پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس 

جنگل آمازون در قاره ایالات امریکا قرار دارد که بسیار بزرگ هست و انبوه جنگل ها در آن قرار دارند به گونه اي که هنوز تمام قسمت هاي آن توسط انسان ها بدون دیدن باقیمانده هست. جنگل آمازون بزرگ ترین جنگل زمین هست که 13 کیلومتر مربع وسعت داشته و بخش هایي از نه کشور: برزیل, بولیوی, کلمبیا, اکوادور, گویان, گویان فرانسه, پرو, سورینام و ونزوئلا را دربرمی گیرد.

 

دانشمندان تخمین میزنند که این جنگل بیش از دو و نیم میلیون گونه حشره و بیش از چهل هزارگونه درخت و گیاه, 1500 نوع پرنده و بیش از دو هزار نوع ماهی دارد. آمازون اضافه بر گیاه و جانور دارای قبایل بومی و مردمی هست که در مناطق دورافتاده زندگی می کنند و هرگز کسی را جز افراد قبیله خودشان ندیده اند. برخی از این مردم بومی آدمخوار میباشند و هر کاشفی به آن‌ها نزدیک می شود را میکشند و میخورند.

 

آفتاب کمی میتواند از میان انبوه برگ و درختان این جنگل عبور کند. زمین جنگل آن قدر تاریک هست که حتی در طول روز هم باید با چراغ دستی در آن راه بروید تا بتوانید مشاهده نمایید. حیوانات بسیاری مثل میمون و مار از درختان بالا می روند تا به نور خورشید رسیده و گرم شوند و سپس برای پیدا کردن غذا روی زمین می آیند. جنگل آمازون مکان بسیار جالبی پر از چیزهای اعجاب انگیز هست که به برخی از آن‌ها اشاره می کنیم:

 

قبایل بومی

بیش از ده قبیله از گروه‌هاي کوچک انسانی در بخش‌هاي دورافتاده جنگل آمازون زندگی میکنند. برخی از آن‌ها نسبت به غریبه‌ها و کاشفانی که به مناطق زندگی آن‌ها سفر میکنند مهربان و کنجکاو میباشند. آن‌ها چیزهایی که دارند مثل پوست حیوانات, تیر و کمان‌هاي دست ساز را با وسایل کاربردی کاشفان مثل کارد و ظروف پخت و پز مبادله میکنند.

 

قبایل دیگر بسیار وحشی و خطرناک میباشند. شمار زیادی از کاشفان در ماجراجویی‌هاي خود مفقود الاثر شدند و هرگز پیدا نشدند. هیچکس نمی داند چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده هست. بدبختانه افرادی که به مناطقی از آمازون که پر از بومی‌هاي خطرناک هست سفر می کنند حتی نمی دانند که مورد تعقیب قرار گرفته اند تا این که به آن‌ها حمله می شود. این بومی‌ها شکارچیان ماهری میباشند که به آرامی حرکت می کنند.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکسآدمخوار‌ها

به گزارش سی ان ان در سال ۲۰۰۹ اعضای قبیله کولینا در برزیل مرد جوانی را در جنگل به دام انداخته, کشته, سلاخی کرده و خورده اند. این قربانی تنها ۱۹ سال داشته هست. این منطقه جنگلی در غرب برزیل و در مرز پرو قرار دارد. قبیله کولینا هنگام مبادله وسایلی که نیاز دارند گاهی با مردم روستای انویرا مواجه می شوند.

