پارس ناز پورتال

تبلیغات

تبلیغات

بررسی علت های درد در ناحیه تناسلی مردان

بررسی علت های درد در ناحیه تناسلی مردان

بررسی دلیل های درد در ناحیه تناسلی مردان 

درد در ناحیه تناسلی آقایان می تواند نشانه های زیادی داشته باشد درد هنگام نعوظ حتما نشانه مریضی هست و باید به دکتر مراجعه نمود.برای یک مرد چیزی دردناکتر از وارد آوردن ضربه‌ به بیضه‌ هایش نیست. اما همۀٔ دردهای بیضه ناشی از ضربه خارجی نیست. گاهی منشا درد درخود انها هست. دلیل احتمالی درد بیضه بستگی به سن شما دارد.

 

درد بیضه در بزرگسالان می‌ تواند ناشی از التهاب اپیدیدیم در اثر عفونت آن باشد. اپیدیدیم یا بربخ لوله‌ای پیچ‌خورده در پشت بیضه و داخل کیسه آن هست. در این جا نه تنها پوست بیضه درد میگیرد بلکه احتمالاً احساس تورم یا برآمدگی در اپیدیدیم خواهید کرد.

 

درد بیضه در کودکان و نوجوانان ممکن هست در اثر پیچیده شدن طناب منوی متصل به بیضه به دور آن هست. چیزی شبیه به این در کودکان بسیار شایع و کمتر جدی هست گرچه ممکن هست دردناک باشد که پیچ‌خوردگی جائی به نام زائدهٔ بیضه یا اپیدیدیم هست. این پیچ‌ خوردگی‌ ها خود به‌ خود روی می‌ دهد گاهی در حال بازی و گاهی نیز در نیمه شب.

 

درد بیضه می توانید ناشی از اوریون باشد. به‌علاوه، ممکن هست علل غیر مستقیمی مثل فشردگی اعصاب پشت سنگ‌ کلیه سیاهرگ‌ های واریسی طناب منوی.

 

درمان درد بیضه

گذراندن وقت در هنگامی که از درد شدید بیضه دولا شده‌اید جایز نیست، چون اگر پیچیده شدن طناب منوی به دور آن دلیل درد باشد فقط چهار تا شش ساعت تا مرگ بیضه در اثر نرسیدن خون فاصله هست. و وقتی به بیمارستان برسید تشخیص این که درد ناشی از پیچیدگی بیضه، اپیدیدیم، یا فتق هست فرقی ندارد. تمام این ها مثل هم دردناکند

 

و تشخیص آن حتی برای دکتر دشوار هست. بنابراین، درد حاد بیضه را فوراً به دکتر اطلاع دهید، چون اگر ظرف چند ساعت درمان نشود، به از دست رفتن بیضه منجر می‌ گردد.بیضه را بلند کنید. یک آزمایش ساده، ولی نه دقیق، این هست که با گذاشتن بالشی در زیر لمبر، پوشیدن بیضه‌بند، یا تغییر اوضاع بیضهٔ متورم را بلند کنید.

 

درد التهاب اپیدیدیم موقتاً تسکین می‌یابد ولی درد پیچ‌ خوردگی تشدید میشود. فرد دچار پیچ‌خوردگی ممکن هست تهوع هم داشته باشد یا استفراغ کند.چرخاندن بیضه را به دکتر بسپارید. دکتر ممکن هست بتواند بیضه را بدون جراحی نجات دهد، اما اینکار اغلب بسیار دردناک هست. معمولاً عمل جراحی اجتناب‌ناپذیر میشود.

 

دکتر پیچ‌خوردگی را باز کرده و سپس آن را به درون پوست بیضه می‌دوزد تا دوباره گرفتار نشود. حتی اگر بدون عمل هم پیچ‌خوردگی باز شود، دکتر ممکن هست عمل جراحی اثبات کردن بیضه را لازم بداند.آن را خنک کنید. اگر دکتر پیچ‌خوردگی زائدهٔ بیضه یا التهاب اپیدیدیم را تشخیص دهد، نیازی به جراحی نیست. این پیچ‌خوردگی گرچه دردناک هست،

 

اما خطرناک نیست. در این حالت، دکتر کمپرس یخ، بالاگرفتن پوست بیضه و داروهای مسکن به‌مدت چند هفته تجویز میکند، گرچه درد به‌طور عادی ظرف دو یا سه روز فروکش میکند. با گذاشتن بالش در زیر لمبر یا پوشیدن شورت ورزشی بیضه‌ها را بالا بگیرید. اگر درد طول بکشد، عمل جراحی ممکن هست لازم شود.

 

درد عفونت بیضه. عفونت‌های باکتریائی یا مقاربتی – معمولاً از باکتری ناشناخته، ولی گاهی ناشی از باکتری سوزاک یا کلامیدیا – دردی ایجاد می کند که هر ساعت اکثر میشود. گرچه اکثر افراد مبتلا به عفونت بیضه از نظر جنسی فعالند، ولی تماس جنسی تنها دلیل این عفونت‌ها نیست. هر باکتری، مخصوصاً باکتری‌های آلوده‌کنندهٔ مجاری ادرار، میتوانند باعث درد بیضه شوند.

