پرخاشگرانه شان از آن‌ها بهره گیری میکند.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانیدتخم مرغ آبپز

درست مانند مردم سایر قسمت‌هاي جهان, چینی‌ها هم خوردن تخم مرغ آبپز را دوست دارند, زیرا منبعی سرشار از مواد مغذی مهم هست. با این حال برخی از چینی‌ها دوست دارند تخم مرغ را به روش‌هاي عجیب غریبی بپزند. به جای طبخ تخم مرغ در آب, آن‌ها تخم مرغ را در ادرار پسربچه‌ها می‌پزند, چون از نظر مردم برخی از قسمت‌هاي چین این روش لذیذ‌تر هست.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

اعدام

از زمانی که چین راه اندازی شده, اعدام در آن وجود داشته هست. چین یکی از نخستین کشورهایی بود که مرگ را بعنوان مجازات برخی اعمال خشونت آمیز معرفی کرد و هنوز هم در آن اعمال می شود. در واقع شمار اعدام‌هاي چین از مجموع همۀ نقاط جهان اکثر هست که آمار وحشتناکی هست. تنها در سال جدید بیش از ۵۰۰۰ نفر در چین اعدام شدند. این مجازات برای جرایم بزرگی مانند قتل و طفل آزاری در نظر گرفته شده هست.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

فستیوال سگ‌ها

چین فستیوال خاصی دارد که به سگ‌ها اختصاص دارد, اما این جشنواره برای قدردانی از سگ‌ها نیست بلکه برای خوردن آن هاست! این جشنواره که فستیوال گوشت سگ یولین اسم دارد درواقع عجیب نیست, چون چینی‌ها از زمان‌هاي بسیار دور سگ می خورند. در چین اعتقاد بر این هست که خوردن سگ گرمای داخلی را تحریک می کند و باعث خوش بختی می شود

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانیددولت در مورد فرزند شما تصمیم می گیرد

هرچند دولت چین بزودی سیاست تک فرزندی را ممنوع و سیاست دو فرزندی را جایگزین میکند, اما این تنها روش بازرسی جمعیت آن‌ها نیست. در واقع در چین شما تا زمانی که دولت اجازه ندهد نمی توانید بچه داشته باشید. زوج‌هاي چینی باید برای گواهی برنامه ریزی خانوادگی اقدام کنند تا به آن‌ها اجازه دهند یک فرزند داشته باشند

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

همه ي جا با پیژامه

اگر تا اکنون به شانگهای رفته باشید احتمالا صد‌ها نفر را با پیژامه دیده اید که در خیابان‌هاي شانگهای راه می روند. در شانگهای پوشیدن پیژامه بعنوان لباس بیرون کاملا قابل قبول هست. حتی برخی از آن‌ها در رستوران‌ها و مراکز خرید هم پیژامه می پوشند.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

مدفوع در همه ي جا

اگر یک طفل چینی را دیدید که در خیابان با کمک والدینش مدفوع می کند شوکه نشوید. کودکان چینی حق دارند هرجایی اینکار را کنند و حتی شلوارهای مخصوصی میپوشند که آسان باشند. با این حال والدینشان باید بعد از اینکار در مکان‌هاي عمومی آنجا را تمیز کنند.

حقایق جالب درباره کشور چین که باید بدانید

خوردن حیوانات در چین،کارهای عجیب مردم چین،عجایب در چین،درمورد کشور چین و کارهای عجیب‌وغریب

 

Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
خواستگاری که 80/000 بار جواب رد شنیده است +عکس و خبرهای داغ جذاب
خواستگاری که 80/000 بار جواب رد شنیده است +عکس و خبرهای داغ جذاب
مشاهده بیشتر