پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

روش جلوگیری از خراب شدن آرایش در هوای گرم

روش جلوگیری از خراب شدن آرایش در هوای گرم

روش جلوگیري از خراب شدن آرایش در هوای گرم

با گرم شدن هوا و تعریق و حرارت مشاهده آرایش که روی صورت انجام داده اید،زیبایی به خطر خواهد افتاد یا باید برای تجدید آن مدام به جلوی آینه بروید. حتما شما هم دوست دارید وقتی به زیبایی خود را آرایش کرده اید تا پایان روز به همان شکل باقی بماند، اما در هوای گرم با گذشت چند ساعت متوجه می‌شوید آرایش روی صورتتان پاک یا خراب شده هست.

 

گرمای هوا گاهی باعث ذوب شدن و خراب شدن آرایش روی صورت میشود. آیا دوست دارید بدانید چطور میتوانید بر این مشکل چیره شوید؟

 

۱ » گذشته از آرایش صورت را از چربی پاک کنید
از شوینده هاي صورت بدون چربی برای پاک کردن صورت پیش از آرایش کردن بهره گیری کنید تا با اینکار اگر چربی روی صورتتان هست پاک شود. سپس با حوله یا دستمال تمیز صورت را پاک کنید.

 

۲ » از یخ بهره گیری کنید
این روش را تعداد زیادی از متخصصان پوست و آرایش توصیه می‌کنند. یک تکه یخ بردارید و به آرامی روی کل صورتتان بکشید. بدون این که فشاری وارد کنید به آرامی صورت را با تکه اي یخ ماساژ دهید. سپس با یک حوله تمیز صورتتان را خشک کنید و آرایش کردن را آغاز کنید. این روش باعث میشود پوست خنک شده و منافذ باز آن بسته شود، همین مساله از خراب شدن آرایش شما در طول روز پیش گیری میکند.

 

۳ » از کرم ضد آفتاب بهره گیری کنید
از ضد آفتاب هایي بهره گیری کنید که سبک میباشند، می‌توانید از ضد آفتاب هاي مایع بهره گیری کنید.

 

۴ » کرم هاي پایه آرایشی را فراموش نکنید
چه بخواهید آرایش ساده اي در طول روز داشته باشید چه بخواهید آرایشی سنگین تر برای یک میهمانی، بهره گیری از پرایمرها زیر آرایش چند فایده دارد. پرایمرها از خراب شدن زودهنگام آرایش شما جلوگیري میکنند. پرایمر پایه آرایش را برای شما فراهم می‌کنند. اگر پوست چربی دارید و زود به زود عرق می‌کنید

 

حتما یک لایه پرایمر اکثر به ناحیه پیشانی و خط روی بینی بزنید. از پرایمر مات برای تابستان بهره گیری کنید که باعث براق شدن چهره نشود و حالت طبیعی صورتتان را از بین نبرد.

 

۵ » سبک آرایش کنید
وقتی هوای بیرون به قدری گرم هست که احساس میکنید همه ي چیز اطرافتان را ذوب میکند! داشتن چند لایه آرایش به شما کمکی نمی‌کند . پس بهتر هست از مواد آرایشی بهره گیری کنید که سبک تر میباشند و نیازی نیست چند لایه از آن ها بزنید تا به خوبی پوست شما را پوشش دهد.

 

۶ » در انتها اسپری تثیبت کننده آرایش بزنید
تعداد زیادی از هنرپیشه هایي که روی فرش قرمز می‌آیند از این اسپری ها برای اثبات ماندن آرایش بهره گیری میکنند، شما نیز میتوانند همانند یک فرد سرشناس، آرایشی داشته باشد که ساعتها روی پوستتان بماند. اسپری را با فاصله از صورت بگیرید و با مراقبت از این که اسپری وارد چشمتان نشود، روی پوست اسپری کنید. حالا دیگر نیازی نیست نگران پایین آمدن آرایشتان در گرما شوید.

 

۷ » از محصولات ضد آب بهره گیری کنید
چه کرم پودر می‌زنید چه ریمل، برای ماندگاری اکثر از ضد آب ها بهره گیری کنید. این محصولات میتوانند تا ساعتها روی صورت شما بمانند و مخصوص زمانهایی هست که شما نمیخواهید زود آرایشتان را پاک کنید. یا در هوای گرم به میهمانی میروید. با بهره گیری از ضد آب ها دیگر نیازی نیست نگران گرما و خراب شدن آرایشتان باشید.