پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

نکات مهم برای خانم ها پس از ارضا شدن جنسی

نکات مهم برای خانم ها پس از ارضا شدن جنسی

نکات مهم برای خانم ها پس از ارضا شدن جنسی 

خانمها پس از ارضا شدن بهتر است که به سرویس بهداشتی بروند اما نه خیلی زود و ناخوشی هاي هنگام رابطه جنسی را نیز در ذهن مرور کنند. زنان پس از رابطه جنسی چکار باید انجام دهند؟ اقدامات زنان بعد از ارگاسم و ارضا شدن ,تعداد زیادی از زوج ها نه تنها اصول تماس جنسی را نمی دانند, بلکه حتی نمیدانند بعد از رابطه زناشویی چه مواردی را باید رعایت کنند.

 

در حالیکه بعد از برقراری رابطه جنسی انجام بعضی کارها ضروری و بخشی از سلامت جنسی به حساب می آید. در این جا بعضی از مواردی راکه زن بعد از انجام رابطه جنسی باید رعایت کند, مرور می‌کنیم.

 

پس از رابطه جنسی دستشویی بروید اما نه خیلی زود!

احتمالا شنیده‌اید که مراجعه به دستشویی بي درنگ بعد از رابطه جنسی می تواند به جلوگیري از ابتلا به عفونت ادراری کمک کند, چون باعث شست و شوی باکتری اي کولایی که حین رابطه جنسی ممکن است به مجرای ادراری منتقل شده باشد, می شود. با دقت به گزارش بنیاد ملی کلیه,

 

یک نفر از هر ۵ زن در طول زندگی خود ممکن است دچار این مشکل بشود. اما دفع ادرار فوری بعنوان یک عامل محافظت کننده قوی, یک باور اشتباه است.چون هیچ مطالعه‌‌اي مزایای محافظتی اینکار را نشان نداده است.بنابر این اگر بي درنگ بعد از رابطه جنسی نیازی به دفع ادرار ندارید, لازم نیست خیلی فوری خودتان رابه دستشویی برسانید,

 

بلکه میتوانید تا زمانی که نیازش را احساس میکنید صبر کنید, که این مدت میتواند 20 دقیقه یا حتی یک ساعت بعد باشد. اینکار شما را در خطر ابتلا به عفونت ادراری قرار نمی دهد. بجای آن می توانید کمی استراحت کنید.

 

انچه هنگام رابطه جنسی رخداد افتاده را مرور کنید

دکمه عقب را در ذهن‌تان بزنید و دوباره اتفاقی راکه افتاده مرور کنید, از اول تا آخر. اگر رابطه جنسی خوبی داشته‌اید, درمورد انچه این رابطه را خوب کرده, فکر کنید و تا هنوز در ذهن‌تان تازه است به همسرتان بگویید که لمس یا حرکت خاصی را از سوي او بیشتر دوست داشتید.

 

هم اکنون برترین وقت برای صحبت کردن درمورد این موضوع است. اگر بگذارید دوران بگذرد, دیگر سخن گفتن درمورد‌اش عجیب و غیر متداول می آید. اگرهم این رابطه برترین رابطه شما و همسرتان نبوده, بهتر است, بعداً دوباره آنرا مرور کنید, تا نقاط تاریک رابطه جنسی تان را مشخص کنید.

 

یک موضوع دیگر که در عرض 90 روز می تواند به التیام روابط شما کمک کند این است که, صمیمیت‌تان را در دوره کوتاه بعد از رابطه جنسی حفظ کنید. مطالعات بهداشت جنسی گزارش می‌‌دهد, محبت نسبت به یک دیگر بعد از رابطه جنسی اعم از نوازش و لمس عاشقانه به رضایت بیشتر جنسی کمک می کند و این در زوجینی که از رابطه جنسی راضی هستند, زیاد دیده می شود.

 

ناراحتی‌هاي طبیعی و غیرطبیعی‌تان در حین رابطه جنسی را یادداشت کنید

گاهی اوقات ممکن است هنگام رابطه جنسی درد را تجربه کنید. دو ناراحتی اولیه‌اي که احتمال دارد داشته باشید, یکی مربوط به خشکی واژن است و یکی زمانی است که دچار اسپاسم عضلانی شده‌اید, یا همسرتان به یکی از تخمدان‌ هاي شما برخورد می کند که, طبق معمول در دوران تخمک‌ گذاری ممکن است, درد ایجاد کند.

 

اما این که هر بار در رابطه جنسی درد داشته باشید, طبیعی نیست به خصوص اگر چند ساعت طول بکشد و شدید باشد. دراین موارد باید با دکتر مشورت کنید, تا نشانه‌ هایي مثل کیست تخمدان, فیبروم, اندومتریوز یا حتی سرطان‌هاي زنان و زایمان را تشخیص دهد

 

 

برچسب‌ها: