پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

بررسی خودرو آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت

بررسی خودرو آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت

بررسی ماشین آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت 

به یکی از برترین مدلهای حال حاضر آئودی مي پردازیم یعنی مدل  RS3 که محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده هست و امکانات خوبی را در خود جای داده هست. پس از سالها انتظار و ورق زدن مجلات خودرویی مثل تایرز و بونت برای یافتن ماشینی که حس نخستین تجربه رانندگی ما در سال 2011 با آئودی را زنده کند، سرانجام مدل رویایی آئودی به نام RS3 رونمایی شد.

 

اما این مدل آن هاچبک دومحوره اي نبود که آئودی وعده آن را داده بود اما در عوض این ماشین یک سدان با قابلیت هاي بالا محسوب مي شود که بر مبنای طراحی و ساخت مدل A3 طراحی شده هست.

بررسی خودرو آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت

حتما مي دانید مدل A3 یکی از ماشین هاي رده بالای آئودی قبل از تغییر پلتفرم MQB محسوب مي شود. گرچه در حال حاضر مدل قوی تری به نام S3 نیز ساخت شده هست بنابرین انتظارات ما از این ماشین اخیر آئودی چه هست؟

 

به نظر شما یک سیلندر اکثر و 108 اسب بخار قدرت اکثر در موتور چه اثراتی در عملکرد این ماشین خواهد گذاشت؟ RS 3 از لحاظ شگوه و زیبایی یک سطح بالاتر از S3 محسوب مي شود و این فقط به دلیل رتبه موتور آن نیست.

 

161.3-HP/LITER

احتمالا به یاد دارید که وقتی داج در سال 1992 مدل وایپر خود را با موتور 8 لیتری و 8 سیلندر با 400 اسب بخار قدرت معرفی کرد، چه سر و صدایی به پا شد.در دوره حاضر نیز کوروت ZR-1 با موتور چهارگانه 5.7 لیتری 8 سیلندر قادر هست 375 اسب بخار نیرو ساخت کند. در واقع مي توان گفت، 25 سال پس از انقلاب داج در این اساس، با تعداد سیلندر کمتر و نصف حجم موتور آن مدل داج، یک خودروساز توانسته خروجی موتوری حدود 400 اسب بخار ایجاد کند.

 

مطمئناً فشرده سازی 10 به 1 و توربوشارژ بودن موتور در فشار 1.35 بار فشار بر موتور را کمتر مي کند و تاثیر شگرف آن را مي توان در موتور آئودی RS 3 دید چرا که به ازای هر لیتر قادر هست 161 اسب بخار نیرو ایجاد کند؛ اما موتور 5 سیلندر با بدنه آلومینیومی و ظرفیت 2480 سی سی نسبت به پکیج هاي آهنی در مدلهای قبلی، نقطه بحبوحه این ماشین محسوب مي شود.

بررسی خودرو آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت

این قدرت موتور در واقع سطح آئودی RS 3 را بالاتر از موتور توربو دوقلوی نیسان GT-R با 157.9 اسب بخار قدرت قرار مي دهد؛ گرچه باید به این نکته نیز اشاره کرد که همچنان پایینتر از BMW M4 با 165.5 اسب بخار قدرت قرار مي گیرد. محفظه موتور RS 3 واقعا کوچک هست در نتیجه از میل لنگ سبک تر، محفظه روغن، تزریق سوخت مستقیم و پورت، سوپاپ متغیر و گرچه یک توربوشارژر بزرگتر بهره گیری می کند.

 

ما قبلا این موتور 5 سیلندر توربوی آهنی را در مدل آئودی TT RS مدل 2012 با قدرت 360 اسب بخار تست کرده ایم و در حال حاضر این موتور را در مدل اخیر 2017 در یک ماشین مسابقه اي آزمایش کردیم: نام این ماشین تستی، آئودی کوپه Ur-Quattro دو محوره هست. قبل از صدای یونیکی که سیستم اگزوز خاص و اسپورت این ماشین شنیده مي شود، به نظر مي رسد وقتی پا را بر روی گاز مي گذاریم صدای غیرمتعارفی از این ماشین به گوش مي رسد.
بررسی خودرو آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت

وقتی از تمام ظرفیت توربوشارژ بهره گیری می‌کنیم شاهد تکان هایي در بدنه این ماشین هستیم ؛ حدفاصل دور موتور 1700 تا 5850 شاهد گشتاور 354 پوند فوت هستیم که این تکان ها را در ماشین شاهد هستیم. اگر کمی به سرو صدای این ماشین دقیق شوید شاید یاد ماشین وایپر ده سیلندر بیفتید و این در حالی هست

 

که تعداد زیادی از ماشین هاي 4 سیلندر در بیشینه عملکرد موتور نیز چنین صدایی از خود به بیرون منتقل نمیکنند حتی در دور موتور 7200 ! و این سر و صدا برای موتوری کوچک با حداکثر دور موتور 5850 کمی چندان به نظر مي رسد.از طرفی تغییر حالت بی نظیری در اوضاع اسپورت و رانندگی عادی در این ماشین شاهد هستیم و چابکی و روانی حرکت با این ماشین