 

آن‌ها مدت کوتاهی به روستا می آیند و سپس به جنگل برمی گردند. پلیس وقتی درمورد این کشتار فهمید که مردان قبیله برای ساکنان روستای دیگری درمورد خوردن اندام‌هاي یک مرد جوان گفتگو میکردند. خانواده این پسرجوان به محل زندگی قبیله کولینا در جنگل رفتند. آن‌ها از دیدن بدن تکه تکه شده و جمجمه او که از یک درخت آویزان بود وحشت زده شدند. قانون برزیل به پلیس اجازه نمی‌دهد وارد زمین‌هاي بومی شود بنابراین هیچکس در این قتل توقیف نشد.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکسبومی‌ها چوب برهای غیرقانونی را توقیف می کنند

مناطق وسیع جنگل‌هاي آمازون با آتش سوزی و جنگل زدایی‌هاي بی شماری که با هدف ایجاد زمین برای کشتزار انجام میشود ویران شده هست. بااین حال, برخی قسمت‌هاي زمین توسط مردم بومی حفاظت میشود. این زمین‌ها مستقل میباشند و قوانین هیچ کشوری در آن‌ها اعمال نمیشود.

 

برخی چوب بر‌ها وارد این مناطق جنگلی می شوند تا درختانی که غیرقانونی بریده اند را بدزدند. اما اگر توسط مردم بومی بازداشت شوند به دشوار بزرگی افتاده اند. بومی‌ها آن‌ها را شکنجه می کنند یا حتی میکشند. در این تصویر, مرد جوانی را می بینید که توسط آن‌ها بازداشت شده هست. بومی‌ها این تصویر را انداخته و منتشر کرده اند تا دیگران را از سرنوشتشان مطلع کنند که اگر تلاش کنند وارد زمین‌هاي حفاظت شده آن‌ها شوند حماقت بزرگی کرده اند

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکستوپ‌هاي جنگلی

این سنگ‌ها یک راز حقیقی میباشند. صد‌ها سنگ این چنینی در جنگل‌هاي آمازون وجود دارد. آن‌ها مربوط به دوران ماقبل تاریخ میباشند. باستان شناسان نتوانسته اند بفهمند که آن‌ها چرا و چگونه ساخته شده اند. این گوی‌ها حفاظت میشوند. برخی از این سنگ‌ها بش از ۲.۵ متر قطر دارند. سنگ‌ها از منابعی تشکیل شده اند

 

که بسیار دورتر از محل پیدا شدن آن‌ها قرار دارند. این یعنی انسان‌هاي آغاز که تصور میشود تنها ابزارهای بسیار ابتدایی داشته اند این سنگ‌هاي کروی کامل را ساخته اند. آن‌ها را کیلومتر‌ها هل داده اند, از تپه‌ها بالا برده اند, از رودخانه‌ها و جنگل‌هاي انبوه قبل اند و به این نقطه رسانده اند.

 

برخی معتقدند این سنگ‌ها با اهداف مذهبی ساخته شده اند, با این حال هیچ شاهد حقیقی وجود ندارد که این ادعا را تایید کند. منشا و هدف آن‌ها یک راز باقیمانده تا زمانی که کسی چیزی در اسناد باستان شناسی پیدا کند که آن را توضیح دهد.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکسماهی‌ها نمی توانند در رودخانه جوشان شنا کنند

در مرکز جنگل‌هاي آمازون پرو, رودخانه‌اي وجود دارد که آبش آن قدر داغ هست که هرچیزی که اتفاقی داخلش بیفتد را میکشد. دمای این رودخانه به بیش از ۹۳ درجه سانتیگراد میرسد. همۀ وقت} روی این رود بخار آب جوش جریان دارد. هیچکس علت آن را نمی داند. برخی معتقدند که یک شرکت معدنی موجب گسستگی

 

ساختار‌ها زمین گرمایی زیرزمینی شده و گازهای داغی را از اعماق زمین وارد این رودخانه میکند. مردم محلی فکر میکنند که این رودخانه انرژی معنوی دارد. مردم بومی آمازون برای نیایش و آوازخوانی در اطراف آن جمع میشوند و بازدیدکنندگان هم به آن‌ها ملحق میشوند. فقط باید مراقب باشند داخل آب نیفتند تا تبدیل به سوپ لذیذ آدمخواران نشوند.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکسجنگ‌هاي قبیله‌اي

در برخی قسمت‌هاي جنگل آمازون, جنگ‌هاي طولانی بین قبایل جریان دارد. آن‌ها مدام به هم حمله میکنند, مردان حریف یکدیگر را میکشند و زنان جوان را به اسارت میگیرند. این جنگ‌ها بدون اخطار آغاز میشوند و خشونت آن‌ها غیر قابل یقین هست. آن‌ها از سلاح‌هاي ابتدایی, اما کشنده بهره گیری میکنند.

 

به علت احتمال حمله, شمار زیادی از قبایل چادرنشین میباشند. آن‌ها مجبورند مدام به قسمت‌هاي گوناگون جنگل مهاجرت کنن تا از دشمنانشان دور بمانند. این جنگ‌ها جمعیت قبایل را محدود نگه می‌دارد و مانع رونق آن‌ها می شود.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکسماری که بیش از ۹ متر طول دارد

در سال ۱۹۲۲ یک کشیش کاتولیک به نام پدر ویکتور هینز به رودخانه آمازون در بخش دورافتاده‌اي از برزیل در منطقه پارا رفته بود. او گزارش داد که ماری دیده که بیش از ۲.۵ متر طول داشته هست. هفت سال بعد وقتی کشیش باز به همان منطقه رفت مجدد مار را دید. دومین بار مار در آب شنا میکرد و چشمانش آن قدر بزرگ بود

 

که ابتدا آن‌ها را با چراغ‌هاي قایق اشتباه گرفت. مارهای بوآ که ۳ تا ۹ متر طول دارند در جنگل‌هاي آمازون عادی هست. گرچه مارهای بزرگتری هم وجود دارند.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس

آمازونی‌هاي آدم ندیده

 به گزارش پارس ناز شمار زیادی از مردم قبایل بومی در مناطقی زندگی می کنند که هیچ ارتباطی با بقیه دنیا ندارند. زندگی آن‌ها بر زمینه رابطه با طبیعت هست که مردم دنیای نوین احتمالا هرگز آن را درک نمی کنند. آمازون منطقه‌اي غنی و هم چنین «شش‌هاي زمین» هست. همۀ درختان و گیاهان اکسیژن تولید کرده و هوا را از کربن دی اکسید

 

که منبع تغییرات آب و هوایی هست پاک می کنند. این یکی از دلایل اصلی نیاز به نجات جنگل‌هاي آمازون هست. شمار زیادی از داروهای خوب از گیاهان و منابع این جنگل کشف شده اند. برای نمونه, آسپیرین که متعارف‌ترین داروی مسکن دنیا هست از یک ماده شیمیایی ساخته میشود که از پوست درخت استخراج میشود.

 

هزاران داروی خوب بالقوه وجود دارند که هنوز کشف نشده اند. تنها یک درصد از گونه‌هاي گیاهی و درختان کاملا لیست و ارزیابی شده اند. درصد کمی از آن‌ها از نظر خاصیت درمانی مورد آزمایش قرار گرفته اند. آمازون واقعا یکی از گنجینه‌هاي دنیا هست که همه ي باید قدرش را بدانیم

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس

سر سنگی باستانی کنده کاری شده

این سر حکاکی شده در دهه ۱۹۵۰ در بخشی از آمازون کشف شد که با داشتن سرهای سنگی بزرگ سرشناس هست. این یکی منحصر به فرد هست, زیرا خصوصیت‌هاي صورت آن شباهتی به مردم بومی ندارد. یک باستان شناس در یک فیلم مستند سال ۲۰۱۲ متوجه شد که این سر نشان دهنده هیچ یک از فرهنگ‌هاي پیش از تاریخی نیست

 

که هنگام تولید سر وجود داشته اند. در عوض, خصوصیت‌هاي صورت شبیه قفقازی هاست که جای تعجب دارد, زیرا هیچ ارتباطی بین مردم بومی و سفید پوست‌ها ممکن نبوده هست. برخی معتقدند که سفیدپوستی که در این سنگ نمایش داده شده یک بازدیدکننده فرازمینی بوده به مردم بومی کمک کرده

 

