پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد 

بعضی از خودروها میباشند که در خیابان‌ها ممنوعیت تردد دارند و انقدر شتاب بالایی دارند که نمی‌توان انها را در خیابان‌ها معمولی راند. کمپانی هاي خودروسازی هر سال با دستیابی به تکنولوژی هاي پیشرفته تر ساخت و ساخت، قدرت خودرو هاي خود را افزایش می‌دهند و ماشین هایي را روانه بازار میکنند

 

که از نظر توان فنی تنه به تنه ماشین هاي مسابقات رانندگی میزنند. علاقمندان به دنیای ماشین حتما با نمونه هاي متعددی از این خودروها آشنا میباشند که از جمله آنها میتوان به بوگاتی شیرون، نیسان GTR و دوج چلنجر SRT جدیدی اشاره کرد که اخیرا معرفی شده و تعداد زیادی از رکوردهای دنیای خودرو را در هم کوبیده هست.

 

اما فاصله بین ماشین هاي مسابقه اي با مشخصات فنی دیوانه وار و ماشین هایي که در خیابان‌ها و جاده ها تردد می‌کنند حتی از این حد هم کمتر هست. در واقع کلاس دیگری از ماشین ها وجود دارند که ظاهر آنها دقیقا نمونه سایر ماشین هاي معمولی هست اما به علت بعضی از مشخصاتشان، تردد آنها در جاده ها و خیابانها ممنوع هست. در ادامه با مطرح ترین خودروها از این دست آشنا خواهیم شد.

 

فراری FXXK

فراری در این خودرو از یک پیشرانه با آرایش V12 و یک پیشرانه الکتریکی بهره گیری کرده و آن را تا حد ممکن به لافراری نزدیک کرده هست اما به علت بعضی تغییرات، توان تولیدی کارخانه مرکزی قلب این خودرو به 1036 اسب بخار رسیده که 86 اسب بخار اکثر از لافراری هست. گشتاور FXXK بیش از 900 نیوتون متر هست

 

و همانطور که حدس می‌زنید بهره گیری از آن در جاده ها ممنوع هست. برای لذت بردن از تجربه رانندگی با این خودروی استثنایی می بایست یک پیست اختصاصی نیز داشته باشید

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

استون مارتین ولکان

شاید همه ي تصور کنند استون مارتین شرکتی هست که تنها خودروهای لوکس و اشرافی انگلیسی ساخت میکند. اما ولکان پاسخ استون مارتین به این منتقدان هست. در این خودرو از پیشرانه 7 لیتری V12 بهره گیری شده و از آنجا که وزن آن تنها 1350 کیلوگرم هست 820 اسب بخار توان ساخت خواهد شد.

 

تنها 24 عدد از این خودروی استثنایی ساخت خواهد شد و قیمت هر یک از آنها نیز 1.8 میلیون پوند هست. این ماشین نیز تنها در پیست هاي اختصاصی قابل بهره گیری می باشد.

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

مک لارن P1 GTR

مک لارن P1 به خودی خود ماشینی بی نظیر هست و می‌تواند در لیست ماشین هاي ممنوعه نیز قرار گیرد. اما کمپانی مک لارن یک گام جلوتر رفته و نسخه GTR از این غول جذاب را نیز معرفی کرده که توانایی ساخت 986 اسب بخار نیرو را دارد. مشخصات فنی این خودرو نمونه P1 استاندارد هست اما بعضی تغییرات در موتور الکتریکی آن را به هیولایی مهار نشدنی تبدیل کرده که برای داشتن آن می بایست 2 میلیون پوند هزینه کنید.

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

پاگانی زوندا R

مطمئنا این لیست بدون در نظر گرفتن سفینه هاي فضای پاگانی تکمیل نخواهد شد. زوندا R از پیشرانه 6 لیتری ساخت AMG با آرایش V12 بهره گیری میکند و توان ساخت 750 اسب بخار نیرو را دارد. اما اگر 750 اسب بخار نا امیدتان کرده باید بدانید وزن زوندا R تنها 1070 کیلوگرم هست و به این ترتیب نسبت نیرو به وزن ماشین عددی خیره کننده خواهد بود.

 

بهره گیری از زوندا R در جاده هاي معمولی ممنوع هست و حتی تعداد زیادی از پیست هاي دنیا نیز به علت صدای بی نظیر چندان ساخت شده توسط این خودرو، بهره گیری از آن را ممنوع کرده اند. در نتیجه برای داشتن این خودروی استثنایی اضافه بر قیمت خود ماشین، باید هزینه یک پیست اختصاصی را نیز بپردازید.

