پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

درباره خانه تکانی مادران باردار و نکات مهم

درباره خانه تکانی مادران باردار و نکات مهم

درباره خانه تکانی مادران باردار و نکات مهم 

برای انجام کارهای سنگین خانگی مادران باردار باید مراقب خود باشند به خصوص در اواخر ماه های بارداری که حرکت کردن کمی دشوار می شود.  خانه تکانی ؛ برخی خانم‌ها در دوران بارداری دچار وضعیت خاصی می‌شوند و پزشک به منظور حفظ سلامت مادر و جنین فرد را از انجام کارهای سنگین منع و استراحت را توصیه می‌کند.

 

یک نوزاد کوچولو می‌تواند زندگی‌تان را پر از شادی کند، اما پذیرش مسئولیت هم کار راحتی نیست. این روزها بیشتر خانم‌ها مشغول خانه‌ تکانی هستند؛ بویژه آنهایی که شاغلند و وقت نمی‌کنند همه کارها را در طول چند روز متوالی انجام دهند. در این بین خانم‌های باردار را هم نباید نادیده گرفت که باید با رعایت نکات خاصی به استقبال بهار بروند

 

تا سلامت خودشان و البته جنین‌شان به خطر نیفتد. اگر شما هم در خانه‌ تکانی امسال باردار هستید نباید به خودتان فشار بیاورید تا خستگی اذیت‌تان نکند.یادتان باشد قرار نیست همه کارهای خانه را تنهایی و بسرعت انجام دهید.شاید بهتر باشد فهرستی از کارهای پیش رو را تهیه کنید و ببینید کدام ‌یک رامی‌توان تنها و سر فرصت شروع کرد.

 

اگر طبق این روال و در هفته اول اسفندشروع به خانه‌ تکانی کنید، دچار آسیب و خستگی‌های مزمن نخواهید شد.بهترین پیشنهاد این است که هر روز را به انجام یک کار اختصاص دهید؛ حتیاگر زمان اضافی برای کارهای دیگر هم داشته باشید. به عنوان مثال یک روزکابینت‌های آشپزخانه را تمیز کنید، روز بعد کمدها را مرتب کنید، تمیز کردن بوفهو وسایل دکوری را در یک روز انجام دهید.

 

با پزشک مشورت کنید
برخی خانم‌ها در دوران بارداری دچار وضعیت خاصی می‌شوند و پزشک به منظور حفظ سلامت مادر و جنین فرد را از انجام کارهای سنگین منع و استراحت را توصیه می‌کند. اگر شما هم جزو این افراد هستید باید امسال از خیر خانه‌ تکانی بگذرید یا انجام کارها را به دیگران بسپارید چون امسال اولویت شما فرزندتان است و بعد از تولد او می‌توانید به همه کارها رسیدگی کنید.

 

در خانه‌ تکانی هنگام شستن وسایل یک چهارپایه کوتاه زیر پایتان بگذارید و آن را هر پنج دقیقه یکبار بین پای راست و چپ جابه‌جا کنید و هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه یک‌بار به خودتان استراحت دهید. همچنین برای کارهایی مثل درآوردن پرده‌ها و نصب آن و بالا رفتن از نردبان یا چهارپایه و جابه‌جایی اجسام

 

و کارهای سنگین مثل شستن دیوار و سرویس‌های بهداشتی حتما از دیگران کمک بگیرید.کار با مواد شوینده خطرناک هم که در کل ممنوع است.

 

تفریح به جای خانه‌تکانی
مدام به خودتان یادآوری کنید که قرار نیست خانه‌تکانی امسال در چند روز وبسرعت هر چه تمام‌تر انجام شود، بلکه اولویت شما سلامت خودتان و بچهاست پس باید به کارهای خانه به چشم تفریح و سرگرمی نگاه کنید؛ این‌کهدر خانه‌تکانی سال آینده یک موجود فسقلی حسابی جلوی دست و پایتان رامی‌گیرد و دیگر تنها نیستید.

 

گاهی اوقات به حدی سرگرم انجام کارهای خانه می‌شویم که حواسمان به وضعبدنمان نیست؛ بویژه شما به عنوان یک خانم باردار باید نباید طولانی‌مدت در یکحالت ثابت بمانید. بنابراین هر یک ساعت یک‌بار کار را رها کنید، دراز بکشید و پاهایتانرا بالاتر از سطح زمین بگذارید. این استراحت نیم ساعته حالتان را بهتر می‌کند و مانعخستگی شما می‌شود. در این بین مصرف مایعات و میان‌وعده‌ها را هم فراموش نکنید.

 

همشهری آنلاین

 

 

Loading...
ماجرای شرم آور مخفی شدن مرد جوان در حمام خانه این زن
ماجرای شرم آور مخفی شدن مرد جوان در حمام خانه این زن
مشاهده بیشتر