پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

معرفی خواص مفید و مضر گیاه چغندر

معرفی خواص مفید و مضر گیاه چغندر

معرفی خواص مفید و مضر گیاه چغندر 

چغندر گیاهی بسیار پر بهره گیری در دنیا می‌باشد, قند که ماده غذایی بسیار پرمصرفی هست از این گیاه گرفته می شود. چغندر دو نوع هست; يک نوع آن چغندر معمولي هست به رنگ بنفش تيره و يا قرمز «لبو» و نوع ديگر آن چغندر قند هست و به رنگ زرد روشن که اين چغندر به مقدار بسيار زياد

 

در نقاط گوناگون دنيا براي بهره گیری از شکر آن, کشت مي شود.چغندر سبزه‌ای هست خوردنی. که ریشه آن کلفت و گوشتی هست و پخته آن از اغذیه خوشمزه و شیرین هست و برگ چغندر و خود آن را در آشها و بورانی‌ها داخل میکنند و نیز چغندر را در تغذیه حیوانات بکار میبرند و از نوعی از آن قند و الکل می‌سازند.

 

سبزیی هست خوردنی با ریشه بزرگ. گیاهی دوساله که در سال اول برگهای گسترده دارد و ریشه آن اندوخته قندی می‌سازد و در سال دوم ساقه گلدار آن تشکیل یافته اندوخته را بمصرف می رساند.ساکارز در برگهای بزرگ چغندر در هنگام روز در مقابل نور ساخته می شود و شب به ریشه رفته در آنجا ذخیره میشود و طبقات متوالی

 

ریشه ضخیم می گردد. رنگ ریشه‌های چغندر ممکن هست زرد یا سفید یا سرخ تیره باشد. اسم گیاهی که بیخ و ریشه آن که در زیرزمین رشد میکند انواع گوناگون ریز و درشت و کم شیرینی و پرشیرینی دارد و نوع مشهور آن چغندر قند هست که در کارخانه‌ها بمصرف تهیه قند میرسد و تفاله یا ملاس

 

این نوع چغندر را در تغذیه حیوانات مصرف میکنند یا بجای کود در پاره‌ای از کشاورزیها بکار می برند و گونه دیگرش چغندر معمولی هست که از پخته آن روستائیان و بعضی مردمان شهرستانها تغذیه میکنند و خام آن را نیز بمصرف تغذیه حیوانات علفخوار میرسانند.

 

چغندر داراي پروتئين – چربي – ويتامينهاي A, B1, B2, B3 و C – مواد ازته – مواد قندي و املاح معدني چون فسفر, کلسيم و آهن هست. چغندر را از قديم مي شناختند و حتي در حدود چهار قرن گذشته از ميلاد با خواص درماني آن آشنا بوده و از آن بهره گیری مي کردند. چغندر دو نوع هست; يک نوع آن چغندر معمولي هست

 

به رنگ بنفش تيره و يا قرمز «لبو» و نوع ديگر آن چغندر قند هست و به رنگ زرد روشن که اين چغندر به مقدار بسيار زياد در نقاط گوناگون دنيا براي بهره گیری از شکر آن, کشت مي شود. چغندر, گياهي هست با برگهاي پهن و درشت يا برگهاي مخروطي شکل که از آن به همراه ديگر سبزيجات در آش يا خورش بهره گیری مي کنند,

 

گاهي هم آن را به همراه ماست مصرف مي کنند. چغندر خوب آن هست که زياد در خاک نمانده باشد زيرا چغندري که زياد رسيده باشد سفت مي شود. چغندر پير معمولا گردني باريک دارد و شيارهايي روي آن به وجود مي آيد. چغندر خام, عسل گياهي هست و خداوند بعد از عسل,

 

شفا را در چغندر قرار داده هست, بر همين زمینه مي توان به ارزش چغندر پي برد. براي آنکه پوست چغندر پخته به آساني کنده مي شود, بايد وقتي گرم هست از آب گرم بيرون آورده و درون آب سرد قرار دهيد تا به راحتي پوست آن جدا گردد.

 

ترکيبات غذايي – شيميايي چغندر
چغندر داراي پروتئين – چربي – ويتامينهاي A, B1, B2, B3 و C – مواد ازته – مواد قندي و املاح معدني چون فسفر, کلسيم و آهن هست.