با تکنولوژی مورد نیاز برای استخراج سنگ و کنده کاری سر و انتقال آن از معدن به جنگ آشنا شوند. دیدنی هست که نگاه این سر رو به آسمان هست. شورشیان این سر را ویران کرده اند, با این حال ممکن هست سرهای دیگری هم وجود داشته باشد که نیاکان همین قبایل آن‌ها را ساخته اند.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس

دام عنکبوت

یک عنکبوت کوچک شگفت انگیز در جنگل آمازون وجود دارد که هنوز نام ندارد. این عنکبوت توانایی دفاعی منحصر به فردی دارد که می تواند طعمه‌اي بسازد که بسیار بزرگ‌تر از خودش هست و آن را در بین تارهای خود قرار میدهد تا شکارچیان را بترساند. این عنکبوت برای تولید مجسمه طعمه عنکبوت که بسیار حقیقی به نظر میرسد,

 

از قسمت هایي از تارش, آلودگی هایي که در این قسمت جمع شده اند, قسمت هایي از حشرات و مو هاي ریخته خود بهره گیری میکند. این طعمه برای سایر حشرات جنگل وحشتناک هست. این تنها گونه شناخته شده عنکبوت هست که از این طریق بهره گیری میکند و احتمالا عنکبوت جدیدی هست که جدیداً کشف شده هست.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکسعنکبوتی که اندازه توپ بسکتبال هست

اگر عنکبوت قبلی به اندازه کافی برایتان دیدنی نبود عنکبوت حقیقی دیگری را به شما معرفی میکنیم که به اندازه یک توپ بسکتبال هست. رتیل هایي در جنگل آمازون ونزوئلا وجود دارند که بسیار بزرگ میباشند. بومیان ادعا می کنند عنکبوت هایي را در این منطقه دیده اند که وقتی روی پاهای عقب خود بلند میشوند به اندازه انسان میباشند.

 

حکایت هایي درمورد سگ هایي وجود دارد که توسط این عنکبوت‌ها شکار و خورده شده اند. حکایت دیگر درمورد بچه‌اي میگوید که توسط یک عنکبوت غول جسد برده شده هست. در سال ۲۰۰۸ گروهی از کاشفان به دنبال پیدا کردن چنین عنکبوت هایي به آمازون رفتند و توانستند عنکبوتی به اندازه یک توپ بسکتبال پیدا کنند, اما نتوانستند عنکبوتی به اندازه انسان پیدا کنند. با این حال به این معنی نیست که چنین عنکبوتی وجود ندارد.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکسبومیان قد بلند و سفید پوست

یکی دیگر از شواهد رابطه سفیدپوستان با قبایل بومی آمازون این تصویر هست که مردم سفید پوست و قدبلندی از آمازون را نشان میدهد. رئیس این قبیله بیش از ۲.۱ متر قد دارد و زنان هم کاملا قدبلند میباشند. آن‌ها آدمخوار میباشند. این قبیله نخستین بار در قرن هجدهم توسط کاشف اسپانیایی کشف شد.

 

او در سال ۱۵۴۲ درمورد برخوردش با این قبیله نوشت و توصیف کرد که آن‌ها بسیار بلند قد و سفید پوست میباشند و چشمان آبی و مو هاي بلوند دارند. آن‌ها بومی هایي با ظاهر اروپایی بودند که در منطقه بسیار دور افتاده‌اي از جنگل آمازون زندگی میکردند. آخرین مواجهه ثبت شده توسط الکساندر همیلتون رایس در سال ۱۹۲۵ بود که این تصویر هم گرفته شد. ممکن هست نوادگان تصویر بالا هنوز هم زنده باشند.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکسماریکوکسی «Maricoxi»

ماریکوکسی آمریکای جنوبی شبیه پاگنده‌هاي آمریکای شمالی هست. ماریکوکسی‌ها شبه انسان‌هاي بزرگ و شبیه میمونی میباشند که می توانند ۳.۶ متر رشد کنند. آن‌ها مثل انسان‌هاي آغاز زندگی می کنند. با بهره گیری از تیر و کمان شکار می کنند و دهکده‌هاي کوچک می‌سازند.