 

وقتی بیضه عفونی شود، برآمدگئی در داخل پوست آن احساس میشود که قرمز و در تماس گرم هست. ادرار کردن ممکن هست دشوار و ترشح آلت تناسلی دیده شود.التهاب اپیدیدیم مثل پیج‌خوردگی حال اورژانس ندارد. اما شدت درد ممکن هست شما را بی‌درنگ نزد دکتر بفرستد. دکتر آن را با تجویز آنتی‌بیوتیک درمان می‌ کند. خود نیز می‌‌توانید کارهائی برای کمک به آن انجام دهید.

 

استراحت کنید. استراحت در تسریع درمان التهاب اپیدیدیم مؤثر هست. بالا گرفتن بیضه درد را کمتر می کند.حمام کنید. دراز کشیدن در وان آب گرم تورم و درد را کم کرده و جریان خون را اکثر میکند.کمپرس یخ کنید. کمپرس بیضه با یخ نیز درد و تورم را کاهش می‌ دهد.بیضه‌بند بپوشید. پوشیدن بیضه‌بند، استراحت مطلق به‌مدت چند روز، و گذاشتن یخ برای رفع درد ناشی از اوریون کافی هست

 

– چه وقت به دکتر مراجعه کنیم؟

 

– درد بیضه یا پوست آن با تورم، تهوع، استفراغ، دردشکم، قرمزی ترشحات تناسلی یا اشکال در دفع ادرار همراه هست

 

– درد تناسلی نشانه چیست؟

درد آلت تناسلی به اشکال مختلفی هست، اما اکثر در حالت نعوظ خود را ظاهر میکند.تورم طولانی آلت تناسلی که پرنعوظی نام دارد، در اول ممکن هست به‌صورت نعوظ طبیعی باشد و با آن اشتباه شود. اما دلیل آن عدم تنظیم گردش خون در آلت تناسلی و معمولاً ناشی از آسیب یا دارو هست. بعضی مردان دچار مریضی قند یا کم‌خونی داسی شکل مستعد پرنعوظی میباشند.

 

یک ضربه ممکن هست آلت نعوظ‌یافته را بشکند و به درد و حتی پرنعوظی منجر شود. ممکن هست شکستن آلت عجیب به‌نظر برسد اما واقعیت دارد و حتی گاهی ممکن هست به بالا برگشته و کبود شود.وقتی درد ناشی از ضربه از بین رود، از این موضوع خنده‌تان می‌ گیرد، ولی به‌زودی دچار ناراحتی خواهید شد. چون حتی انزال هم نمیتواند نعوظ کاذب آن را برطرف کند.

 

دردش را هم نمی‌ توانید مخفی کنید. درد مثل پیچیدن نواری لاستکی به دور انگشت هست؛ فشار بر آلت بسیار چندان هست و آن را دردناک کرده هست.این فشار ناشی از جراحت سرخرگ درون آلت هست. خون زیادی وارد می‌ شود ولی نمی‌‌تواند خارج گردد. میزراه هم که از میان آلت تناسلی می‌گذرد ممکن هست آسیب ببیند و ایجاد عفونت کند.

 

آلت تناسلی گاهی بدون نعوظ آسیب می‌بیند. در این حالت ضربه آسیب زیادی به قسمت خارجی دستگاه تناسلی وارد نمی‌ کند و فقط اسیب سرخرگی ایجاد میکند که به ناتوانی منجر می‌ گردد. ضربهٔ خفیف به هرجائی از نوک آلت تناسلی تا سوراخ مقعد می‌ تواند سرخرگ را آسیب رسانده و در انسداد ایجاد کند. اکثر مردم باور ندارند که نصف ساز و کار آلت تناسلی در درون لکن انجام می‌ گیرد.

 

شکستگی آلت یا بافت نعوظی اگر به پرنعوظی منجر نشود ممکن هست به‌طور غلط التیام یابد یا جوشگاه (اثر زخم) به‌جای بگذارد. این اثر زخم نه‌تنها از جریان خون پیش گیری می کند، بلکه یکنواختی نعوظ آلت را هم از بین میبرد. نعوظ به‌طور طبیعی در تمام جهات روی می‌ دهد و اگر جوشگاهی موجود باشد، نعوظ در جهت آن انجام نمیگیرد. درست مثل چسباندن نواری روی یک بادکنک و باد کردن آن هست.

 

عفونت یا التهاب میزراه هم کمک هست جوشگاه ایجاد کند. سخت‌شدگی سرخرگ درون آلت تناسلی در مردان مبتلا به نوعی جمع‌شدگی و سخت‌شدگی دست به‌نام انقباض دوپویترن دیده می‌ شود.دلیل ایجاد جوشگاه هرچه باشد، نتیجهٔ آن مریضی پیرونی هست، یعنی نعوظ دردناک و پیچ‌خوردهٔ آلت تناسلی. این پیچ‌خوردگی در حالت عادی دیده نمی‌ شود، ولی ممکن هست به‌قدری شدید باشد که عمل نزدیکی را غیر ممکن سازد

 

– درمان درد تناسلی

بزرگ‌ترین مشکل درمان نعوظ یا تورم دردناک آلت تناسلی نه خودگرفتاری، بلکه دودلی فرد در مراجعه به دکتر هست. نعوظ طولانی بدون رابطهٔ جنسی خطرناک هست، چون بافت نعوظی را تخریب میکند. اگر این نعوظ ظرف ۴ ساعت درمان نشود، مشکلات جدی به‌دنبال دارد و اگر ظرف ۱۲ ساعت درمان نشود، آسیب غیرقابل برگشت می‌ شود.