 

در حالت عادی فراتر از حد انتظار ارزیابی مي شود. با این حال تغییر دنده در حالت دستی کمی با سر و صدای دریچه گاز همراه هست که مي توان آن را تا حدی نرمال و عادی دانست. امیدوار بودیم آئودی، توجه بیشتری در طراحی فرمان این ماشین مي کرد. مسئولین آئودی مدعی میباشند که RS 3 قادر هست ظرف 4.1 ثانیه به سرعت 60 مایل بر ساعت برسد

 

که این رکورد در مدل S3 4.4 ثانیه هست. گرچه ذکر این نکته ضروری هست که در تستی که با RS 3 اي که در اختیار ما قرار گرفته بود ما توانستیم ظرف 3.8 ثانیه به سرعت 60 مایل بر ساعت برسیم.

 

مسیرهای پرپیچ و خم

در کنار افزایش خروجی موتور از 360 به 400 اسب بخار، یکی دیگر از مزایای این ماشین محفظه آلومینیومی موتور هست که به شدت به کاهش وزن این ماشین کمک کرده هست چرا که 57 پوند از وزن قسمت جلوی ماشین کم شده هست که این اتفاق به واکنش سریع و منطبق تایرها به کوچکترین حرکت فرمان هست به طوری که نرخ تطبیق فرمان 14.6 به 1 هست؛ به طوری که با تغییر جهت 0.5 اینچی فرمان به سمت راست قادرید ماشین را کاملا به سمت راست برانید.

 

در تست کوهستان این ماشین که با سرعت هاي متوسطو بالا در پیچ ها نیز انجام شد نتایج جالبی به دست آمد چرا که عملکرد بی نظیر این ماشین در پیچ ها با سرعت بالا واقعا چشمگیر بود چرا که با کمترین حرکت فرمان مي توانید از پس این پیچ ها بر آیید. قسمتی از این انعطاف بالا مربوط به عملکرد سریع دریچه گاز هست

 

و مورد دیگر مربوط به تنظیم گشتاور توسط ترمزها و عملکرد مفید سیستم تعلیق و فرمان هست. وقتی با سرعت پایین در حالت داینامیک به پیچ هاي تند مي رسیم، این ماشین با وقار خاصی از این مراحل به سادگی عبور کرد. سیستم کلاچ هالدکس عمدتا تمرکزش بر روی محور عقب هست و به RS 3 این امکان را مي دهد تا در مسیر هاي لغزنده به آهستگی بایستد.

بررسی خودرو آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت

هیچ چیز لذتبخش تر از این نیست که سوار بر یک سدان دو محوره که برای رانندگی در جاده هاي لغزنده اماده نشده هست، شویم. آن قدر که سواری با این ماشین در جاده هاي لغزنده راحت بود در جاده هاي خشک این حس خوشایند به ما دست نداد. قبل از واکنش هاي بینظیر در جاده هاي لغزنده، شاهد به کار گیری بعضی اپشن هاي الکترونیکی

 

در این ماشین دو محوره بودیم که واقعا رانندگی با آن را راحت مي کند. با این ماشین مي توان به سادگی دوران طلایی آئودی Quattro را تداعی کنیم.سیستم تعلیق استاندارد این ماشین از کمک فنرهای مغناطیسی در جلو و عقب بهره گیری مي کند. اوضاع کمک فنر ها در حالت هاي نرمال،داینامیک، آسوده به طور واضحی در حالت هاي متفاوتی قرار مي گیرند.

 

در یکی از آپشن ها در حالت داینامیک از کمک فنرهای چندگانه سنتی نیز مي توان بهره گیری کرد که در حالت داینامیک پلاس این حالت وجود ندارد. این پکیج به منظور آماده سازی ماشین برای سواری راحت در مسیرهای مسابقه اي در این ماشین قرار داده شده هست و در این آپشن از ترمزهای جلو از جنس کربن سرامیک بهره گیری شده هست.

 

آیا این ماشین ارزشش را دارد؟

گرچه که دارد!ما از سال 2011 که کانسپت این ماشین به دنیا معرفی شد منتظر این ماشین بوده ایم و علاقه مندان بسیاری در سراسر دنیا نیز بی صبرانه منتظر خرید این ماشین با عملکرد بالا در بازار میباشند. مطمئنا وقتی در تابستان امسال،سدان RS 3 عرضه شود، شاهد تقاضای بسیار بالایی برای خرید آن خواهیم بود.

 

گرچه این که چرا ائودی تصمیم گرفته هست تا RS 3 را به صورت هاچبک چهار در در بازار شلوع سدان هاي کشور آمریکا روانه بازار کند، هنوز برای بعضی کارشناسان جای سوال هست.

بررسی خودرو آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت

در برترین حالت قیمت پایه این ماشین بین 55000 دلار تا 60000 دلار خواهد بود و بین 5000 تا 10000 دلار نیز احتمالا بابت آپشن هاي گوناگون به آن افزوده شود. این رنج قمیتی نمونه BMW M2 مدل 2017 هست که 365 اسب بخار قدرت دارد و از دنده اتوماتیک دو کلاچه و دو درب کمتر بهره گیری مي کند.

 

RS 3 کمی گران تر از مرسدس AMG CLA45 با 375 اسب بخار قدرت موتور خواهد بود. چرا که با افزودن آپشن سیستم تعلیق تطبیقی قیمت این مدل از مرسدس به 51725 دلار مي رسد.سواری با RS 3 را تقریبا نمونه با BMW M2 ارزیابی کردیم«گرچه اگر نگوییم بهتر از آن» در مسیرهای مسابقه اي شاید BMW M2 بهتر باشد

 

اما در مسیرهای پرپیچ و خم کوهستانی قطعا گزینه ما RS 3 خواهد بود. از منظر طراحی نیز با نگاه به طراحی RS 3 و مرسدس CLA45 در مي یابیم که طراحی آئودی بهتر هست و از لحاظ عملکرد نیز این مدل مرسدس تک محور عقب هست در حالیکه RS 3 از دو محور عقب و جلو بهره مي برد که به روانی سواری با آن بسیار کمک کرده هست.

بررسی خودرو آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت

سواری با آئودی RS 3 یک تفاوت خاص با دیگر ماشین هاي این کلاس داشت که به سختی مي توان آن را در قالب کلمات بیان کرد به طوری که به جرات مي توان گفت در این کلاس، آئودی RS 3 بی نظیر هست و همین مسئله باعث مي شود که احتمالا به یکی از پیروز ترین ماشین هاي عرضه شده در ایالات امریکا تبدیل شود.

 

این ماشین یکی از ماشین هاي خوش قیمت با عملکرد بالایی به شمار مي رود که علاقه مندان مدت هاي زیادی منتظر عرضه آن بوده اند. این ماشین جذاب از گلگیرهای جعبه مثل، یک سقف کربنی اسپورت بهره گیری مي کند که وجه تمایز اساسی آن با مدلهای A3/S3 محسوب مي شود.

 

ماشینی که از یادها رفت

در سال هاي 2011 تا 2012، کواترو GmbH نخستین RS 3 هاچ بک اسپورت را راخت که یک هاچ بک چهار در کامپکت محسوب مي شد که در دوره خود قادر بود تعداد زیادی از ماشین هاي اسپورت زمان خود را مغلوب کند و گرچه قیمت بسیار بالایی نیز داشت. اما نسخه فعلی ارتقا یافته با تفاوت هایي نسبت به مدل پیشین روانه بازار مي شود.

 

در این مدل از یک موتور توربوشارژ 5 سیلندر با پیشرانه 2.5 لیتری بهره گیری شده هست که نمونه آن را مي توان در TT RS دید. RS3 دو محوره هست که از هفت دنده با دو کلاچ بهره گیری مي کند.

بررسی خودرو آئودی RS3 هیجان همراه با ابهت

 به گزارش پارس ناز موتور این ماشین در نوع خود بی نظیر هست. بهره گیری از 5 سیلندر در یک موتور توربو به نظر بینظیر هست چرا که به قدرت و چابکی این ماشین به طور چشمگیری افزوده شده هست به طوری که مجله معتبر ماشین این ماشین را واقعا سریع و چابک نامیده هست. پلتفرم این ماشین تقریبا کپی از پلتفرم هاي گلف فولکس واگن هست.

 

مدلهای خاص RS 3 با پیشرانه 2.5 لیتری و 5 سیلندر و محفظه آهنی خروجی 340 اسب بخار با گشتاور 332 پوند فوت مي دهند.هر علاقه مند به ماشینی آرزو دارد که این این ماشین را داشته باشد محصوصا دارندگام خودروهای گلف آرزو مي کنند کاش ماشین انها با این مدل از آئودی عوض مي شد.بهره گیری از مواد سبک و جزئیات طراحی خاص باعث شده تا این ماشین ظرف 4.4 ثانیه بتواند به سرعت 60 مایل بر ساعت برسد.

 

در نهایت باید گفت که علاقه مندان بسیاری منتظر عرضه رسمی این ماشین در تابستان 2017 میباشند شاید مسئولین آئودی تصمیم بگیرند این ماشین هارا با نام مدل 2018 روانه بازار کنند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در مرحله اول عرضه این ماشین محدود خواهد بود. مسئولین آئودی معتقدند احتمال این که با کمبود عرضه در بازار کشور آمریکا مواجه شوند بالاست.

 

انها معتقدند که ساخت این ماشین تنها به قصد خریداران آمریکایی بوده هست و احتمالا استقبال بسیار بالایی از این ماشین خواهد شد و در صورت وقوع این اتفاق ساخت این ماشین ادامه پیدا خواهد کرد. بگذارید فکر کنیم مسئولین BMW و مرسدس آن گونه فکر نمی‌کنند..

 

 

Loading...
الکسیس تگزاس (Alexis Texas) دستگیر شدن بازیگر مشهور فیلم های پورن
الکسیس تگزاس (Alexis Texas) دستگیر شدن بازیگر مشهور فیلم های پورن
مشاهده بیشتر