پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگر

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگر

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگر

دیوار برلین توسط مردم آلمان تخریب شد و شهروندان توانستند پا را از دیوار فراتر بگذارند و به دیدن هم وطنان و آشنایان خود در آنسوی دیوار بروند. در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور بعدی آمریکا، این روزها از ساخت دیوار میان آمریکا و مکزیک سخن می گوید، بیست و هفتمین سالروز تخریب دیوار برلین فرا رسیده است. این دیوار که در سال ۱۹۶۱ توسط بخش شرقی تحت سیطره شوروی ساخته شد،

 

نه تنها از حمله فاشیست های غربی به مناطق شرقی جلوگیری می نمود، بلکه مانعی برای مهاجرت شرقی ها به منطقه غرب به شمار می رفت.دیوار برلین مملو از سیم خاردار بود و علاوه بر جدا کردن خانواده ها و پایمال کردن حقوق بشر، مردم شرق برلین را درون قلمروی شوروی به دام می انداخت.

 

دیوار ۳٫۶۵ در ۱٫۲ متری، با سامانه های امنیتی موسوم به «نوار مرگ» احاطه شده بود. بیش از ۱۰۰ نفر در این سامانه ها گرفتار شده و جانشان را از دست داده بودند.در نهم نوامبر سال ۱۹۸۹، حزب کمونیست شرق آلمان اعلام کرد که مردم جمهوری دموکراتیک آلمان (شرق این کشور) می توانند

 

از مرز عبور کرده و هر کجا دلشان می خواهد بروند. در آن شب، هیاهو در مرز رخ داد و مردم بعد از سی سال اسارت، آزادانه به مناطق غربی رفته و حتی دیوار را تخریب کردند. در ادامه تصاویری از این شب تاریخی قرار داده شده است که مشاهده آن ها می تواند سرگرم کننده باشد.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرسربازان آلمان شرقی را مشاهده می کنید. آن ها مانع از استقبال مردم بخش غربی از شهروندان شرق آلمان شدند. تصویر متعلق به پاسدارخانه متفقین در ایست بازرسی چارلی است و در نهم نوامبر ۱۹۸۹ میلادی گرفته شده.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرهنگامی که ساعت از نیمه شب گذشت، تمام ایست های بازرسی به زور باز شدند

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرشهروندان آلمانی چکش و قلم در دست داشتند تا به وسیله آن ها دیوار را خراب کنند.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرهم مردم شرق و هم شهروندان غربی، با بالا رفتن از دروازه براندنبورگ، این اتفاق را جشن گرفتند.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگردر گذشته افراد مجبور بودند برای عبور از مرز، تونل حفر نموده و از ساختمان های پیرامون مرز فرار کنند، اما نهم نوامبر سال ۱۹۸۹ آن ها توانستند آزادانه از دیوار بالا بروند.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرمردم آلمان شرقی را مشاهده می کنید که به خاطر بالا رفتن از دروازه براندنبورگ خوشحال هستند.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرشهروندان آلمان غربی، مردم شرق برلین را به خاطر عبور از ایستگاه بازرسی چارلی، مورد تشویق قرار دادند (دهم نوامبر.)

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرمردم شرق آلمان از این مسئله و عبور از ایستگاه ها بسیار خوشحال بودند

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرشهروندان آلمان شرقی را مشاهده می کنید که در روز دهم نوامبر، بر روی دیوار برلین ایستاده اند

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگراستقرار چندین تن از نگهبانان مرزی در دروازه براندنبورگ؛ یازدهم نوامبر

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگردر روز دوازدهم نوامبر، علاوه بر استفاده از چکش برای تخریب دیوار، بلدوزر و جرثقیل نیز در منطقه پوتسدامر پلاتس به یاری مردم آمد.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرمردم هر دو منطقه آلمان، یکدیگر را ملاقات کردند. تنها در ایام تعطیلات، دو میلیون نفر از مردم شرق توانستند شهروندان غربی را ببینند.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگربخش هایی از دیوار برلین را مشاهده می کنید که در چهاردهم نوامبر توسط کامیون ها حمل می شدند.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرراه رفتن هزاران نفر در طول دیوار؛ بین منطقه پوتسدامر پلاتس و دروازه براندنبورگ.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرحتی چند روز بعد از این ماجرا نیز مردم دوست داشتند در تخریب دیوار مشارکت داشته باشند. دختری نوجوان را مشاهده می کنید که در نوزدهم نوامبر این کار را انجام می دهد.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگربخش دیگری از دیوار برلین که در روز بیست و دوم دسامبر توسط آلمان شرقی برچیده شد.

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگرپرچم بزرگی که کلمه «وحدت» بر روی آن نقش بسته و به دست افراد تازه از مرز رد شده برافراشته شده است (بیست و دوم دسامبر.)

خراب شدن دیوار تاریخی برلین در آلمان از دیده دیگریک سال بعد از آن، شهروندان هنوز دوست داشتند با وسایل خودشان دیوار را خراب کنند. مردی را مشاهده می کنید که در دوم ژوئن سال ۱۹۹۰، یک چکش به دست دارد.

 

روزیاتو

 

 

Loading...
مرد ترکیه ای آلت تناسلی اش را در اتوبوس به بقیه نشان داد + خبرهای داغ
مرد ترکیه ای آلت تناسلی اش را در اتوبوس به بقیه نشان داد + خبرهای داغ
مشاهده بیشتر