 

فرد دچار چنان نگران و خجلت زده هست که دست دست می‌ کند شاید نعوظ از بین برود. اما هرچه تأخیر اکثر می‌ شود، آسیب‌دیدگی بافت دائمی‌تر می‌ گردد.به اورژانس مراجعه کنید. خجالت را کنار بگذارید و فوراً به نزدیک‌ترین بخش اورژانس مراجعه کنید. با درمان به موقع شانس حفظ توان جنسی ۱۰۰ درصد هست. و بدون درمان، احتمال ناتوان شدن بین ۲۵ تا ۷۵ درصد هست.

 

خوددرمانی نکنید. سالیان سال درمان‌های خانگی برای رفع نعوظ طولانی توصیه شده هست. دوش آب سرد، تنقیهٔ آب یخ، کمپرس آب سرد، و غیره، هیچ کدام مؤثر نیستند. این کارها فقط درمان را به تأخیر انداخته و آسیب را دائمی میکنند.
رگ‌ها را منقبض کنید. اگر نعوظ طولانی در اثر دارو باشد یا خون از آلت خارج نشود، دکتر ممکن هست داروئی به آن تزریق کند تا رگ‌های خونی را منقبض کرده و خون را بیرون براند.

 

از آن مراقبت کنید. اگر شکستگی مختصر و همراه با خونریزی کم و بدون عفونت ادراری باشد، دکتر ممکن هست فقط گذاشتن یخ و خودداری از نزدیکی تا التیام کامل را تجویز کند. گرچه خطر ناتوانی و بدشکلی بعد از عمل جراحی بسیار کمتر هست.
درمان‌های کمتر تهاجمی بهتر هست. وقتی یک سرخرگ در درون آلت تناسلی زخم شود، دکتر همۀ وقت جراحی را لازم نمی‌‌داند.

 

در عوض ممکن هست لخته‌ای خون را با سوند در مجرای سرخرگ فرستاده و خون را بند آورد. وقتی لخته در خون حل شود، زخم نیز التیام یافته هست.اگر میزراه پاره شده باشد، عمل جراحی برای پیش گیری از تجمع ادرار در آلت تناسلی لازم می‌ شود.داروهایتان را نظارت کنید. بعضی داروها با تأثیر بر جریان خون باعث نعوظ طولانی میشوند.

 

این عارضه در بعضی داروهای ضدافسردگی و داروهائی که در آسیب‌دیدگی‌های سر و پشت مصرف می شوند شایع‌تر هست. بهره گیریٔ نادرست از داروها برای ایجاد نعوظ هم نعوظ طولانی و دردناک می‌آورند. لیست تمام داروهای مصرفیتان را به دکتر نشان دهید.

 

– روش‌های درمان

 به گزارش پارس ناز مریضی پیرونی ممکن هست دردناک باشد، اما همه ی وقت لزومی به‌عمل جراحی ندارد و در صورتی که دکتر صلاح بداند، راه‌های دیگری برای رفع توصیه میکند.صبر کنید. تقریباً در نصف موارد، اگر گرفتاری خفیف باشد، درد، نه‌ پیچ‌خوردگی، ظرف یک تا دو سال از بین میرود. اما اگر نزدیکی امکانپذیر نباشد، یا درد شدید باشد، جراحی لازم می‌شو. به‌‌ هرحال تصمیم گیری با دکتر هست و خود در این مورد تصمیم نگیرید.

 

ویتامین E بخورید. خوردن ویتامین E به درمان مریضی پیرونی کمک زیادی می کند.درمان فراصوتی درمان با پرتو فراصوتی ممکن هست در بازگشت انعطاف‌پذیری نسج جوشگاه مؤثر باشد. تزریق داروهای ضدالتهابی هم خوب هست.جراحی. اگر عمل جراحی لازم شود دکتر بافت‌های سخت شده را بر می‌دارد. در موارد شدید پیوند بافت آن انجام می‌ گیرد

 

– چه وقت به دکتر مراجعه کنیم؟

 

– نعوظ دردناک یا تورم مثل بدن ارتباط با روابط جنسی بیش از یک ساعت طول کشیده هست.

 

– آسیبی به آلت تناسلی وارد شده هست.

 

– آلت تناسلی در هنگام نعوظ درد میگیرد.

 

 

Loading...

مطالب جنجالی سایت

مردی که به خاطر قمار پرده بکارت دخترش را شرط بست +عکس
مردی که به خاطر قمار پرده بکارت دخترش را شرط بست +عکس
مشاهده بیشتر