پارس ناز پورتال

لایچین سیر

تبلیغات

تبلیغات

دلایل عمده بروز عصبانیت و دعوا بین همسران

دلایل عمده بروز عصبانیت و دعوا بین همسران

دلایل عمده بروز عصبانیت و دعوا بین همسران 

دعوا و بحث بین همۀ همسران وجود دارد اما بعضی از زوجین بیشتر اوقات به جدال و دعوا مشغول میباشند، دعواهایی که باید ریشه یابی شوند. گاهی اوقات ناخودآگاه بدون اینکه خودتان تشخیص دهید رفتارهای خصومت آمیزی از خودتان نشان می دهید و در این میان کسی که مجبور میشود رفتارهای تهاجمی شما را تحمل کند همسرتان هست. از جمله مواردی که باعث ایجاد چنین رفتارهایی در ارتباط می شود موارد زیر می‌باشد.

 

تعریف‌هاي مصنوعی می کنید
تعریف کردن‌هاي مصنوعی مانند : «وای ممنون که آشپزخونه رو تمیز کردی» به نظر مفید می آید اما در واقع با این جمله به کنایه به او میگویید که آدم نامرتب و بی‌انظباطی هست. بیایید به جای بهره گیری از جملات کنایه آمیز حرف دلتان را بزنید. مثلا بگویید: میشه لطفا در تمیز کردن آشپزخونه به من کمک کنی؟

 

در جستجوی تلافی هستید
هفته پیش قرار بود مهمانی بروید اما همسرتان دیر از سر کار آمده هست. درست هست که آن لحظه به او گفته‌اید اشکال ندارد و یا مهم نیست اما این دلخوری را تا فرصت بعدی در دلتان نگه می‌دارید تا بتوانید اینکار وی را تلافی کرده و دلیلی برای سرزنش کردن او داشته باشید. برترین کار این هست که درمورد این موضوع صحبت کنید و ناراحتی خود را ابراز کنید. آن گونه مشکل پیش آمده را همان لحظه حل میکنید.

 

علیرغم میل‌تان بله میگویید
روراست باشید و اگر تمایل به انجام دادن کاری ندارید دلیلش را توضیح دهید. هیچوقت به دلیل اجتناب از بحث خودتان را مجبور به انجام دادن کاری که دوست ندارید نکنید.

 

کارها را به تعویق می‌اندازید
 به گزارش پارس ناز گاهی اوقات بنابر دلایلی وانمود می کنید کاری که همسرتان از شما خواسته را فراموش کرده اید یا اینکه مدام آن را به تعویق می‌اندازید. در این شرایط دلیل این رفتارتان را پیدا کنید یا به جای این دست و آن دست کردن مستقیما به او نه بگویید.

 

سکوت میکنید
ترجیح می دهید به جای جنگیدن همۀ چیز را در دلتان نگه دارید و سکوت کنید. اگر میخواهید ارتباط مفید و سالمی داشته باشید به جای اینکه همۀ وقت} اخمو و عبوس باشید هر چیزی که باعث نارحتی‌تان شده هست را بازگو کنید.

دلایل عمده بروز عصبانیت و دعوا بین همسران

 

loading...
Xبستن تبلیغ
فوتبال
X
بنزین رایگان برای دختران برهنه در این پمپ بنزین +عکس
بنزین رایگان برای دختران برهنه در این پمپ بنزین +عکس
مشاهده بیشتر