پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

خواص فراوان و بی نظیر زردچوبه را بشناسید

خواص فراوان و بی نظیر زردچوبه را بشناسید

خواص فراوان و بی نظیر زردچوبه را بشناسید 

زردچوبه طعم دهنده و رنگ دهنده غذا که برای آن خواص بسیاری را برشمرده اند و می توان از آن بعنوان یک معجزه گر یاد نمود. سالیان سال هست که زردچوبه با دارا بودن خواص درمانی، ضدتورم و آنتی اکسیدان بودن بسیار قوی خود، مشتریان فراوانی پیدا کرده. این ماده در فرهنگ طبخ غذا در کشورما نیز بخش جدایی ناپذیر آشپزی قلمداد می شود.

 

در سایر مناطق دنیا نیز مصارف دارویی داشته و در طبخ غذاها در کنار سایر ادویه هاي دیگر از جمله کاری کاربرد فراوانی دارد. در طول تاریخِ پژوهش هاي علمی، هزاران مطلب علمی به بررسی مزایای زردچوبه پرداخته و تمرکز اصلی آن ها نیز بر ترکیبات موجود در این ماده بوده که در حدود ۳ تا ۵ درصد زردچوبه را همین ترکیبات تشکیل می دهند.

 

از آنجایی که زردچوبه در درمان بعضی از مریضی ها از قبیل سرطان و آلزایمر خوب هست، تعداد زیادی از پژوهشگران به بررسی ترکیبات شیمیایی موجود در آن مبادرت کرده اند. یکی از این پژوهشگران به نام «نیکول اُسینگا» از متخصصان تغذیه می گوید زمانی که مصرف ماده اي در بین مردم رواج پیدا می‌کند، می تواند دلیلی برای اغراق در مورد آن نیز باشد.

 

بعنوان مثال از اضافه کردن زردچوبه به شیر یاد می‌کند که آن شیر از نظر دارا بودن ارزش مواد خوراکی «شیر طلایی» نام می گیرد.در مطالعه جدید انجام پذیرفته بر روی زردچوبه که نتایج آن در مجله «ترکیبات پرشکی» به انتشار رسید، «مایکل اِي. والتر» و «گوئیدو پولی» به بررسی بیش از ۱۲۰ پژوهش انجام شده در مورد این ماده پرداختند و نتایج حاصل از این بررسی را از قرار ذیل بیان کرده اند:

 

“عملکرد نادرست «کورکومین» در آزمایشگاه ها و در ارگانیسم هاي زنده در حدود ۱۲۰ آزمایش بالینی به نقش «کورکومینوید» در مقابله با تعداد زیادی از مریضی ها اشاره دارد. هیچ کدام از آزمایش هاي کور و آزمون هاي بازرسی نمونه «کورکومین» توفیق کامل را نداشته اند. بدون چنین مطالعاتی، تاثیر پلاسبیو به آسانی نتایج مثبتی را نشان می دهند.

 

به طور خلاصه می توان گفت، ادعای مزایای پزشکی این ماده که از بررسی هاي آزمایشگاهی بدست آمده نمی تواند گواه قطعی اي بر تاثیر پزشکی و دارویی زردچوبه باشد.پژوهشگران به این نتیجه دست یافته اند که «کورکومین» در شرایط فیزیولوژیکی بدن اثبات نمی ماند و به آسانی نیز جذب بدن نمی شود. این تیم پژوهشی، از آزمایش هاي کور،

 

بازرسی پلاسبیو و آزمایش هاي بالینی اي که بر روی «کورکومین» و به منظور حمایت از ادعایی مبنی بر قدرت درمانی زردچوبه انجام دادند به مدرک قطعی دست پیدا نکرده اند.بنابراین زردچوبه ممکن هست تمامی خصوصیات درمانی ادعا شده را دارا نباشد. گرچه این امر به معنای بی ارزش بودن این ماده قلمداد نمی شود و پژوهشگران نتیجه جدید را دلیلی برای توقف آزمایش هاي اکثر بر روی ماده فوق الذکر نمی دانند.

 

بنابراین عصاره زردچوبه و پودرهای آن می تواند بخشی از مزایای درمانی ادعا شده را دارا باشند اما مسلم هست که پژوهش هاي جدید تمامی آن ها را تایید نمی کند. دانشمندان بر این باورند که باید در آینده مطالعات بیشتری در اساس ترکیبات شیمیایی موجود در زردچوبه ادامه یابد.

 

«اُسینگا» از موانعی که سد راه انجام تعداد زیادی از پژوهش هاي مرتبط با زردچوبه وجود دارد، قابلیت حلال بودن و متابولیسم سریع آن می داند. این دانشمند زن به محدودیت هایي در ارتباط با جذب محدود آن توسط دستگاه گوارش اشاره میکند که تاثیرات درمانی آن را کاهش می دهد. وی به راهکارهایی اشاره می‌ کند که سبب افزایش جذب اکثر زردچوبه می شود. از آن جمله می توان به افزودن یک چهارم قاشق غذاخوری فلفل سیاه، به آن اشاره کرد.

 

«اُسینگا» می گوید زمانی که افراد مقادیر فراوانی از زردچوبه را مورد مصرف قرار می دهند، در طول یک ساعت، تنها اندکی از آن به جریان خون وارد می شود. علت این امر نیز تلاش کلیه ها برای دور ماندن از آن هست. اما با اضافه کردن یک چهارم قاشق غذاخوری فلفل سیاه اوضاع تغییر خواهد کرد چرا که با اینکار سطح «کورکومین» به صورت ناگهانی افزایش پیدا خواهد کرد.

 

اگرچه در این روند همان مقدار «کورکومین» وجود دارد اما فراهمی زیستی آن تا ۲۰۰۰ درصد افزایش پیدا میکند و اینکار تنها با همراه ساختن اندکی فلفل سیاه صورت می پذیرد.وی توصیه میکند که زردچوبه با مقادیری چربی نیز همراه شود و بر این نکته اشاره می‌کند که همراه کردن زردچوبه با چربی به جذب بهتر آن کمک خواهد کرد و با انجام اینکار مزایای فراوانی را در سلامت به همراه خواهد داشت.

 

 به گزارش پارس ناز «اُسینگا» می گوید: “زمانی که زردچوبه را با انواع سلامت روغن همچون روغن نارگیل و یا زیتون تفت می دهید، از طریق سیستم لنفاوی مستقیما وارد جریان خون شده و از سد کلیه ها می گذرد.”همین طور می‌ تواند ابتدا زردچوبه را در داخل ماهی تابه محتوی روغن هاي سلامت تفت دهید

 

و سپس به خوراکی مورد نظرتان اضافه کنید. خوشبختانه به طور خودکار در فرهنگ خوراکی ایرانی ها اینکار انجام می شود. حتی افزودن کمی فلفل سیاه نیز بخش جدایی ناپذیری از آشپزی ایرانی هست.

 

 

Loading...

مطالب جنجالی سایت

رابطه جنسی این دختر با حیوانات وحشی + عکس و مطالب داغ روز
رابطه جنسی این دختر با حیوانات وحشی + عکس و مطالب داغ روز
مشاهده بیشتر