 

خواص غذايي – دارويي چغندر

* طبيعت چغندر گرم و تر هست.

 

* مصرف چغندر بيماري جذام را از بين مي برد.

 

* چغندر, عقل را زياد مي کند. چغندر بعلت داشتن ارسنیک و روبیدم از مریضی جذام پیش گیری کرده و همین طور بخاطر داشتن فسفر غذای خوبی برای تقویت مغز بوده و موجب تقویت حافظه و اعصاب می شود.

 

* لبو داراي مقادير فراوان آهن در کنار ويتامين ««ث»» و اسيد فوليک هست که از بروز کم خوني در افراد بويژه دختران جوان ممانعت مي کند.

 

* املاحي که در شيره چغندر وجود دارد, يک پاک کننده بسيار عالي براي کبد, کليه و کيسه صفراست.

 

* شيره چغندر يکي از بهترين شيره های سبزي هست که به ساختن گلبولهاي قرمز خون کمک می کند, خون را تصفيه کرده و جريان خون را بهبود مي بخشد. از اين رو مصرف چغندر به خانمها بسيار توصيه مي شود.

 

* چغندر اشتها آور , مدر , دافع اسید اوریک , نیروبخش , ملین , آرامبخش و تصفیه کننده خون می‌باشد.

 

* چغندر قرمز يا لبو به دليل داشتن فيبر فراوان که خاصيت کاهش چربي خون را دارد و همچنين اسيد فوليک, بهتر هست در سبد غذايي بيماران قلبي و زنان آبستن قرار بگيرد.

 

* برگ چغندر خام ورم طحال را بهبود مي بخشد.

 

* چغندر مخلوط با آب هويج دفع کننده سنگ کيسه صفراست.

 

* خوردن چغندر, در هواي خشک خصوصاً در فصل زمستان مؤثر تر هست و به همۀ, خصوصاً پيران بسيار توصيه مي شود.

 

* چغندر ملين, نرم کننده و ادرارآور هست و در رفع يبوست نقش زیاد ای را ايفا مي کند. همچنين اهميت به سزايي در دستگاه گوارش دارد.

 

* درمان کننده التهاب مجاري ادرار هست.

 

* چغندر براي درمان التهاب مثانه, بواسير و بيماريهاي پوستي بسيار مفيد هست. اشتها را نيز زياد مي کند.

 

* تخم چغندر دافع بلغم می‌باشد که برای مصرف باید از دمکرده آن بهره گیری کرد.

 

* چغندر مثل هويج داراي کاروتن هست که در معده تبديل به ويتامين A می شود.

 

* خوردن چغندر پخته, براي رعشه مفيد هست خصوصاً اگر برگ آن سرخ رنگ باشد.

 

* شستشوي سر با جوشانده برگ چغندر, شوره و چربي مو را از بين مي برد و ضد شپش هست.

 

* قرار دادن دست و پاي ترک خورده در آب گرم شده برگ چغندر, موجب بر طرف شدن عارضه مي شود.

 

* ضماد برگ چغندر با عسل جهت رفع طاسي و زگيل مؤثر مي باشد و چنانچه با حنا مصرف شود براي روياندن دوباره مو و نکويي آن تأثيربه سزايي خواهد داشت.

 

* مصرف چغندر براي درد مفاصل و نقرس مفيد مي باشد چون مقدار زيادي آنتي اکسيدان دارد.

 

* در استعمال خارجی برای پانسمان زخم و درمان تاول بهره گیری می شود.

 

* مصرف چغندر برای کسانی که به بیماری‌هایي مثل; سوء تغذیه, اسهال خونی, بواسیر, سیاتیک, ورم کلیه, درد کلیه, سکته مغزی, التهاب مثانه, ضعف حافظه, ناراحتی عصبی و پوستی مبتلا می باشند میتواند خوب واقع شود.

 

* شربت چغندر بهترين نوشابه و تقويت کننده بدن و دافع سموم بدن هست «براي تهيه شربت چغندر, با آبميوه گيري آب سه تا چهار شماره چغندر خام را بگيريد و آن را با يک ليوان آب معدني مخلوط کنيد».

 

 

Loading...
a
فحشا در آذربایجان با انتخاب زیباترین دختر برهنه دنیا + عکس
فحشا در آذربایجان با انتخاب زیباترین دختر برهنه دنیا + عکس
مشاهده بیشتر