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببردمازراتی MC12

مشاهده اسم مازراتی در لیست ساخت کنندگان خودروهای ممنوعه به خودی خود عجیب هست اما MC12 پیروز به ورود به دنیای این ماشین ها شده. این شاهکار ایتالیایی بر پایه فراری انزوی افسانه اي ساخته شده و تنها 50 عدد از آنها به مشتریان واگذار خواهند شد. 750 اسب بخار قدرت، دماغه اي کوتاه شده و بال عقبی عظیم از جمله مشخصات این خودروی خوشگل هست.

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

لوتوس T-125

تنها نگاه کردن به ظاهر T-125 هم برای درک این که بهره گیری از آن در جاده هاي استاندارد ممنوع هست کافی خواهد بود. خودرویی که ظاهر آن دقیقا نمونه ماشین هاي فرمول یک طراحی شده و در واقع هدف از ساخت آن نیز ارائه لذت رانندگی با ماشین هاي فرمول یک توسط مردم عادی «و گرچه پولدار به اندازه کافی» هست.

 

این ماشین از یک پیشرانه 3.5 لیتری با آرایش V8 بهره گیری میکند که دور موتور آن به 10800rpm میرسد و توان تولیدی آن نیز 630 اسب بخار هست. با در نظر داشتن وزن تنها 650 کیلوگرمی، این توان تولیدی بسیار فراتر از حد نیاز به نظر می رس

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببردلامبورگینی سئستو المنتو

سئستو المنتو «به معنی عنصر ششم یا کربن که بخش اصلی تشکیل دهنده این ماشین هست» نیازی به هیچ تعریفی ندارد. ابرماشین ایتالیایی تا حد دیوانه واری از کربن بهره گیری کرده و تمامی شاسی ها، پنل ها و حتی صندلی هاي آن از این عنصر ساخته شده تا وزن آن به 999 کیلوگرم برسد. شتاب صفر تا صد Sesto Elemento تنها 2.5 ثانیه هست و فقط 20 عدد از آن ساخته شده که طبق معمول بهره گیری از آنها تنها در پیست مجاز هست.

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببردفراری FXX

یک بارد دیگر فراری؛ مدل FXX چند سال گذشته از FXXK ساخته شده و در آن از یک پیشرانه 6.2 لیتری با آرایش V12 بهره گیری شده هست که توان ساخت 809 اسب بخار نیرو را دارد. جعبه دنده فوق سریع، ترمزهای اختصاصی فرمول یک و بسیاری دیگر از امکانات ماشین هاي F1 در FXX وجود دارند.

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

فراری 599XX

فراری استاد ساختن ماشین هاي اختصاصی و ممنوع هست. 599 با پسوند GTO به اندازه کافی رعب انگیز بود و نسخه 599XX حتی اجازه پیمودن جاده هاي حقیقی را هم ندارد. در قدرت عجیب 599XX همین نکته کافیست که رکورد آن در پیست اختصاصی فیورانو بیش از 10 ثانیه سریعتر از مدل انزو بوده هست. 720 اسب خبار توان این خودرو توسط یک پیشرانه با آرایش V12 فراهم سازی میشود و طراحی هاي اختصاصی بدنه برای هدایت هوا نیز در افزایش سرعت به کمک آن می‌آیند.
کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببردپنین فارینا EF7

پنین فارینا به بازسازی بی نقص ماشین ها سرشناس هست و EF7 را میتوان یکی از شاهکارهای این برند در نظر گرفت. EF7 با همکاری مشترک پنین فارینا و امرسون فیتیپالدی، قهرمان سابق مسابقات فرمول یک، ساخته شده و در آن از پیشرانه اي با آرایش V8 و توان ساخت 592 اسب بخار نیرو بهره گیری شده هست. وزن کل ماشین 1000 کیلوگرم هست و آلبوم اي از تیم هاي پیروز در تیونینگ ماشین ها در ساخت آن همکاری داشته اند.

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

استون مارتین والکری

یک خودروی عالی دیگر از استون مارتین تا اثبات کند توانایی ساخت ابرماشین هاي ممنوعه را نیز دارد. والکری که با کد AM-RB 001 نیز شناخته میشود در همکاری مشترک استون مارتین و تیم فرمول یک ردبول ساخته شده و توجه به جزئیات آیرودینامیک به حد وسواس گونه اي در آن افزایش یافته هست. در این خودرو از پیشرانه 6.5 لیتری با آرایش V12 بهره گیری شده هست و تعداد زیادی از مشخصات فنی آن هنوز رسما اعلام نشده اند.

کسی نمی تواند این خودروها را به خیابان ببرد

 

 

Loading...
زنی که 13 سال در قفس شیشه ای زندگی کرد +عکس
زنی که 13 سال در قفس شیشه ای زندگی کرد +عکس
مشاهده بیشتر