 

کاشف بریتانیایی سرشناس, کلنل پرسی اچ. فاوست «Colonel Percy H. Fawcett» آن‌ها را در سال ۱۹۱۴ کشف کرد. کلنل آن‌ها را بسیار مو دار توصیف کرد که تنها با خرخر کردن گفتگو می کنند و وقتی به دهکده آن‌ها نزدیک شوید مثل دشمن با شما برخورد میکنند. کلنل همراه با تیمش مجدد در سال ۱۹۲۵ به آن منطقه بازگشت

 

و به دنبال شهر گمشده‌اي گشت که شایعه شده بود در جنگل وجود دارد. او و کل تیمش مفقود الاثر شدند. هیچکس نمیداند چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده هست. احتمالاً توسط ماریکوکسی‌ها کشته شده باشند.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس

مپینگواری «Mapinguari»

این جانور با مو هاي قرمز قهوه‌اي و چنگال‌هاي تیز خود بسیار وحشتناک به نظر میرسد. وقتی روی پاهای عقب خود می ایستد بیش از ۱.۸ متر قد دارد. با این حال, گوشتخوار نیست. این جانور گیاهخوار هست و قسمت‌هاي داخلی و نرم درختان را با بهره گیری از پنجه‌هاي خود میخورد. این جانور معمولاً

 

در جنگل‌هاي آمازون بولیوی و برزیل دیده می شود. او شب‌ها به دنبال علوفه بعنوان غذا میگردد و تا جاییکه ممکن هست از آدم‌ها دوری میکند. به همین علت به ندرت دیده می شود. اگر آن را در جنگل مشاهده نمایید با صدای بلند و جیغ مثل خود کوشش میکند شما را بترساند. این جانور چنان بوی بدی دارد

 

که به قول مردم بومی باعث میشود موقعیت خود را گم کنید. این جانور از آب دوری می کند و دوست دارد گله وحشی پکاری‌ها را همراهی کند که پستانداران کوچکی شبیه خوک میباشند.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکسشهر غول‌ها

این شهر گمشده در سال ۲۰۱۲ در جنگل‌هاي آمازون اکوادور کشف شد. نقطه مرکزی شهر یک هرم عظیم هست که ۷۸ متر بلندی دارد. از آنجا که همه ي چیز در این شهر در مقیاس بزرگی وجود دارد نام آن را شهر غول‌ها گذاشته اند. نه تنها ابعاد ساختمان ها, بلکه اندازه ابزارهای دستی هم بسیار بزرگ هست.

 

این ابزار‌ها آن‌قدر بزرگ بودند که غیرممکن هست یک انسان معمولی قادر به بهره گیری از آن‌ها بوده باشد. اضافه بر این, سنگ هایي که برای تولید شهر بهره گیری شده اند بسیار عظیم و فاصله معدنی که از آن استخراج شده اند بسیار دور بوده هست. محققانی که این سایت را مطالعه کرده اند اعتقاد دارند

 

به گزارش پارس ناز افرادی که این شهر را ساخته اند بین ۳. ۶ تا ۴. ۸ متر بوده اند. هم چنین انواع خاصی از تکنولوژی را داشته اند که به آن‌ها اجازه می‌داده سنگ‌ها را از چنین فاصله‌اي بیاورند و با توجه لیزر برش دهند. باستان شناسان می گویند درست مثل راز اهرام مصر باستان که هیچ تکنولوژی شناخته شده‌اي وجود نداشته که در آن زمان به چنین شهری دست یابند.

حقایق عجیب و تکان دهنده از جنگل های آمازون +عکس

حقایقی درمورد جنگل هاي آمازون،درمورد قبایل مردم در آمازون،آدم خوارهای جنگل هاي آمازون

 

Loading...
دختر زیبا که بدون اندام تناسلی به دنیا آمد +عکس
دختر زیبا که بدون اندام تناسلی به دنیا آمد +عکس
مشاهده بیشتر